Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sebastian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Sebastian

  1. Mam zamiar zinstalowac GWC,i mam jedno z tym związane pytanie; Czy znacie jakąś firmę produkującą filtry powietrza zatrzymujące zapach dymu? Niestety prawie wszyscy wokoło mojego domu opalają piece węglem i czym się da. Dom leży w dolinie i nie ma zbytniego ruchu powietrza. Z forum dowiedziałem się, że nawet żwirowy GWC nie zatrzymuje zapachów - może sie mylę. Proszę o odpowiedź. PS. Jeżeli ktoś już zakupił dokumentacje na temat GWC to proszę o kontakt - mam kilka pytań. [ Ta wiadomość była edytowana przez: Sebastian dnia 2003-02-13 14:44 ] [ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-02-14 13:51 ]
  2. Mój sposób cztery beczki plastykowe (po jednej na rynnę) z dużą ilością wywierconych otworów i owinięte geowłókniną. rynny z beczkami połączone rurami kanalizacyjnymi 110 i odsuniete od domu na ok. 3m. Beczki wkopane dnem do góry - działa rewelacyjie jeszcze nigdy się nie przelało. W tym roku chcę wkopać tank 1.5 tys litrów (taki na palecie) by zbierać deszczówkę do podlewania.
  3. Anonimowi - zaresjestrujcie się albo podajcie adres e-mail. Może zrobimy jakis deal?
  4. Jaki przekrój kabla trzeba zastosować do czujek - jestem przed tynkowaniem i chciałbym je położyć zanim to zrobię?
  5. Część Jasiu miałem ten sam problem i co zrobiłem kocioł Vailant AtmoMax Plus 20 kw + zasobnik 150 l + pogodówka - całość ok 6 tys zł. Powód - obecnie zamieszkuje 80 z 140 m2 powierzchni i dzieku modulowanej mocy jest ok. Chciałem stojący bo żeliwo jest podobno trwalsz etc. Ale nie można modulować mocy. Im więcej pytasz i czytasz tym wiekszy mętlik w głowie -ja ka miałem. Wyciągnij wnioski z rozmów z instalatorami, sprzedawcami i wybierz to co według ciebie jest najlepsze. A potem walcz o cenę i nie wierz kiedy jedenci mówi że 15 % to max inny może dać np 22% - ja tak miałem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Ps. Kocioł działa ok i próbuje o nim zapomnieć, czego niestety rachunki za gaz mi uniemożliwiają.
  6. Moja metoda niestety prymitywna ale skuteczna: głosniki jak najmocniejsze położone na podpórkach i skierowane w stronę podłogi muzyka - najlepiej Prodigy lub cos z heavy metalu im więcej basów tym lepiej, wzmacniacz odkrecony na maksa. Włączamy wszystko i udajemy się na długi spacer lub do kina. Moi sąsiedzi po trzydniowej kuracji mieli już dość. W razie gdyby zapomnieli i powrócili do dawnych przyzwyczajeń kurację powtórzyć do skutku.
  7. Jestem ciekaw czy ktoś zamówił i otrzymał dokumentację GWC oferowaną przez taniaklima? Jeżeli tak to proszę o informacje czy jest ona warta 240 zł?
  8. Pytanie do pitbula: Jakie kłopoty mogą wyniknąć z dołożenia od zewnątrz jeszcze jednej warstwy styropianu? Moja sciana to 18 gazobeton, 6 cm styropian, 18 cm gazobeton. Jak na dzisiejsze normy to jeszcze za mało ocieplenia. Planuję dołożyć jeszcze 5 cm styropianu i tynk cieńkowarstwowy. Pytałem specjalistów z firmy ATLAS i powiedzieli, że nic groźnego nie powinno się dziać i warstwa styropianu może być nawet 8 cm. Jeżeli masz inne zdanie to podziel się proszę.
  9. Tak jak w temacie + jak dobrać piec by był nie przewymiarowany? Położenie Rumia K. Gdyni czyli I strefa temp. Dom 150 m2 powierzchni użytkowej + ogrzewane piwnice 90 m2 Sciany gazobeton 18cm styropian 6cm i gazobeton 18cm. W przyszłości jeszcze od zewnątrz jakieś 5 cm styropian + tynk. Podłoga w piwnicy na 10 cm styropianu, na innych kondydnacjach 3 cm. dach ocieplony 20 cm wełny, okna PCW. Woda - zasobnik 150l z cyrkulacją. CO system rozdzielaczowy, rury pex alu pex, grzejniki + dwie łazienki - podłogówka razem 14 m2. Z programu Vailanta wyszło mi, że potrzeba 21 kw, ale wydaje mi się, że troche mało. I jeszcze jedno lepiej stojący czy wiszący? Za pomoc serdecznie dziękuję.
