Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pete74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Pete74's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za opinie najaktywniejszym doradcom na tym forum! Odpuszczę sobie więc ten fabryczny, niski dystrybutor i zrobię obudowę z płyt silca nad tymi czterema "dziurami" . Nad tą obudową, jakieś 30 cm od stropu a zarazem jakieś 10 cm nad wyjściem rury dymowej do ściany komina będzie "podłoga" "komory dekompresyjnej" a w niej dwa otwory z wyjściem izolowanych rur na strych i do dwóch pomieszczeń. Zastanawiam się tylko czy te rury opuścić trochę niżej czy zacząć od "podłogi"? Dziwię się też że w instrukcji Supry nie ma zalecanych powierzchni kratek wylotowych z obudowy kominka, na razie zaplanowałem dwie 16 x 32 cm ale bez przekonania. Kratki dam chyba dosyć nisko bo wkład grzeje samą szyba jak szalony a dzięki temu więcej poleci do pomieszczeń zasilanych rurami dgp. Jeżeli planuję coś nie tak proszę o sprostowanie!
  2. Witam wszystkich miłośników tego forum! Mam pytanie jak w tytule. Sprawa dotyczy wkładu Supra Temporis 2d, który ma zamontowany fabrycznie blaszany dystrybutor z czterema otworami d150. Rozprowadzenie ciepłego powietrza ma być grawitacyjne - do dwóch pomieszczeń, mały dom, robię instalację sam i dlatego proszę o poradę. Moja wątpliwość jest następująca: dystrybutor w tym wkładzie jest niski, przechodzi przez niego tylko stożek do montażu rury dymowej a sama rura jest w całości ponad wkładem. Wydaje się więc, że większość produkowanego ciepła, w tym całość oddawana przez rurę dymową będzie gromadzona w komorze nad dystrybutorem i DGP może być mało wydajne. Efektem będzie słabe grzanie przez DGP a silne przez kratki na obudowie. Czy dobrze rozumuję? Może lepiej zrezygnować z podłączeń do dystrybutora a zrobić to tradycyjnie - wyloty do DGP z góry głównej komory? Obudowa tej komory będzie z płyt Silca. Proszę o opinię doświadczonych.
  3. Witam wszystkich i pozwalam sobie odświeżyć ten wątek pomimo "Amen" na końcu Mam następującą wątpliwość: Będę samodzielnie montował wkład Supra Temporis z fabrycznym dystrybutorem gorącego powietrza - 4 otwory DN150. Na części publikowanych w internecie schematów wszystkie te 4 otwory są wykorzystane np. dwie rury na kondygnację wyżej a dwie rury do kratek w komorze obudowy ponad dystrybutorem. Czyli całe powietrze z komory dystrybutora odpływa gdzieś rurami. Ale pozostaje ta druga komora ponad dystrybutorem i rozumiem, że ona powinna mieć też swoją kratkę przez obudowę, czy może nie?, a może powinna mieć kratkę nawiewną u dołu (tuż nad blachą dystrybutora) i wywiewną u góry? Nad tą drugą komorą planuję jeszcze trzecią, tą tzw., nie wiadomo dlaczego, dekompresyjną - głownie ze względu na drewniany strop z trzcinowymi matami pod tynkiem. Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby się pochylić nad moimi pytaniami będę wdzięczny. pozdrawiam, Piotr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...