Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sappho

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sappho

  1. Zastanawiam się nad zastosowaniem płyt systemowych do ogrzewania podłogowego. Mam na myśli płyty z tworzywa (np. czarne) z tłoczonymi grzybkami między które wciska się rurki. Interesują mnie wady i zalety tego rozwiązania.
  2. Jestem przed tynkami cementowo-wapiennymi. Zastanawiam się czy tradycyjny trójwarstwowy robiony na budowie kładziony ręcznie czy maszynowy z worków? Który mocniejszy?
  3. Tak oczywiście planuje komorę dekompresyjną. Żadnej sztukaterii nie planuje. Tak też myślałem, że Twoje rozwiązanie jest najsensowniejsze. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam,
  4. Dziekuje za radę ! Trochę już się wyedukowałem, dam rdę mam tylko jeszcze jaedno małe pytanko ? Czopuchem kominka (obudowy) chcę dojechac do samego sufitu, z tym że sufit będzie podwieszany z płyt KG. Czy mam czopuchem kominka dojechać do sufitu podwieszanego czy dalej aż do stropu a sufit podwieszany będzie wokół czopucha ? Które rozwiazanie jest lepsze ?
  5. Zamierzak kupić wkład MILA firmy kratki.pl Cóż obudowę trakuję jako prostą obudowę w stylu nowoczesnym z ramka ozdobną. Od podłogi do sufitu. I oczywście kratki góra dół dla cyrkulacji powietrza. Zasialny powietrzem z dołu. Lubie proste konstrukcje bez udziwnień
  6. Piekne dzięki za info. Chcę z płyt zrobić też konstrukcję obudowy kominka. Nie zamierzam obydować żadnym ciężkim kamieniem tylko ramką ze stali nierdzewnej. A jaką grubość najlepiej zastosowąć by ścianki obudowy nie nagrzewałe się zbytnio. Będę miał wkład stalowy 16 KW.
  7. Chcę zbudować sobie obudowę kominka z płyt żaroodpornych (krzemian wapnia) Jest kilku producentów ale najtaniej wychodzą płyty żaroodporne firmy kratki.pl. Czy ktoś robił z tych płyt ? Bardzo proszę o opinie ! Jakoś nie znalazłem nic na ich temat w necie.
  8. sappho

    KOMINKI nasze !!!