  10. Mam pytanie dotyczące wylewki na ogrzewaniu podłogowym - wylewka jak to wylewka ciężko uzyskać idealny poziom - czy można przed ułożeniem terakoty wylać warstwę (cieńką taka od 1mm do 15mm) wylewki samopoziomującej by uzyskać idealny poziom i tym samym mniejsze zużycie kleju i ułatwienie przy układaniu terakoty? Czy ta cieńka warstwa może sie pod wpływem rozszerzalności płyty grzejnej odkleic od niej - skutek: odpadająca terakota? Czekam na opinie.
  11. Griszka - dlaczego twierdzisz, że klej "z ptaszkiem" (do wiadomości am - to Atlas) nie jest dobry. Ja bardzo często go stosuję zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz i działa bardzo dobrze. Co prawda na podłogówkę jeszcze nie miałem okazji go użyć, ale Plus nadaje się do tego.
  12. Polifarb Oliva też polecam nie pamietam nazwy ale coś na bazie chyba fenolu najlepiej spytać.
  13. Przychylam się do wypowiedzi EM - deska Barlinecka nie jest zbyt dokładnie zrobiona, bardzo się trzeba napracować by ją dobrze położyć. Powierzchnie styku nie są zbyt proste, a spinanie pasami lub też klinowanie niewiele daje ze wzgledu na sztywność deski - efekt szczeliny przy łączeniach. Za tą cenę powinno się kupować naprawdę dobry produkt. Co do Baltic wood to nie będę się wypowiadał bo nie znam. Co do stukania to deski Barlineckie mniej stukaja od typowych paneli, ale stukają. Można, a nawet powinno się wyłożyc podłogę płytą wiórową miękką (zielone)i dodatkowo folię pod panele. To pomaga, ale efekt stukania choć zredukowany to pozostaje nadal. Ja jestem w tym zakresie tradycjonalitą - parkiet bukowy. [ Ta Wiadomość była edytowana przez: Sebastian dnia 2002-09-13 16:09 ]
  14. Marek Łatwo Ci mówić Każdy żyd swój towar chwali instalatorzy też Jedni Saunier Duval "Niedźwiedź" dla innych to szmelc, inni Vaillant Ci pierwsi Vaillant - awaryjny, następni De Detrich i tak wkoło Macieju. Co do jednego są zgodni Viessman - ale na niego mnie nie stać. Podobnie jest w wiszący czy stojący i bądż tu mądry, czas ucieka, a ty dalej w polu. [ Ta Wiadomość była edytowana przez: Sebastian dnia 2002-09-13 15:37 ]
  15. Swoją drogą to dziwne zjawisko, ja osobiście montowałem płyty g-k do porotermu i nic sie nie dzieje. Tylko ja użyłem do klejenia zwykłego gipsu budowlanego (rozrabiany w niewielkich ilościach - znacznie taniej ) i trzyma, że hej. Spróbuj zagruntować ściany. Może problem tkwi w szczelinie dylatacyjnej przy podłodze np. za szybko wyjmowane są kliny spod płyty.
  16. Trajan Podobnie zrobił mój wujek, z tym że u niego papa leżała przez 2 lata i potem nabił gont. Tak jest od 4 lat i wszystko jest ok - gont wygląda bardzo ładnie i ja gdybym miał teraz robić pokrycie dachu to też bym zastosował gont. Jak Ci się gont znudzi to zawsze możesz przybić łaty i kontr łaty i położyć np. blacho dachówkę. Pozdrawiam
  17. Dziękuję za komentarze i jeszcze jedno pytanie: Na ile wiarygodny jest program Vaillanta do doboru instalacji i pieca co? Jeżeli ktos ma jakieś doświadczenia to bardzo proszę o opinie. No i czy lepszy wiszący czy stojący kocioł - proszę o radę. Niedługo będę musiał się zdecydować a im więcej czytam tym jestem głupszy - proszę o radę praktyka. [ Ta Wiadomość była edytowana przez: Sebastian dnia 2002-09-13 14:27 ]
  18. Papę radziłbym zostawić i nan nią bic gont bitumiczny. Papie po roku nic sie nie stanie, a dodatkowa izolacja nie zaszkodzi.
