Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

julo23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    654
  • Rejestracja

1 obserwujący

O julo23

  • Urodziny 24.06.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    budowa zakończona

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Z-cie
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

julo23's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. W którym miejscu ? Daj screena Chciałem zapytać jakie macie ustawienia PID w nadzorze ? czas nadmuchu i co jaki czas nadmuch, siła nadmuchu. i podawanie i przerwa. Chodzi mi o ustawienia w nadzorze.
  2. Kupiłem, są świetne. I za pół ceny. Polecam.
  3. Witam, czy ktoś kupował markizy do okien dachowych VELUX z tej strony https://www.itzala.pl/katalog/itzala/markizy ? czy odbiegają jakościowo od markiz veluxa ?
  4. ok. temat załatwiony, kupiłem jakiś sipoflex czy coś takiego taki klej dekarski, wodoodporny, i przykleiłem, trzyma tak że się tego w życiu nie oderwie. Temat rozwiązany.
  5. Ja kupiłem z marketu taki do popiołu - przynajmniej był tak opisany. Z ciekawości chciałem zobaczyć jak sobie radzi z sadzą. Przeżył 1 dzień. Kosztował ok 100zł. Droga impreza.
  6. Tak, to ten fartuch jest luźny, zawsze był. Tylko teraz jeszcze bardziej odstaje, od podmuchów mocnego wiatru i on hałasuje. Spróbuje to przykleić, ale ciekaw jestem jak to powinno być zrobione normalnie ? Też sie przykleja czy to powinno się po prawidłowym montażu jakoś przykręcić albo zwulkanizowac ?
  7. Bardzo mi hałasuje kołnierz gdy wieje mocny wiatr. Co robić ? Dach z dachówki ceramicznej, okna velux. Dopisze później jaki model i załącze dok. fotograf. jeśli jest taka potrzeba. Prosze o pomoc, bo w tym pokoju nie da się spać jak wieje mocny wiatr.
  8. Kolego, ja płace 180zł i to jest stały rachunek, niezależnie czy lato czy zima. Także cięzko mi powiedzieć jak w lato a jak w zime wychodzi. Mam licznik, musiałbym spisywać teraz a poźniej w lato obie taryfy i policzyć. Ale komu by się tak chciało. Pewnie bym zapomniał to robić co miesiąc. Żona gotuje cały czas bo siedzi w domu, z tym że troche jej cisne żeby używała w tanich godzinach. Czyli od 13 do 16-tej. Za to w weekendy i święta mam cały dzień tanią taryfę. Może kupię kiedyś miernik taki do gniazdka to mogę z ciekawości pomierzyć ale pieca nie zmierze bo mi elektryk podłączył bezpośrednio bez gniazdka. podsumowując - płace 180zł, teraz chodzi piec i pompki, w lato chodzi grzałka w bojlerze 250L i na jedno wychodzi. Acha dodam że w całym domu mam LEDy albo energooszczędne, jedynie w piwnicy zwykłe żarówki bo tam za dużo nie świece, więc pomyślałem że ewentualna oszczędność nie przekroczy kosztu zakupu żarówek. Ja jeszcze myślałem wymienić pompki na energooszczędne. Bo mam trzy. Jednak do kaloryferów - chyba chodzi na 1 biegu 25W albo 35W- bodajrze, pisze z pamięci. Druga od bojlera, chyba taka sama wartość i od podłogówki - ta na pewno jest mocniejsza. Ciekawe za jaki czas by się zwrócił taki zakup.
  9. zasobnik 250 L jak widac w podpisie. zużycie dokładnie nie wiem, musiałbym kupić miernik taki do gniazdka. Nie mam jak tego zmierzyć. Zużycie wody 5m3 miesięcznie. Płace za prąd 180zł. w tym płyta indukcyjna, 3 TV, dwa chodzą cały dzień non-stop, reszta to standard, lodówka, piec CO, pralka, komputery itd. płyta to tak wyjdzie 30zł/miesięcznie
  10. Kolego ja ma na grzałkę, kupiłem programator który włącza bojler w taryfie kiedy prąd mam tańszy. Ale szczegół mogę ci podać jak wróce do domu. Prąd jest wtedy chyba prawie 3x tańszy. Wg mnie nie ma sensu palić całe wakacje, popiół wynosić itp. A przepale tylko piec raz na ile żeby spalić papiery których nie wyrzucam tylko zostawiam na rozpałkę.
  11. Do tej pory miałem 55*C na CO. Ale teraz zmieniłem na tryb letni + załączona pompa od podłogówki. Więc nastawiam CO tak że ustawiam bojler na 50*C i CO próbuje dojść do tej temp. Wiadomo że ma ciężej bo grzeje podłogę jeszcze, ale wydaje mi się że ten tryb jest dużo bardziej oszczędniejszy i piec chodzi łagodniej niż na pompach równoległych czy ogrzewaniu domu. Teraz zasyp powinien starczyć na 15-16 dni. Wcześniej było do 10dni. Zasyp to ok 140-150kg
  12. Zapomniałem całkiem o tym forum, brak czasu. Ale musze nadrobić zaległości. Przepraszam wszystkie osoby które się próbowały ze mną skontaktować. Jak tam u was spalanie ? Ja po wczorajszym zasypie policzyłem że wytrzymał 10dni to średnia na dobę ok 15kg. Zużycie w tym sezonie ok. 2.5 tony. do dnia dzisiejszego.
  13. Doliczyć też należy stratę na rurkach, ok. 2*C. Także jak masz 45*C CO teraz, to na rurkach może być załóżmy 43*C które próbują zagrzać wodę w bojlerze, w którym co chwile dolewa się zimnej wody jak korzysta się z wody. Także dodajmy koleją stratę o 2*C. Mam termometr bezpośrednio na rurce do bojlera i termometr na bojlerze, oraz 2 miejsca z tyłu bojlera do wpięcia czujniku temp. do pieca i trochę obserwowałem jak się to odbywa. Trzeba palić ostro na piecu żeby zagrzać bojler do 60*C -65*C. Najłatwiej nahajcować drewnem na 85*C CO. Ale wg mnie to nie ma sensu bo i tak będzie za gorąca woda żeby z niej korzystać i dolewamy na pół zimnej. A po drugie kilka godzin i woda stygnie.
  14. Trzeba opróżniać cały podajnik żeby się dobrać do zawleczki ? Kiedyś odkręciłem to okienko z ciekawości i wysypuje się nim węgiel. To taka "rewizja" Ale nie zwróciłem uwagi na tą zawleczkę i de facto nawet nie wiem gdzie ona się znajduje. Specjalną śrubę ? Ale zawleczka po to jest, i po to ma niską wytrzymałość żeby ją ukręciło a nie ślimaka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...