Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrp1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    396
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez piotrp1

  1. Moim zdaniem skoro będziesz miał IB (Nexwell) to lepiej robić podgrzew kratki kablami grzejnymi, wtedy gdy taka sytuacja zajdzie (system będzie wiedział kiedy), oraz dogrzewać grzałką powietrze przed rekuperatorem. Koszty niewielkie, a funkcjonalność duża i pożyteczna.
  2. Kolego "autorus" też mi przymarzła czerpnia i to ta którą chcesz kupić. Po prostu były ku temu sprzyjające warunki. Czy schowanie tego w mur coś da tego nie wiem, bo i tak zaciągane jest powietrze dość wilgotne i zetknięcie z zimnym metalem spowoduje oblodzenie. Moim zdaniem tylko podgrzewanie wlotu pomoże. W tamtą zimę takiego efektu nie miałem, a w tym już dwa razy. Druga sprawa to taka że sterownik rekuperatora zwiększa wydajność zamiast zasygnalizować brak przepływu, ale niestety fabryczne sterowniki to byle co.
  3. Witam To co kolega opisał to nie taka prosta sprawa. Może taka sytuacja zajść w blokach ale w domach to chyba pierwszy przypadek, być może nie zastosowali wkładek izolacyjnych na rurach gazowych. Instalacja elektryczna to nie taka prosta sprawa jak to się wielu wydaje, a to czy to uziemisz to nic nie pomoże bo zawsze poleci najsłabsze ogniwo (w Twoim przypadku najcieńszy przekrojowo przewód). Kolejna sprawa to że nikt energii wcale nie musi kraść. W załączeniu przedstawiłem przypadek kolegi w którym, sąsiad czy wielu sąsiadów, bo przerwa PEN-a może być na linii zasilającej spowoduje to co u kolegi. A to czy instalacje są prawidłowo wykonane to już niestety trzeba by to ocenić na miejscu.
  4. Tak wszystkie przekręć o 90st. Jeżeli to oprawy TCW 216 lub 215 2x36W to będzie ok. Jak byś dosłał mi plik garażu w cad to mogę to przeliczyć i odesłać wyniki. (mail: styk123@interia.pl) do tego potrzebna wysokość pomieszczenia h= m ? CAD w wersji max 2008
  5. Wiesz różnie można podejść do tej wentylacji. Ja wychodzę z tego że jak bym miał grawitację, to przecież ona działa tylko kiedy jest różnica ciśnień. Przy mechanicznej to my mamy wpływ na wentylację. Wentylacja jest potrzeba jak są osoby, dla budynku jej nie trzeba. Dodatkowo jak wentylujesz to jednak tracisz ogrzewanie. Stąd moje podejście do wentylacji. Kolejna sprawa to że w nocy jednak ją słychać, nie wiem jak u Ciebie ale mi przeszkadza. Powiedzmy ze do tych 100 m3/h jest ok i w nocy, ale te 75 to takie moje podejście praktyczne, a mieszkam już ponad rok.
  6. Ja w lato mam non stop ok 75 m3/h - teraz mam 25 m3/h - i dodatkowo od 22 do 6 rano przerwa z 45 minutową pracą pomiędzy 2.00 a 2.45. Jak przyjdą mrozy to i w dzień się wyłącza pomiędzy 10, a 15. Oczywiście nie wiem jak u Ciebie wygląda przebywanie osób w domu. Jeżeli nikogo nie ma w jakimś czasie to lepiej wyłączyć.
  7. Moim zdaniem zmniejsz wydajność wentylacji. 200 m3/h to dużo. Będzie mniejsza wymiana to i zużycie na ciepło się zmniejszy.
  8. Strasznie dużo u kolegi źródeł ciepła jak na dom który go nie potrzebuje.
  9. Jak sam widzisz dojazd do garażu to pewnie jakieś lekko 30m, a te lampki (po 30 zł/szt) ustawione są powiedzmy co 80 cm i jest ich 8szt. Więc czemu to ma służyć ? Skoro ma to oświetlać podjazd to ma to być od bramy do garażu, ale nie lampki co 80 cm. Ciekawe jeszcze jakie tam zastosowano przewody i jak zostały wykonane mocowania (fundament) dla tych lampek. Jak dla mnie taka prezentacja to porażka dla firmy.