  19. Jaki magnetyzer macie w swoich domach opaskowy czy wkręcany w instalację? A co do magnetyzerów "w ogóle" to ja jestem ich zwolennikiem i na przewód gazowy przed kotłem też założę. Mam magnetyzer założony w samochodzie i wieżcie czy nie, ale pali 10% mniej - na pierwszy rzut oka to mało, ale wystarczy pomysleć, że co 10 tankowanie jest za darmo i do tego jeszcze moc wzrosła. Co ciekawe założyłem go do sam. z silnikiem diesla po przebiegu 130 tys i magnetyzer rozbił nagary na zaworach - nie trzeba było ich szlifować.
  20. Ja też niedługo będę kład glazurę na podłogówkę - nie będę ryzykował użyję kleju tego z "ptakiem" plus - mardo mocny i elastyczny. Pozdrawiam
  21. Pytanie jak w temacie: -czy z sumować moc wszystkich grzejników i to co wyjdzie to moc kotła, -czy ilość m2 do tego dobrać odp moc -czy lepiej m3 Dodam, że jest to dom jednorodzinny szczelne okna dość ciepłe mury, które jeszcze będą docelowo ocieplone, ogrzewanie gaz + zasobnik nan ciepłą wodę. Jeszcze jedno pytanie lepszy kocioł stojący czy wiszący - miejsca mam dość dużo?
  22. Pioter Moim zdaniem: jak masz centralne ogrzewanie wodne to tylko wodna podłogówka i nie zawsze trzeba stosować mieszacze, ja mam u siebie dwie łazienki co prawda nie duże bo 7 m2 i 9 m2 ale podłogówka jest zasilana z grzejnika łazienkowego poprzez zawór RTL - i to wystarczy. Jeżeli chodzi o złe oddziaływanie na organizm człowieka to nie wiem, masz na mysli coś podobnego do oddziaływania cieków wodnych? Myslę iż w tym przypadku jest to oddziaływanie znikome. Przy elektrycznym ogrzewaniu jest natomiast problem pola elektromagnetycznego, które to jest chyba bardziej szkodliwe niż ok 3 do 5 litrów wody krążącej w rurach.
  23. Pioter Moim zdaniem: jak masz centralne ogrzewanie wodne to tylko wodna podłogówka i nie zawsze trzeba stosować mieszacze, ja mam u siebie dwie łazienki co prawda nie duże bo 7 m2 i 9 m2 ale podłogówka jest zasilana z grzejnika łazienkowego poprzez zawór RTL - i to wystarczy. Jeżeli chodzi o złe oddziaływanie na organizm człowieka to nie wiem, masz na mysli coś podobnego do oddziaływania cieków wodnych? Myslę iż w tym przypadku jest to oddziaływanie znikome. Przy elektrycznym ogrzewaniu jest natomiast problem pola elektromagnetycznego, które to jest chyba bardziej szkodliwe niż ok 3 do 5 litrów wody krążącej w rurach.
  24. Pioter Moim zdaniem: jak masz centralne ogrzewanie wodne to tylko wodna podłogówka i nie zawsze trzeba stosować mieszacze, ja mam u siebie dwie łazienki co prawda nie duże bo 7 m2 i 9 m2 ale podłogówka jest zasilana z grzejnika łazienkowego poprzez zawór RTL - i to wystarczy. Jeżeli chodzi o złe oddziaływanie na organizm człowieka to nie wiem, masz na mysli coś podobnego do oddziaływania cieków wodnych? Myslę iż w tym przypadku jest to oddziaływanie znikome. Przy elektrycznym ogrzewaniu jest natomiast problem pola elektromagnetycznego, które to jest chyba bardziej szkodliwe niż ok 3 do 5 litrów wody krążącej w rurach.
  25. Deski odradzam, panele podłogowe - podobno są takie specjalne do ogrzewania podłogowego, ale drewno a przecież mdf z którego są zrobione panael to też drewno jest dobrym izolatorem i ogrzewanie nie było by efektywne (trzeba by podnieść temp wody co może być grożne ze względu na rozszerzalność temp. płyty grzewczej. Pozostaje terakota i inne kamienio podobne materiały no i może być fajna wykładzina jak kto lubi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...