Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lysy_zdw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O lysy_zdw

  • Urodziny 11.06.1958

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    ŁÓDŹ
  • Kod pocztowy
    90-000
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

lysy_zdw's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To znaczy jako nawiew będzie zamontowany anemostat, zrezygnowałem jednak z drugiego anemostatu w pokoju, będę rozszczelniał okna, jeśli wilgotność będzie zbyt duża użyje nawiewnika okiennego higrosterowalnego lub ciśnieniowego.
  2. w sumie to pomysł jest taki że wentylacja grawitacyjna będzie tylko przez ten i może następny rok, następnie będzie wymieniane pokrycie dachowe, dobudowane kominy wentylacyjne i z pewnością lepsza wentylacja. Na ta chwile wybrałem wg ze względu na mały koszt instalacji i prostote wykonania. Przyjmuje to jako wentylacje tymczasową. Reasumując wszystkie zebrane wiadomości instalacja będzie wyglądała następująco. W pokoju podpiwniczonym który jest wyżej od wszystkich innych pomieszczeń będzie nawiew (110 mm) regulowany ręcznie w dolnej części ściany na której znajduje się grzejnik, na przeciwległej ścianie a dokładnie na suficie umieszczony będzie wywiew (kratka 110) połączony dalej rurą spiro (110 mm) poprzez strych na szczyt dachu (40 cm ponad szczyt - zakończone kominkiem plastikowym 110 mm) w następnym pomieszczeniu (tymczasowa kuchnia z przedpokojem i piecem co) zamontuje nawiew regulowany 110 mm, wywiew (kratka 110mm tak samo wyprowadzona na dach rurą spiro i daszkiem) w drzwiach od łazienki która jest następnym pomieszczeniem wywierce 4 dziury 4,5 cm każda , a wyciąg będzie zapewniał wentylator 110 również wyprowadzony na szczyt. Czy o wszystko zadbałem ? Nie pominąłem czegoś ważnego ?
  3. Musiałem coś zamieszać bo nie mam nawet w planach ocieplać strychu tylko tak jak mówisz ocieplić podłoge. Niestety nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi na najważniejsze w tej chwili dla mnie pytanie. Co z nawiewnikami w pokoju ? Czy zamontować nawiewniki okienne czy zrobic jednak dziury (ile i jaka średnica ?) pod grzejnikiem. Dodam jeszcze ze dla utrudnienia całej sprawy pokój który zamieszkujemy jest wyżej 2 schodki (25 cm) niż przedpokój połączony z kuchnią i łazienka. Czy w tej sytuacji brak nawiewników w pomieszczeniu brudnym - kuchni nie utrudni działania wentylacji grawitacyjnej ?
  4. Witam. Po przeczytaniu wielu wątków związanych z wentylacją jestem dużo mądrzejszy, jednak nie na tyle mądry aby podjąc odpowiednią decyzję i z tym chciałbym zwrócić się do Was o pomoc.. Sprawa dotyczy budynku gospodarczego który zamieszkuje i przerabiany jest na budynek mieszkalny. Budynek nie posiada żadnej wentylacji. Przed paroma tygodniami wymienione zostały okna na plastikowe, ocieplone ściany (cegła) styropianem 10 cm, oraz wykonana izolacja pionowa fundamentów (masa bitumiczna, styropian 5cm, folia kubełkowa). Przed wykonaniem remontów pytałem znajomych rzekomo znających się na temacie o wykonanie wentylacji którzy uznali że sama kratka w suficie w każdym pomieszczeniu uchroni mnie przed nadmierną wilgocią. Po zakończeniu remontu, zamontowaniu kratek - jeszcze nie wyprowadzonych na dach kominkami, lecz na sam strych rurami spiro okazuje się że wilgotność w pokoju waha się pomiędzy 65 - 75 proc. Po przeczytaniu kilku tematów na forum muratora okazuje się że same kratki wentylacyjne w suficie to zbyt mało. Potrzebne są jeszcze nawiewy. I teraz pytanie. Czy zastosować nawiewniki okienne, czy jednak wywiercić dziury w ścianie pod grzejnikiem - na przeciwko ściany na której jest wywiew. Jeśli tak to ile, czy oby na pewno pod grzejnikiem, jakiej średnicy i czy mimo tych nawiewów zostawiać również okna ustawione na mikrowentylacje. Jeśli chodzi o wywiewy to czy połączyć każdą kratkę wywiewu z osobnym kominkiem na dachu czy można je ze sobą łączyć. Czy połączenie rury spiro z rurą pcv zakończonej kominkiem wypuszczonej pionowo bez żadnych kolanek nie spowoduje skraplania się pary wodnej i wodyna podłodze w pokoju ? Strych nie jest jeszcze ocieplony. Znalazłem również kilka wypowiedzi odnoście montowania nawiewu w pokojach "czystych" a wywiewów w pokojach brudnych. Jak to się ma do montowania w kazdym pomieszczeniu nawiewu i wywiewu jednocześnie. Z góry dziękuje za pomoc.
  5. Witam forumowicze. Mój problem związany jest z ociepleniem zewnętrznym. Znajomy wykonuje mi ocieplenie zewnętrzne styropianem 10 cm byłego budynku gospodarczego który przerabiany jest na budynek mieszkalny. Fundamenty zostały ocieplone przeze mnie masą bitumiczną oraz styropianem 5 cm, zrobiony drenaż i obsypane piachem oraz żwirem. Ocieplenie budynku zostawiłem juz komuś bardziej zorientowanemu w temacie (tak mi sie wydaje). Praktycznie ocieplanie jest juz ukończone. Zostaje tylko jedna ściana - szczytowa do zaciagnięcia klejem i siatką oraz zaciągnięcie całości jeszcze jedną warstwą kleju i zatarciem. Wszystko wygląda dobrze poza tym co się dzieje ze ścianami wczesnym ranem. Ściany na których jest zaciągnięty klej sa mokre, a sciana szczytowa na której jest sam styropian też jest wilgotna mimo braku opadów w ciągu nocy. Pomiędzy płytami styropianu są niewielkie szczeliny. Obawiam się że mokre zewnętrzne ściany (tynk i styropian na ścianie szczytowej) spowodowane są włanie ciepłem które ucieka z domu przez szczeliny między płytami styropianu. Czy moje obawy są słuszne ? Czy pomiedzy płyty styropianu powinno zastosować się jakąś piankę która nie będzie wypuszczała ciepła z wewnątrz budynku ? Prosze o odpowiedź bo może jeszcze uda się to naprawić. Jutro znajomy ma kończyć ściane szczytową i zaciągać wszystko jeszcze raz klejem. Wolałbym mu powiedzieć o ewentualnych błędach przed rozpoczęciem tych prac. Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...