Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sherif

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    800
  • Rejestracja

1 obserwujący

O sherif

  • Urodziny 29.05.1979

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sherif's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Badań dB nie robiłem, coś tam niby jest ciszej, część dźwięku się odbija. Ja tylko zrobiłem na odcinku ok 6m, postawiłem płotki drewniane pełne. Na pewno daje to też tyle, że ładniej to wygląda niż obsr.. kojec. żeby to dobrze zrobić to trzeba by ekrany postawić akustyczne (nawet wtedy patrzyłem na takie z demontażu , ale żeby były skuteczne muszą być dość wysokie no i koszt inny niż za płotek.
  2. sherif

    Sposób na rynne

    Ok, czyli tak jak myślałem. Pytanie czy nie ma bardziej estetycznego rozwiązania, niż stercząca rynna na połać dachu ? Z tymi barierami to zgoda, ale ja ich tyle nakupiłem, że postanowiłem dać gęsto i dla lepszego efektu wizualnego rozbić je na dwa rzędy . Ważne, że działają a nie wyglądają tak przesadnie jak płotki p.śniegowe. Dziękuje za odpowiedź !
  3. sherif

    Sposób na rynne

    Hej ! Szukam sposobu na rynnę/kolanko odprowadzającą wodę z krótszej połaci. Obecnie jest jak poniżej na zdjęciu i już drugi raz od śniegu oberwała się wylewka po jednej stronie, mimo jej solidnego przymocowania. Poza tym wygląda to strasznie kiepsko. Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Jak ją dobrze przymocować - czy dodanie śniegołapów powinno pomóc ?
  4. właśnie o tym pisałem.
  5. za 300W panele ? Czytałem też na elektrodzie, kontaktowałem się z niektórymi osobami, cena poniżej 5kzł/kWp to jedynie najtańsze panele i to 260-275W.
  6. Szukałem długo ... zdecydowałem się na ofertę sklepu Internetowego, który sprzedaje te graty od lat. Cen lepszych na graty nie znalazłem, wytargowałem jeszcze rabat. Ja wiem że można taniej kupić używane panele i założyć ze szwagrem, ale nie o to mi chodziło.
  7. Poproszę o ofertę, może być na priv.
  8. OK, panele wybrane. Staneło na 15x300W by Sharp + StecaGrid 5kW, w sumie za 26,8kzł. Można było taniej z panelami 270W, ale byłoby ich więcej i nie weszły by w jednym rzędzie pod kalenicą, więc wolałem deko dołożyć z racji estetyki. Wolałem też postawić na firmę co od lat zajmuje się tymi rozwiązaniami i bazuje głównie na Sharpie. Ceny też były dobre.
  9. Też mam cały dom tylko z ogrzewaniem podłogowym, w salonie mam deskę trójwarstwową, w pokojach panele, w łazienkach kafelki. Temp jest wyrównana i zgodna z założoną, kwestia tylko odpoweidniej regulacji przepływów na rotametrach, co nie jest prostą sprawą. Nic zrywać nie trzeba, panele czy drewno też grzeje, natomiast, większa jest bezwładność. Zawsze byłem przeciwnikiem paneli ale z racji kosztów w domu dałem dobre panele z dobrym podkładem i jest to super rozwiązanie. Łatwo się czyści, nie są zimne a przez 3 lata dzieciom nawet nie udało się porysować
  10. 50zł to chyba zwykły podlicznik 1-fazowy. 517 kosztuje trochę więcej, ale jest 3-fazowy i mam możliwość połączenia się z nim Modbusem/RS485
  11. Ja mam Orno WE-517 jako podlicznik. Na jakiś schematach od solarów widziałem też wrysowane Orno (mają różne tematy).
  12. Niestety nie udało mi się znaleźć taniej, zresztą nawet tutaj widać, że ceny są zbliżone. Od tego odejdzie 40% dotacji. Operator dodaje jeszcze 3800kWh gratis, czyli coś koło 1.5kzł (o ile będzie potrzebna ) Aha. Tak mi się przypomniało, za samo to że mam dachówkę jedna z firma doliczyła blisko 2kzł.
  13. Mam już komplet 3 ofert: - mało znana ale duża fima: Canadian Solar MONO 16x280W - 4.48kWp - 24kzł, czyli 5,35kzł/ kWp - mała firma ale od lat zajmująca się tym: Sharp 13x300W - 3.9kWp - 26kzł, czyli 7,67kzł / kWp - operator EN: Jasolar 16x275W - 4.4kWp - 26,3kzł, czyli 5.9kzł / kWp lub na QCells mono 15x300W - 4.5kWp - 28,8kzł czyli 6,4kzł / kWp W ostatniej opcji jest inwerter 1-fazowy, co pewnie będe musiał zmienić. Niestety nie znalazłem taniej. Niby opcja 3 to jakieś dobre panele, ale nie bardzo w to wierzę. Oferta zawiera budowę "pod klucz", 3-cia dodatkowo załatwia papierokologię i dotację. Jakieś uwagi lub komentarze mile widziane
  14. To, że są od rzucania kłód to doskonale wiem, bo 4 lata temu walczyłem z nimi o przyłącze , nawet jak bym musiał tym iść to mogą mnie jeszcze pamiętać. Pani z Innogy co dzwoniła z ofertą systemu fotowoltaicznego mówiła, że bilansuje się licznik, więc nie ważne która faza i czy prąd 1 czy 3-fazowy. Druga firma która zajmuje się tym od lat własnie do mnie dzwoniła twierdzi jak piszesz, że to co zużyje wobec danej fazy to moje natomiast to co przejdzie przez licznik to już jest liczone przez nich czyli x0.8, także chyba nie ma co się zastanawiać 1 czy 3-fazowy. Mam dzisiaj dostać druga ofertą oraz ofertę Innogy (niby na super panelach), mam też ofertę "Ikea" w oparciu o tanie kolektory Canadian Solar, musze jeszcze doczytać różnicę w samych panelach oraz w opiniach o firmach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...