Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mauri_b

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mauri_b

  1. Trochę mnie dołujecie. Po 2-3 godzinach pracy DZ +2/-1,8 GZ 32/27 Grzeję tylko w II taryfie. Pierwszy sezon. Pompa Vaillant 10kW, odwierty 2x100m, zalane alkoholem.
  2. Ja płacę 26 zł za diamanda, jadą grubo, momentami 2,5cm. O dopłatach nic mi nie mówiono.
  3. mauri_b

    Jaką pompę?

    Aby ustawić górną granicę temperatury cwu w pompie ciepła Vaillant, należy paradoksalnie umożliwić grzanie cwu poprzez grzałkę. Wówczas w menu pojawia się opcja górnej temperatury granicznej.
  4. Witam. Poszukuję godnej polecenia ekipy do tynków cementowo-wapiennych. Budowa w Sychowie koło Luzina.
  5. Witam. Ja co prawda zamierzam lać posadzkę z mixokreta, a nie anhydryt, ale mam pytanie. Mam płytę fundamentową o gr. 11cm wylaną na styropianie. Teraz czeka mnie monaż podogówki. I tu mam problem. W związku z tym, że chcę grzać płytę fundamentową, podłogówkę chcę układać bezpośrednio na płycie, tzn. na siatce. Czy dawać folię pod siatkę? Czy mogę lać beton na beton? Jak sądzicie?
  6. Wg projektantów Ep=53,7 kWh(m2rok), także chyba powinno dać radę.
  7. W mojej pompie jest 6kW grzałka (Vaillant VWS), także generalnie mocy jakotakiej na pewno nie zabraknie, martwię się tylko, czy z tej grzałki nie będę musiał zbyt często korzystać. Z jednej strony teoria mówi, że moc pompy dobiera się w punkt, lub nawet nieco poniżej zapotrzebowania, a z drugiej strony pozostaje w podświadomości strach, że nie da rady. No cóż, będę jeszcze się zastanawiał.
  8. Właśnie też mam dylemat. Ja mam 208 m2 użytkowej, okna 3 szyby, dachowe też 3 szyby, 20 cm styro platinum plus na elewacji, 25 na dachu, 20 cm pod płytą + reku + gwc rurowy i planowałem pompę 8kW z grzaniem wody dla 4 osobowej rodziny i tak się zastanawiam, czy trochę nie przeginam i lepiej dać 10 kW. Co o tym myślicie?
  9. Proponuję nie kombinować i ułożyć jak proponujesz w pierwszym wypadku. bo nie ma to znaczenia.
  10. Witam. Mam prośbę o przeanalizowanie przekroju mojej płyty. Mam wątpliwości, czy te folie pod styropianem i nad styropianem pod płytą są wystarczające, oraz czy można je wywinąć na bloczek Isomur. Dodam, że dodatkowo bloczki betonowe będą obsmarowane Izohanem WL rozcieńczonym potem WM gęstym, a potem WL jako klej do styropianu. Zastanawiam się jeszcze czym i czy w ogóle smarować bloczki od wewnątrz. W projekcie - pod styropianem miała być folia PE, a na styropianie PLASTPAPA - nie bardzo kumam po co to u góry. A ściany fundamentowe miały być wysmarowane 2 x dysperbitem. Z góry dzięki PRZEKR
  11. Kupię rodzielnicę budowlaną najlepiej z licznikiem, z okolic Wejherowa, Luzina. Oczywiście sprawną tel. 501-790-420
  12. mauri_b

    Wybór pompy ciepła

    Może trochę niejasno się wyraziłem. Działkę mam większą, ale obszar, który mogę przeznaczyć na kolektor to ok. 500 m2. Nie będzie na nim żadnej kostki brukowej, drzew i innych przeszkód. Grunt to takie piaski gliniaste. Zakładam, że skoro mam 500 m2 to wejdzie około 500mb rury, chyba że zrobię rozstaw co 0,8m to wejdzie i 600 mb. Jednak ważniejsza dla mnie jest odpowiedź na pytanie, czy taka pompa nie jest za mała na ok. 200m2 użytkowej przy podanym wyżej Ep.
  13. mauri_b

    Wybór pompy ciepła

    Witam. Lada tydzień zaczynam budowę takiego domu: http://projekty.lipinscy.pl/Brugia/ , z tym, że garaż powiększyłem na dwu-stanowiskowy, oraz zaadoptowałem poddasze nad garażem jako uzytkowe z przejściem z domu co trochę zwiększa powierzchnię użytkową. Charakterystyka energetyczna dołączona do projektu mówi, że Ep=53,7kWh(m2rok). W projekcie jest kocioł kondensacyjny i rekuperacja, ja jednak mam zamiar zastosować pompę ciepła Vaillant VWS 81/2 typu solanka/woda o mocy 8kW brzy temp. 0/35, z poziomym kolektorem + zasobnik 300l dwupłaszczowy lub wężownicowy oraz rekuperator recoVAIR 350 tęż firmy Vaillant. Teraz pytanie: czy takiej mocy pompa jest dobrze dobrana? Zakładam, że w temperaturach ekstremalnie niskich, rzędu -20 stopni mają prawo włączyć się grzałki. Czy około 500m2 działki starczy na montaż kolektora poziomego meandrowego z rury PE40 w rozstawie 1 m ? Z góry dzięki
  14. Mam plan zagospodarowania. Przeczytałem ten wyrok NSA i bardzo mi sie spodobał Sądzę, że z pomoca jakiegoś prawnika jest szansa na budowę BOŚ, która przecież produkuje prawie czystą wodę. Dzieki koledzy.
  15. Witam. To mój pierwszy post na forum. Mam pytanie. Dostałem pozwolenie na budowę domu wraz z szambem. Czy ktoś z Was, lub ktoś z Waszych znajomych zaryzykował i wybudował zamiast szamba biologiczną oczyszczalnię ścieków ze studnią chłonną? Czy ktoś to tak naprawdę sprawdza co tam mamy zakopane pod zimią? Niestety w planie zagospodarowania przestrzennego mam wpisane szambo do czasu wybudowania sieci kanalizacyjnej, także składanie wniosków o pozwolenie na wybudowanie BOŚ chy ba mija się z celem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...