Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brato

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

brato's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam uzupełni powietrze wyciągnięte przez kominek zawsze warto mieć możliwość zamknięcia a może pomyśleć deczko i przejść z tej "topiącej" na np: alu (spiro) Dzięki za odpowiedź.
  2. Czy w przypadku kupna kominka bez możliwości podłączenia dolotu powietrza z dołu, wystarczy zostawić otwartą rurę? Czy to coś da? Mam Wypuszczoną rurę niestety tylko fi 110 PCV na zewnątrz budynku. Jeżeli kupię kominek z możliwością podłączenia bezpośredniego czy przy styku z kominkiem ta rura wytrzyma temp. nie topiąc się? Ewentualnie jak wykonać takie podłączenie i czy zastosować przepustnicę? Jestem lewy w tym temacie, proszę o odpowiedź.
  3. Korzystając z okazji również chciałem zapytać. Mam doprowadzoną rurę z zewnątrz, której wylot znajduje się w centralnym miejscu pod planowanym kominkiem. Wkład który planuję kupić nie ma bezpośredniego przyłączenia od dołu. Kupując standardową obudowę z marketu w jaki sposób rozwiązać dolot powietrza? Czy wystarczy zostawić rurę nie podłączoną pod obudową kominka i ewentualnie założyć przepustnicę która można zamknąć w razie gdy kominek nie będzie używany?
  4. Witam! Mogę polecić z całą odpowiedzialnością firmę "Okna-Beskidy". Wstawiałem w maju okna do nowego domu. Okna są bardzo solidne. Czekałem niespełna 2 tygodnie. Firma mieści się w B-B na Hulance. Oto adres z wizytówki: Okna-Beskidy s. c.ul. Cieszyńska 145 43-300 Bielsko-Biała tel.: 033 819 29 00 Oglądałem jeszcze okna z firmy "DAKO" również mi się podobały, sprzedawca nie próbował na siłę wcisnąć. "DAKO" ul. Partyzantów, nie znam numeru ale mieści się na przeciwko "Apeny"
  5. Zapytałem w firmie handlującej szambami. Pani odpowiedziała że chodzi o to że gęste ścieki zostają w pierwszej komorze. Reszta przelewa się do następnych a z ostatniej zawsze łatwiej to gdzieś zagospodarować )) samemu bez wywozu. W związku z powyższym można rzadziej wywozić zawartość z 1 komory. Tylko trzeba mieć gdzie. Ja niestety nie mam. Nie ma w okolicy rowu melioracyjnego a na działce przecież nie rozleje bo by mnie sąsiedzi zjedli. Jest to jakiś argument za 3-komorowym
  6. Witam! Bardzo proszę o opinie użytkowników szamb. Na jakie szambo lepiej się zdecydować jedno czy wielokomorowe? Czy i ewentualnie jakie ma znaczenie liczba komór? W grę wchodzi szambo o pojemności 10m3.
  7. Dzięki za odpowiedź. Szkoda że nie ma więcej postów, to miałbym rozeznanie jaki jest rozrzut cenowy w tym temacie.
  8. brato

    Ile za wylewke ?

    Ja płaciłem 15zł za m2. W tym było ułożenie folii, styropianu, siatek zbrojeniowych. Wylewka była robiona w betoniarce.
  9. Powiększyliśmy taras o 1m. Niestety nie zapytałem inspektora, zaproponowali mi to sami budowlańcy. Teraz dopiero pomyślałem że może być problem z odbiorem budynku. Proszę powiedzcie czy naprawdę będą problemy?
  10. Oto link do strony producenta: http://www.kielar-eco.pl/html/polska.html Może ktoś mi poleci piec w którym można palić eko-groszkiem i który ma dodatkowo dużą komorę spalania innych paliw stałych oraz drewna. Kielar ma tę możliwość.
  11. Co sadzicie o kotle KIELAR-ECO 2 ? Może ktoś już używa tego kotła, proszę o opinię.
  12. Mam pytanie. Co ile musi być robiony przegląd instalacji solarnej i jakie koszty się z tym wiążą.
  13. Pomyliłem się. Chodziło mi o Daggulke. Tak to jest jak się z pracy na szybko pisze
  14. Witam! Jestem pod wrażeniem jak Wam sprawnie idzie budowa. Przyznam się że Wasza budowa jest punktem odniesienia w stosunku do mojej "Zosi". My z żoną zaczęliśmy w maju ubiegłego roku i dopiero przed samymi Świętami udało nam się przykryć dach. Więc stan surowy już jest (bez ścianek działowych). Sądząc po dzienniku jesteś bardzo energiczną osobą ) Bardzo bym chciał żeby moja żona miała tyle zapału co Ty Życzę w dalszym ciągu takich postępów i pozdrawiam gorąco
×
×
  • Dodaj nową pozycję...