Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

calkiem_zielony

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

2 obserwujących

O calkiem_zielony

  • Urodziny 05.06.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
  • Kod pocztowy
    05-807
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

calkiem_zielony's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy ktoś mógłby doradzić mi w doborze stacji uzdatniania do domku dla 4 osób. Mam obecnie wodę o poniższych parametrach: trwadość - 236 mg/l amonika - poniżej 0,10 mg/l azotyny 0,011 mg/l azotany poniżej 0,5 mg/l chlorki poniżej 5 mg/l żelazo 2,2 mg/l mangan 0,5 mg/l pH 7,4 bakterii - 0 Z góry dziękuję za konkretne oferty lub porady co i u kogo kupić? Pozdrawiam
  2. Proponowałbym kierować się zdrową logiką. Latem temeratury na zewnątrz dochodzą przynajmniej do 30 stopni w cieniu. Zaręczam Cię, że w słońcu jest więcej znacznei więcej i wiele parkietów jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Maksymalna temperatura woda zasilajacej przy podłogówce to 55°C a temperatura podłogi to 27°C - 29°C.
  3. Bardzo długo żyłem w przekonaniu, że właśnie takie grzejniki będę montował. Po zapoznaniu się jednak ze wszystkimi zaletami i wadami zdecydowałem się na podłogówkę. Grzejniki te działają głównie jako konwekcyjne, czyli potrzebują dużego przepływu powietrza. Mało natomiast oddają ciepła na zasadzie promieniowania co jest dla nas zdrowsze i bardziej naturalne. W końcu tak ogrzewa nas nasze słoneczko. Aby zrealizować duży przepływ powietrza grzejniki te musiałyby być bardzo głębokie lub wspomagane dodatkowo wentylatorami. To pierwsze odpada gdyż ich koszty są znaczne a to drugie gdyż wentylatory z kurzem i piachem to nie jest najlepiej dobrana para. Ja zostaję przy podłogówcę ewentualnie wspomaganej nowoczesnym piecem kaflowym, który też oddaje ciepło przez promieniowanie w długim i równomiernym czasie.
  4. Rozumiem Twoje wątpliwości. Sam też miałem i mam ich wiele. Nie mam jednak aż tyle czasu na zastanawianie się ile ma być pętli i innych technicznych kwestii. Zdecydowałemsię na podłogówkę świadomie i moim warunkiem jest, że mam mieć w domu ciepło i tyle. Resztę kwestii zostawiam doświadczonym i zaufanym ludziom, którzy robią to od lat. Jak na razie nie mam powodów do narzekań i do zmartwień. A życie i tak wszystko zweryfikuje
  5. Drewno jest generalnie dobrym izolatorem więc nie ma się co dziwić, że będzie odczuwalna róźnica. Samo w sobie jest natomiast ciepłe i z doświadczenia osób jakie mają cienkie parkiety na podłogówce nie ma tragedii. U nas płytyki będą tylko w garażu, kotłowni, łazienkach, hall'u i częściowo w kuchni. Reszta to będzie parkiet 11mm w małych deszczółkach o długości ok 45 cm i dość ciemnym naturalnym wybarwieniu aby mniej było widać ewentulne przerwy jeśli się coś troszkę rozeschnie. Może dąb naturalny lub parzony jesion. Zobaczymy na co starczy nasz budżet. Na razie zbieramy na piec kaflowy Może coś takiego tylko w innym kolorze? http://www.kafle-hein.pl/pl-mala-kachlova-kamna-maly-piec-kaflowy-mkk-001 Zdjęcia podłogówki jakie mam są już w galerii. Przykro mi, ale chyba nie mam więcej zdjęć samych pętli. Co dokładnie Cię interesuje?
  6. Mój daszek jest wykonany chyba bardzo podobnie. Dla zainteresowanych zamieściłem w galerii jedno zdjęcie jak to wygląda z góry.
  7. Wygląd nie jest dla nas problemem, gdyż są na rynku bardzo ładne płytki imitujące drewno. Jednak wszystkie zawsze będą zimne kiedy wyłączy się ogrzewanie, a tak może się stać w mroźny i bardzo słoneczny dzień, kiedy zyski cieplne przez duże przeszklenia Aleksandry dadzą znać o sobie. Nie wyobrażam sobie moim małych szkrabów na tej zimnej i twardej podłodze. Może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie będzie drewno
  8. Moja połówka nie wobraża Sobie płytek w salonie. Najchętniej to nawet w kuchni położyłaby drwno . Zresztą jak też nie jestem zachwycony pomysłem płytek w salonie. W związku z tym mimo podłogówki będziemy kłaść parkiet w małych deszczółkach o grubości 11mm. To najlepszy kompromis, chociaż drzewo jako izolator i tak będzie wprowadzało dodatkową bezwładność. Mam nadzieję, że nie zbankrutujemy na kosztach ogrzewania. Czy ktoś z Was wybrał już lub wybudował piec lub kominek w ciepłej zabudowie? My znaleźliśmy nowoczesny piec kaflowy i mamy ochotę wykonać go w naszym domu. http://www.kafle-hein.pl/pl-mala-kachlova-kamna-maly-piec-kaflowy-mkk-001
  9. Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Nasza Ola jeszcze nie jest gotowa, ale mogę już podzielić się z Wami tym jak wygląda prawie skończona elewacja. Umieściłem w galerii jedno zdjęcie z fontu domku.
  10. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Miałem na myśli schody na zewnątrz przed wejściem i taras. Schody wewnętrzne mam już zrobione.
  11. To może ja zapytam o prostszą sprawę. Ile płaciliście za wylanie schodów zgodnie z projektem i taraz ok 20-25 metrów kwadratowych?
  12. Witam po przerwie zimowej. Potrzebuję Waszej pomocy w podjęciu decyzji odnośnie daszku nad wejściem. Jak to wykonujecie u Siebie? Czy jeśli tak jak w projekcie to w jaki sposób i z jakich materiałów zamierzacie to wykonać? Może macie inne pomysły na ten element architektury naszych budynków?
  13. U nas kominy były obmurowywane od samych fundamentów bloczkiem Ytong a ponad dachem z pełnej cegły klinkierowej.
  14. Wogólne nie rozważaliśmy takiej opcji. Na naszym rzucie ta ścianka nie jest dobrze narysowana, ale w rzeczywistości ma 24cm grubości i już jest dobudowana do słupa żelbetonowego, który mieliśmy w tym miejscu. Dalej już jest praktycznie ciąg komunikacyjny, a w zasadzie to nawet hall. Wolimy mieć więcej otwartej przestrzeni, a szefek i tak będzie całkiem sporo.
  15. Wielkie dzięki za wstawienie zdjęć na forum. Nie potrafiłem tego sam zrobić. Może ktoś mnie nauczy? W szafkach na podłodze już jest maksymalna ilość szuflad. Moja żona o to zadbała. Więcej się nie da. Musi zostać szafka narożna, szafka pod zlewem na śmieci i zmywarka. Reszta to same szuflady. My lubimy otwarte przestrzenie. Ta kuchnia jest za mała, aby zrobić tam jeszcze wyspę czy półwyspę, więc to odpadło. Szafek wiszących też nie da się nigdzie zrobić, więc pomysł na zabudowę całej ściany szafkami kominowymi. W konsekwencji jedyne miejsce gdzie da się zamontować okap na ścianie to to gdzie w naszym projekcie. Chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami na aranżację tej niedużej przestrzeni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...