Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

paszokonik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

paszokonik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy to równanie ma sens skarbowy. Sytuacja jest taka, że mam umowę ze spóldzielnią mieszkaniową na wybudowanie domu do grudnia 2005 i przekazanie mi go wraz z ziemią jako odrębnej nieruchomości. Na dziś dom jest wybudowany i do końca roku zostanie (w Panu nadzieja) zrobiony odbiór techniczny. Na pewno natomiast nie zostanie przeniesiona własność. Czy w tej sytuacji umowa ze spółdzielnią jest wystarczającym "tytułem prawnym" do budynku aby móc skorzystać z ulgi remontowej.
  2. Dzięki, każde odroczenie to wytchnienie dla kieszeni
  3. Czy z ocieplonym stropem (podłogą), poddasze może/powinno stać przez zimę i dopiero w przyszłym roku ocieplać dach? Niestety jestem lajkonik w budowaniu więc nie bijcie za naiwność pytania.
  4. Witam, Spółdzielnia buduje mi szeregowiec. Poddasze jest w/g standardu nieużytkowe, więc nie ocieplają dachu. W rzeczywistości wszystkie segmenty mają poddasza użytkowe, a ocieplenie dachu spada na tzw członków. Pytanie kiedy to ocieplać. W chwili obecnej mam od miesiąca tynki wewnętrzne, wstawione okna i właśnie co zrobione wylewki (również na poddaszu). Ocieplać teraz czy czekać do października/listopada. Pozdrawiam
  5. Witam, Czy wkład kominkowy może być przesunięty ok 60cm w bok względem osi komina. W salonie komin kończy się trójnikiem z poziomą rurą na wysokości ok 2 m nad podłogą. Czy można wylot wkładu połączyć z tą rurą na skos i jak to zrobić żeby cugu nie utracić. I w końcu jak to potem sensownie obudować. Samochody zawsze używane kupuję, a domu nówki mi się zachciało i same problemy.
  6. Jak w temacie który lepszy, mniej znany złodziejom do ochrony domu 170 m2 2 kindygnacje + poddasze + garaż.
  7. Zamiana nie wchodzi w grę bo już wszystko zajęte. A ta działka to "kicha" szerokości 9m biegnąca przez dwa szeregi stojace w pierwszym rzędzie osiedla.
  8. Pozwolenie na budowę jest i opieczętowane że prawomocne. Cena gruntu w umowie zagwarantowana stała. Cena domu z możliwością maxymalnego wzrostu o 3%. Działka ma 700 m2 wobec ok 30000 m2 całego osiedla. Czy to poprawia moją sytuację
  9. Zawarłem umowę ze spółdzielnią mieszkaniową na budowę segmentu w szeregowcu. Osiedle obejmuje ok 50 segmentów budowanych na ok 20 różnych działkach. Spółdzielnia scala te działki w celu wtórnego podziału pomiędzy właścicieli segmentów. Mój pech polega na tym, że część mojego segmentu leży w obrębie działki bez księgi wieczystej. Tzw. "właścicielka" działki jest w trakcie postępowania o zasiedzenie, a spółdzielnia ma z nią tylko umowę na 10-letnią dzierżawę i "cywilne" (nie notarialne) przyrzeczenie sprzedaży po zakończeniu sprawy o zasiedzenie. Przy tak "zabagnionej" własności gruntu mam trudności w przekonaniu banków do udzielenia mi kredytu, a przy tym źle sypiam martwiąc się bardzo o stan zdrowia "właścicielki". Czyja będzie "moja" kuchnia, gdy np. przed zakończeniem postępowania o zasiedzenie opuści ten marny padół. Moje zaangażowanie finansowe w budowę nie jest na razie zbyt duże, co radzicie wierzyć w spółdzielnię ( w umowie mam zagwarantowane wybudowanie domu i przeniesienie własności domu i działki), czy zabierać wkład i szukać nowej lokalizacji ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...