Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zielony_agrest

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O zielony_agrest

  • Urodziny 3 Maja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

zielony_agrest's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jest dostępny w kilku wielkościach, do 33 kW. Ja celuje w 20kę. Jeszcze w sprawie tej pojemności wodnej pieca. 12 litrów szybko się zagotuje... hmmm , niestety jestem laikiem i nie wiem czy woda jak złapie kilkanaście stopni więcej to szybko pójdzie w rury, czy tak jak piszesz będzie "zagotowana" - i będzie robiła problemy w piecu. Po prostu nie wiem jak mniejsza pojemność wodna w porównaniu do większości konstrukcji, przełoży się na działanie pieca, na plusy i minusy. Płaszcz wodny w tym piecu, jak mówił sam sprzedający, jest dosyć cienki. Oczywiście takie rozwiązanie było zachwalane:) pzdr
  2. Witam, Temat przenoszę tutaj, i jednocześnie proszę o usunięcie go z forum Wymiana doświadczeń ogólne to moje pierwsze posty i nie wypadało czegoś nie skwasić na początek Spotkałem się z taką konstrukcją pieca dolnego spalania i jestem ciekaw co o niej myślicie. Przeczytałem tutaj sporo na temat kotłów oraz sposobach palenia w nich, ale nie znalazłem nic podobnego. http://a.imageshack.us/img836/5435/piec.jpg To taki poglądowy rysunek, który spłodziłem. Piec może być w dwóch wersjach, zasypywany od góry lub przez przednie drzwiczki. Gorące powietrze rozchodzi się przy ruszcie na boki i przepływa przez taką "specyficzną" konstrukcję, którą tez można zobaczyć na rysunku. Jest ona wyjmowana, co ułatwia bardzo czyszczenie, ale szczelna. Spaliny, kiedy pokonają ten labirynt trafiają do czopucha kominowego. Dodatkowo na górze komory zasypowej jest otwór otwierany dźwignią (kolor fioletowy) podczas rozpalania pieca i podkładania paliwa. Piec taki mogę kupić właściwie od ręki a sezon grzewczy za pasem. Widziałem go, wykonany jest solidnie. Jest trochę tańszy niż podobnej wielkości/mocy kotły znanych producentów. Z tego co wiem to jest opatentowany choć to jakaś małonakładowa produkcja. I teraz kilka faktów: Ruszt stały, żeliwny. Całkowita ilość wody w piecu to 12 litrów, co wydaje się bardzo małą ilością. Sprzedający tłumaczył to pomysłem patentowym i tym że woda dzięki temu nagrzewa się szybko i nie ma problemy z cyrkulacją. Piec faktycznie mało smrodzi na kotłownię. Tylko trochę przy rozpalaniu. No i ciekawi mnie czy taka mała ilość wody w środku, oraz taka droga obiegu spalin nie będzie niosła ze sobą jakiś "niespodzianek" podczas użytkowania. Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie na temat tej konstrukcji.
  3. Witam, Spotkałem się z taką konstrukcją pieca dolnego spalania i jestem ciekaw co o niej myślicie. Przeczytałem tutaj sporo na temat kotłów oraz sposobach palenia w nich, ale nie znalazłem nic podobnego. http://a.imageshack.us/img836/5435/piec.jpg To taki poglądowy rysunek, który spłodziłem. Piec może być w dwóch wersjach, zasypywany od góry lub przez przednie drzwiczki. Gorące powietrze rozchodzi się przy ruszcie na boki i przepływa przez taką "specyficzną" konstrukcję, którą tez można zobaczyć na rysunku. Jest ona wyjmowana, co ułatwia bardzo czyszczenie, ale szczelna. Spaliny, kiedy pokonają ten labirynt trafiają do czopucha kominowego. Dodatkowo na górze komory zasypowej jest otwór otwierany dźwignią (kolor fioletowy) podczas rozpalania pieca i podkładania paliwa. Piec taki mogę kupić właściwie od ręki a sezon grzewczy za pasem. Widziałem go, wykonany jest solidnie. Jest trochę tańszy niż podobnej wielkości/mocy kotły znanych producentów. Z tego co wiem to jest opatentowany choć to jakaś małonakładowa produkcja. I teraz kilka faktów: Ruszt stały, żeliwny. Całkowita ilość wody w piecu to 12 litrów, co wydaje się bardzo małą ilością. Sprzedający tłumaczył to pomysłem patentowym i tym że woda dzięki temu nagrzewa się szybko i nie ma problemy z cyrkulacją. Piec faktycznie mało smrodzi na kotłownię. Tylko trochę przy rozpalaniu. No i ciekawi mnie czy taka mała ilość wody w środku, oraz taka droga obiegu spalin nie będzie niosła ze sobą jakiś "niespodzianek" podczas użytkowania. Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie na temat tej konstrukcji.
  4. Witam, Spotkałem się z taką konstrukcją pieca dolnego spalania i jestem ciekaw co o niej myślicie. Przeczytałem tutaj sporo na temat kotłów oraz sposobach palenia w nich, ale nie znalazłem nic podobnego. http://a.imageshack.us/img836/5435/piec.jpg To taki poglądowy rysunek, który spłodziłem. Piec może być w dwóch wersjach, zasypywany od góry lub przez przednie drzwiczki. Gorące powietrze rozchodzi się przy ruszcie na boki i przepływa przez taką "specyficzną" konstrukcję, którą tez można zobaczyć na rysunku. Jest ona wyjmowana, co ułatwia bardzo czyszczenie, ale szczelna. Spaliny, kiedy pokonają ten labirynt trafiają do czopucha kominowego. Dodatkowo na górze komory zasypowej jest otwór otwierany dźwignią (kolor fioletowy) podczas rozpalania pieca i podkładania paliwa. Piec taki mogę kupić właściwie od ręki a sezon grzewczy za pasem. Widziałem go, wykonany jest solidnie. Jest trochę tańszy niż podobnej wielkości/mocy kotły znanych producentów. Z tego co wiem to jest opatentowany choć to jakaś małonakładowa produkcja. I teraz kilka faktów: Ruszt stały, żeliwny. Całkowita ilość wody w piecu to 12 litrów, co wydaje się bardzo małą ilością. Sprzedający tłumaczył to pomysłem patentowym i tym że woda dzięki temu nagrzewa się szybko i nie ma problemy z cyrkulacją. Piec faktycznie mało smrodzi na kotłownię. Tylko trochę przy rozpalaniu. No i ciekawi mnie czy taka mała ilość wody w środku, oraz taka konstrukcja obiegu spalin nie będzie niosła ze sobą jakiś "niespodzianek" podczas użytkowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...