Witam wszystkich serdecznie. Jestem z Poznania - remontuję od lat leśniczówkę - przyszedł czas na instalacje. Mam podstawowe doświadczenie hydraulika amatora, elektryka - zduna itp.
Fascynujący wątek na forum !!!
Czytam juz 3 dzien - i 3 noc! To jest dość uciążliwe
Przebrnąłem przez parę lat wątku. - mam dwa pytanie - na które nie znalazłem dotychczas odpowiedzi - czytając:
1.Czy podłączenie w układzie otwartym - podkowy z trzonu kuchennego - który znajduje się na parterze - do znajdującego się pod nim buforu - ma sens?
2.Dla takiego układu - lepsza wężownica w buforze tak sytuowanym - czy też osobno zbiornik CWU - na parterze (mam tyle miejsca) a bufor jak pisałem - w piwnicy?
3. Czy może mnie ktoś proszę - skierować do adekwatnego schematu takiego układu? - na tyle rozsądnego - by było zaznaczone na nim pompy - zawory zwrotne czy też inne elementy dobrze zaprojektowanego ukłądu?
Jestem na etapie planowania przeróbki starej instalacji - więc wszystko jest możliwe.
Uprzedzając ewentualne pytania: tak chcę opalać drewnem - z opcją - rezygnacji z podkowy na korzyść kominka z płaszczem. Niestety nie umiem ocenić jaki kominek dawał by szansę na jego długowieczność - natomiast przy trzonie kuchennym który sam sobie zrobię - np wymiana wkładu (podkowy) od góry - to żaden problem, a zamówiona u znajomego ślusarza -daje mi gwarancję odpowienich materiałów/grubości itp. Drzwi wstawiam wówczas gotowe - zduńskie z systemem glass i owiewem powietrza po szybie - zaciąganym z zewnątrz i jest pięknie - a może i taniej.
Pozdrawiam serdecznie