  10. Najlepsza prezentacja to oświetlenie podjazdu: http://ampio.pl/ampio_idom/index.php/main/projekty_zdj_Podjazd To raczej powinno być w zakładce jak nie wykonywać, albo największa fucha ....
  11. Myślę że trochę przesadzacie. Owszem milion to może i z działką, trawnikiem, ogrodzeniem i wyjdzie. Sam budynek to chyba Lawenda II, mam taki praktycznie 200 m dalej. Zrobienie go na płycie, zastosowanie PC, jak i dobrach materiałów zarówno na ściany jak i okna, oraz zrobienie instalacji KNX na pewno pochłonie ok 800 tyś z meblami. Należy jeszcze pamiętać że niektórzy nie robią wszystkiego sami, stąd też i inne koszty, bo lepiej robić to co się umie i na tym zarabiać i dać innym zarobić. Jeszcze raz obejrzałem i chciałbym przestrzec Inwestora przed Fibaro, wątki na pewno znajdzie, ale lepiej zrobić coś innego.
  12. Widzę że wreszcie fachowa dyskusja z Panem dendrytus. Ja nie wiem czy On przypadkiem na ma sklepu http://electrus.pl/
  13. Trochę dziwi mnie co ma wspólnego architekt z doborem wyłączników, być może nie ma roboty, albo jakiś młody bez uprawnień i dopiero zaczyna, ja przynajmniej nie znam architekta który zniżył by się do tego poziomu. Być może to projektant wnętrz ? Czy coś w tej maści - to i tak.
  14. Kolego ładniejsze i bardziej solidne ostatnio robiłem w schronie.
  15. Sorry cofam pytanie. Popatrzyłem na inne fotki i widać że elektryka nie mieliście, a dom w sensie architektury mi się podoba.
  16. Ten korytarz to jakaś masakra, dwa plafony obok siebie ? To elektryk tak doradził ?
  17. Kolega to na dużo rzeczy by nie wpadł bo ma klapki na oczach i liczy się tylko co sam wciska. Profile są w różnym wykonaniu, zarówno do montażu wewnętrznego jak i zewnętrznego. http://sklep.avt.pl/profil-hr-aluminium-oslonka-mleczna.html Podane LED-y są dobrej jakości i zapewne kolega nawet nie widział jak świecą ani jak są wykonane bo nie miał ich w ręku.
  18. Tutaj znajdziesz profile: http://sklep.avt.pl/category/oswietlenie-led-profile-led-aluminiowe do nich taśmy LED w powłoce silikonowej o IP65 http://www.ledin.pl/product-pol-64-Tasma-LED-line-300-SMD-3528-biala-ciepla-w-powloce-silikonowej-IP65.html reszta to już do opanowania w zależności od rzeczywistego wykonania. Co do baterii słonecznych to raczej odpada.
  19. Jak sam kolego widzisz i Tobie się tez oberwało bo nie masz KNX-a. To nie jest kłótnia tylko wymiana informacji, a że akurat w takiej formie to inna sprawa. Czy nie ma nic z tematem to tego bym nie powiedział, bo to że fibaro nie robi tego co inne systemy nie oznacza że nie będzie robił. Kolego nie wiesz co mam zrobione i jak wygląda moja instalacja. Niestety jak widać nic nie masz do zaoferowania aby koszty spadły stąd taka Twoja odpowiedz. Jak widać najlepiej wychodzi Tobie zadawanie pytań i od razu napisanie do nich odpowiedzi, bo na wszystkich forach powtarzasz jednakową śpiewkę więc trudno się czegokolwiek spodziewać. Tutaj to już przebiłeś samego siebie. Nie masz bladego pojęcia o przesyle energii oraz jaki wpływ mają odbiorniki nie liniowe na nią, oraz jakie sposoby się stosuje aby zwiększyć możliwości przesyłu na tych sieciach, ale czego można się spodziewać od osoby która wie wszystko i klepie na wszystkich forach że tylko KNX i KNX, a i jeszcze coś o trabancie. Nie wypominając o stosowaniu bezsensownych drogich urządzeń do sterowania ogrzewaniem podłogowym, które i tak ma tak dużą stałą czasową że można się zestarzeć.