    Chcę zbudować sobie obudowę kominka z płyt żaroodpornych (krzemian wapnia) Jest kilku producentów ale najtaniej wychodzą płyty żaroodporne firmy kratki.pl. Czy ktoś robił z tych płyt ? Bardzo proszę o opinie ! Jakoś nie znalazłem nic na ich temat w necie.
  9. Chcę zbudować sobie obudowę kominka z płyt żaroodpornych (krzemian wapnia) Jest kilku producentów ale najtaniej wychodzą płyty żaroodporne firmy kratki.pl. Czy ktoś robił z tych płyt ? Bardzo proszę o opinie ! Jakoś nie znalazłem nic na ich temat w necie.
  10. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Mam jeszcze putanko. Czopuchem kominka chcę dojechac do samego sufitu, z tym że sufit będzie podwieszany z płyt KG. Czy mam czopuchem kominka dojechać do sufitu podwieszanego czy dalej aż do stropu a sufit podwieszany będzie wokół czopucha ? Które rozwiazanie jest lepsze ?
  11. Czopuchem kominka chcę dojechac do samego sufitu, z tym że sufit będzie podwieszany z płyt KG. Czy mam czopuchem kominka dojechać do sufitu podwieszanego czy dalej aż do stropu a sufit podwieszany będzie wokół czopucha. Które rozwiazanie jest lepsze ?
  12. A przy montażu dużego okna/drzwi tarasowych o dużym ciężarze, okno też powinno od dołu być oddzielonę ok. 2 cm pianki czy może spoczywać bezpośrednio na podmurówce ? Czy dzięki tej piance nie będzie opadać ?
  13. Też zabieram się za budowę własnego kominka, kilka cennych wskazówek tu znalazłem. Ale trzeba zacząć od projektu. Czy moze mi ktoś polecić jakiś program komputerowy, możliwie prosty którym mógłbym zaprojektować kominek i pokazać go później w 3D. Housgestapo musi zatwierdzić !
  14. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Nie zamierzam obkładać kamieniem, co najwyżej dam taką ozdobną ramkę może ze stali nierdzewnej jak w ofercie kratki.pl. Ot co taki gust Czy przy tym wkładzie pod sufitem należy budować pułkę odizolowaną o pozostałej części obudowy (niewielka komora, podobno nazywa się dekompresyjna) masz coś takiego ?
  15. Zamierzam wkład Mila zainstalować w skromnej obudowie wykonanej z płyt żaroodpornych (kratki.pl mają takie w ofercie) i później wyrównać gładzią i pomalować. Płyty są o grubości 3 cm i 4 cm. Nie wiem które zastosować by się zbytnio nie nagrzewały - no i nie wiem czy dobrej jakości. Na forum czytałem, że niektórzy tak budują i chwalą - inni to rozwiazanie krytykują - i nie bardzo wiem dla czego ?
  16. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    QUOTE=compi;5207451]Mila ze względu na swoją szerokość generuje niestety większe parametry zabudowy, a co za tym idzie i koszty. Brałbym na pewno płyty grubsze, ale policz ile na to wydasz w stosunku do wełny i g-k. Mi wychodziła znaczna różnica. W późniejszym mocowaniu do g-k nie ma problemów, ja słyszałem o takich w przypadku płyt krzemiankowych. Sorry, Ale nie rozumiem ostaniego zdania. Jakie mocowanie masz na myśli - proszę doprecyzuj. Właśnie te płyty żroodporne z kratki.pl nie są takie drogie np. w porównaniu do Silki. Nie wiem tylko czy dobre. Mają atesty itp. Czy przy tym wkładzie pod sufitem należy budować pułkę odizolowaną o pozostałej części obudowy (niewielka komora, podobno nazywa się dekompresyjna) masz coś takiego ?
  17. QUOTE=eniu;5206211]A klęsnąłeś na to co Ci Sterowiec wkleił ? Tak rozmawiałem na tej stronie, Ale uczestnków niewielu. Miałem nadzieję, że nowym tematem z tytułem "... Mila" zachęcę innych użytkowników tego własnie wkładu lub chcących go kupić
  18. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Hmn. Cenna uwaga. A propos forum, to dwie noce spędziłem na czytaniu - i cóż mało konkretów a dużo byłkotu - takiego słownego onanizmu. Cenie sobie bardzo wymianę doświadczeń z kimś kto już taki wkład Mila użytkuje. Mam jeszcze pytanie. Zamierzam wkład Mila zainstalować w skromnej obudowie wykonanej z płyt żaroodpornych (kratki.pl mają takie w ofercie) i później wyrównać gładzią i pomalować. Płyty są o grubości 3 cm i 4 cm. Nie wiem które zastosować by się zbytnio nie nagrzewały. Na forum czytałem, że niektórzy tak budują i chwalą - inni to rozwiazanie krytykują - i nie bardzo wiem dla czego ? A Ty co o tym sądzisz?
  19. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Nie mam dużego salonu, ale na obecnym etapie wolałbym chyba by mi grzało ! Chetnie bym zobaczył na żywo Mile
  20. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Trochę ta ramka na zdjęciach mi sie nie podoba, a z Glass fajnie wyglada (za 1200 zł ) ale Compi trafnie zauważył, że to zapewne zwiększy wagę dźwiczek i wpłynie na żywotność zawiasów.
  21. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Dla mnie gilotyna, to wzrost głębokości wkładu z 513 mm do 566 mm, czego wolałbym uniknąć, no i koszty. Jeżeli mogę spytać to obudowę masz zrobioną tradycyjnie z płyt kart-gips na stelażu izolowaną wełną mineralna z folią żaroodporną, czy może z płyt żroodpornych krzemianowo-wapiennych. Chodzi mi o nagrzewanie się obudowy ?
  22. Masz racje, lecz szukanie odp. przez archiwum kieruje na posty z 2001 r. i podobne. To już troche prestarzałe a wkład mila jest stosunkowo nowy
  23. sappho

    Wkład Mila 16 czy KDF 5183?

    Tak o podwójną. Dopłata do podwójnej szyby wynosi 1200 zł. Ty chyba z tego co widziałem masz pojedynczą szybę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...