Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamilo_82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Kamilo_82

  • Urodziny 18.03.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    00-950
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Kamilo_82's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie. Potrzebuję krzewu iglastego do posadzenia pojedynczo, który będzie: - odmianą kolumnową lub stosunkowo wąską - będzie dość szybko rósł (max wzrost nie jest problemem - może urosnąć nawet ponad 5 m.) - będzie stosunkowo łatwy w uprawie, tj. niezbyt kapryśny (np. brązowienie, itp.). Stanowisko: raczej nasłonecznione (ale nie bezpośrednie wystawienie na słońce przez cały dzień), gleba piaszczysta (ale w okolicy mogę ją wymienić). Stanowisko niezbyt osłonięte od wiatrów. Wiem, że są kolumnowe odmiany cisów, jałowców. Wg. mnie może być też w miarę wąska thuja. Chodzi mi oto, aby krzew w miarę szybko rósł. Czy Waszym zdaniem warto kupować większe egzemplarze w doniczkach (tj. około 1,5 m)? W końcu młodsze powinny się łatwiej przyjąć...
  2. Witajcie, Czy ktoś z Was ma pomysł, jak można rozwiązać kwestię okna w stropie / naświetla lokalu użytkowego zlokalizowanego w piwnicy? Część lokalu wystaje poza obrys budynku i przykryta jest betonową płytą. Obecnie są w niej zamontowane niezbyt ładne i nieszczelne wystające okna, wypełnione szkłem zbrojonym. Czy da się to coś "fajnego" (ładnego, trwałego i energooszczędnego) wymyślić? Najlepiej, jeśli okna zlicują się z powierzchnią płyty. Oczywiście w tym wypadku muszą być na tyle odporne, aby można było na nich stanąć. Teren co prawda nie jest ciągiem pieszym ale nie można wykluczyć, że ktoś tam wejdzie. Rozwiązanie, które najmniej mnie przekonuje, to szkło podłogowe. Kiedyś w jednym z garaży podziemnych widziałem takie naświetle z luksferów. Było całkowicie zlicowane z powierzchnią podwórka. Dzięki za odp.
  3. Witajcie Właśnie wstawiono mi okna PCV (system Veka Perfectline, okucia Winkhaus klasy WK2, szklenie P4). Duża warszawska firma, "z tradycjami", autoryzowany dealer Veka. Montaż prawidłowy, m.in. listwa progowa, parapet zewnętrzny włożony pod ramę, zwymiarowanie jak w "podręcznikach" krążących w sieci. Także ostatnie mrozy pokazują, że okno jest szczelne (chociaż wiem, że jakość okna i montażu pokażą zima oraz dalsze lata użytkowania). Niby wszystko OK ale mam 2 wątpliwości: 1. Wysunięcie ościeżnicy okna spod węgarków - wystaje normalnie ok. 2,5 - 3 cm a w przypadku jednej strony glifu w jednym z okien - tylko ok. 1 cm. Czy nie jest to zbyt mało? Dodam, że jest to stara kamienica, poprzednie okna były skrzynkowe a węgarki okazały się duże i nierówne. Wstawienie mniejszego okna spowodowałoby zbyt duże luzy z boków. Niby można było zastosować systemowe profile poszerzające ale to by zmniejszyło powierzchnię szyb. W sumie ta część glifu i tak biegnie pod lekkim skosem, więc na wiosnę będzie można to delikatnie podkuć i wyprostować (przez co ościeżnica będzie wystawać trochę więcej). 2. Czy nieduże rysy we wrębie okuciowym w dodatku w dolnym poziomym profilu skrzydła (= niewidoczne po zamknięciu okna) są dopuszczalne? Zauważyłem na skrzydłach małe zarysowania we wrębie okuciowym. Występują na dole, mniej więcej na wysokości zaczepu grzybka, w poziomej belce po stronie zawiasów. Wygląda na to, że w pewnym momencie skrzydło musiało się oprzeć na tym zaczepie w ościeżnicy, w który wchodzi grzybek. Co ciekawe, w miejscu grzybka po stronie klamki (także dolny poziomy profil) nie ma rys. Oglądałem różne okna ale cieżko mi znaleźć punkt odniesienia, bo mało kto ma okucia WK2 a w słabszych jest tylko zaczep w dolnej belce po stronie klamki. Dodam, że bardzo stare Thermoplasty w moim biurze, choć nie wszystkie działają płynnie, to podobnych otarć nie mają. Wiem, że tego nie widać, bo któż zagląda pod ramę ale w końcu okna to spora inwestycja i chcę wiedzieć czy jest to poważna wada. Dziękuję za pomoc
  4. Witajcie. Mam pytanie o niski (max. 50 - 60 cm) i wąski żywopłot z irgi błyszczącej. Czy irgę błyszczącą można sadzić w 1 rzędzie, czy też konieczne jest sadzenie w 2 rzędach? Właśnie posadzono mi taki żywopłot i ogrodnicy wcale nie odradzili sadzenia w 1 rzędzie. Dodam, że rośliny są posadzone dość gęsto - 4 szt. na 1 mb żywopłotu. Tak, jak zaznaczyłem, zależy mi na tym aby żywopłot był w miarę wąski.
  5. To jest mój pierwszy post na tym forum - do tej pory tylko pasożytowałem (czytałem). Mam pytanie, czy instalując kamerę zewnętrzną (oczywiście dualną + obiektyw auto iris + obudowa z termostatem i grzałką), w przypadku podłączenia przez skrętkę, konieczne jest zasilanie kamery (lub grzałki) z osobnego przewodu zasilającego? Czy można do wszystkiego użyć skrętki i - mówiąc kolokwialnie - mieć jeden kabel. Druga sprawa (pytanie raczej do praktyków) czy w przypadku długości kabla ok. 30 - 35 m. skrętka ma sens. Z jednej strony będzie to mały system (5, docelowo 6 kamer), więc koszty zakupu konwerterów nie są bardzo duże. Z drugiej, czy taki wydatek ma sens (niby system jest przygotowany do późniejszego ulepszenia, np. przejścia na IP, ale kable i tak będą szły w kanałach po elewacji, więc zawsze można je łatwo wymienić). Trzecia - ostatnia - sprawa to jakość obrazu. Czy pod tym względem któryś z wariantów (kabel koncentryczny / skrętka) ma przewagę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...