  20. Skoro takie są fakty to proszę bardzo. Jak widzisz koszty moje na CO i CWU wynoszą 2200 zł - to są fakty. Zatem co proponujesz z KNX-a żebym miał jeszcze mniej i ile mniej, oraz za ile ?. Panie Expert KNX-owy widać że nie czujesz tematu. Firma dystrybucyjna energię cieplną czy elektryczną ma stratę np.: wtedy gdy linia energetyczna zostaje przerwana, nastąpił wyciek na sieci. I ja mówię o takich stratach – czyli brak możliwości dostarczania energii klientowi. Proponuję zapoznać się z firmą KELVIN i systemem TERMIS, bo daleko Tobie z wiedzą na ten temat. Wstęp tutaj: http://d2btikaa04j44a.cloudfront.net/Collateral/TERMIS_brochure_pol.pdf W sieciach elektroenergetycznych jest jeszcze więcej „dróg” do zapewnienia ciągłości dostawy energii, a zatem zminimalizowania strat które poniesie przedsiębiorstwo dostarczające energię. Jak widzisz strata to nie tylko straty na przesyle, czy transformacji energii, które każde przedsiębiorstwo wlicza do taryfy bo zna ich skalę. A stosowanie systemów takich jak podałem wyżej jest w stanie pokazać gdzie nastąpi usterka wcześniej niż ona zaistnieje, a zatem można ją wcześniej usunąć i nie dopuścić do starty w postaci nie sprzedanej energii. Ja nigdzie nie pisałem że jakiś dostawca tego zakazuje, pisałem tylko że automatyzacja doprowadza do mniejszych zysków tych dostawców (np.: grzejemy i nie zamykamy zaworów bo otwieramy okna – zatem przedsiębiorstwo ma zysk, przy automatyzacji nie sprzeda energii bo zawory się zamkną) Temat akumulacyjnego ogrzewania podłogowego był już poruszany we wcześniejszych postach i jasno jest sprecyzowane że ten rodzaj jest nie sterowalny zatem żadne wynalazki temu nie podołają i bez znaczenia czy zastosujesz ten PWM czy bimetal bo reakcja układu jest w godzinach zatem trzeba znać transmitancję obiektu która i tak w pewnych przypadkach jest zmienna i nauczony regulator dnia dzisiejszego na jutro już głupieje i się uczy od nowa tego co jutro już nie potrzeba.
  21. Właśnie dlatego KNX-a nie powinno to obchodzić gdyż te regulatory potrafią to robić znacznie lepiej niż KNX, są dedykowane do ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji i zarazem tańsze. Niestety muszę Cię zmartwić, gdyż za moje sterowanie odpowiada odpowiedni regulator i spełnia swoje zadanie co jest odzwierciedlone w mojej stopce, zarówno co do ilości energii jak i opłaty za nią. Sam zresztą piszesz: Oraz kolejne nie prawdziwe informacje że zastosowanie KNX-się daje oszczędności: Mogę Tobie powiedzieć że regulatory firm które podałem od lat 90 dawały możliwości zadawania niższych temperatur lub też wyłączania grzania czy CWU w danych dniach czy godzinach i tak było to robione. Ba dodatkowo dbały o to by woda z powrotu idąca do elektrowni nie była za gorąca bo za to też są kary co podniesie koszty ogrzewania. Inna sprawa to taka że dostawcy energii cieplnej czy elektrycznej nie chcą regulatorów czy nawet Twojego KNX bo stosowanie ich to straty dla nich. Ale być może rzeczywiście w KNX-się chodzi o słowa takie:
  22. Niestety jak sami widzicie sterowanie podłogówką to tylko pic na wodę z uwagi na odpowiedz układu. Owszem tak jak jedne z kolegów napisał są algorytmy uczące się obiektu i można powiedzieć że na daną godzinę można ustawić sobie daną temperaturę. Takie układy robiłem już w latach 90-tych i nie kosztowały takich kwot - bodajże robił to Landis, może odnajdę ten regulator. Kolejna sprawa to gdzie w Waszych układach wpisuje się czas przejścia zaworu od min do max? Chociaż w tym PWM jakaś namiastka tego, może być. Ja stosuję Samsona lub Danfosa - i pewnie łączyliście już te regulatory z Waszym KNX. Kolejna sprawa to cena za Wasze zabawki - to koszt w moim przypadku ogrzewania na min dwa lata - wiec gdzie tu sens ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...