
mauri_b
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez mauri_b
-
Trochę mnie dołujecie. Po 2-3 godzinach pracy DZ +2/-1,8 GZ 32/27 Grzeję tylko w II taryfie. Pierwszy sezon. Pompa Vaillant 10kW, odwierty 2x100m, zalane alkoholem.
- 6 400 odpowiedzi
-
- dolnego
- temperatury
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tynk gipsowy kontra cementowo wapienny.
mauri_b odpowiedział Atomic → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Ja płacę 26 zł za diamanda, jadą grubo, momentami 2,5cm. O dopłatach nic mi nie mówiono. -
Aby ustawić górną granicę temperatury cwu w pompie ciepła Vaillant, należy paradoksalnie umożliwić grzanie cwu poprzez grzałkę. Wówczas w menu pojawia się opcja górnej temperatury granicznej.
-
Grupa trójmiasto i okolice
mauri_b odpowiedział Ivo → na topic → GRUPA TRÓJMIASTO I OKOLICE GRUPA TRÓJMIASTO I OKOLICE Topics
Witam. Poszukuję godnej polecenia ekipy do tynków cementowo-wapiennych. Budowa w Sychowie koło Luzina. -
Witam. Ja co prawda zamierzam lać posadzkę z mixokreta, a nie anhydryt, ale mam pytanie. Mam płytę fundamentową o gr. 11cm wylaną na styropianie. Teraz czeka mnie monaż podogówki. I tu mam problem. W związku z tym, że chcę grzać płytę fundamentową, podłogówkę chcę układać bezpośrednio na płycie, tzn. na siatce. Czy dawać folię pod siatkę? Czy mogę lać beton na beton? Jak sądzicie?
- 450 odpowiedzi
-
- anhydryt????
- miksokret
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wg projektantów Ep=53,7 kWh(m2rok), także chyba powinno dać radę.
-
W mojej pompie jest 6kW grzałka (Vaillant VWS), także generalnie mocy jakotakiej na pewno nie zabraknie, martwię się tylko, czy z tej grzałki nie będę musiał zbyt często korzystać. Z jednej strony teoria mówi, że moc pompy dobiera się w punkt, lub nawet nieco poniżej zapotrzebowania, a z drugiej strony pozostaje w podświadomości strach, że nie da rady. No cóż, będę jeszcze się zastanawiał.
-
Właśnie też mam dylemat. Ja mam 208 m2 użytkowej, okna 3 szyby, dachowe też 3 szyby, 20 cm styro platinum plus na elewacji, 25 na dachu, 20 cm pod płytą + reku + gwc rurowy i planowałem pompę 8kW z grzaniem wody dla 4 osobowej rodziny i tak się zastanawiam, czy trochę nie przeginam i lepiej dać 10 kW. Co o tym myślicie?
-
Proponuję nie kombinować i ułożyć jak proponujesz w pierwszym wypadku. bo nie ma to znaczenia.
-
Witam. Mam prośbę o przeanalizowanie przekroju mojej płyty. Mam wątpliwości, czy te folie pod styropianem i nad styropianem pod płytą są wystarczające, oraz czy można je wywinąć na bloczek Isomur. Dodam, że dodatkowo bloczki betonowe będą obsmarowane Izohanem WL rozcieńczonym potem WM gęstym, a potem WL jako klej do styropianu. Zastanawiam się jeszcze czym i czy w ogóle smarować bloczki od wewnątrz. W projekcie - pod styropianem miała być folia PE, a na styropianie PLASTPAPA - nie bardzo kumam po co to u góry. A ściany fundamentowe miały być wysmarowane 2 x dysperbitem. Z góry dzięki PRZEKR
-
Zamienię , szukam, oddam
mauri_b odpowiedział Kasiorek → na topic → Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię
Kupię rodzielnicę budowlaną najlepiej z licznikiem, z okolic Wejherowa, Luzina. Oczywiście sprawną tel. 501-790-420- 642 odpowiedzi
-
Może trochę niejasno się wyraziłem. Działkę mam większą, ale obszar, który mogę przeznaczyć na kolektor to ok. 500 m2. Nie będzie na nim żadnej kostki brukowej, drzew i innych przeszkód. Grunt to takie piaski gliniaste. Zakładam, że skoro mam 500 m2 to wejdzie około 500mb rury, chyba że zrobię rozstaw co 0,8m to wejdzie i 600 mb. Jednak ważniejsza dla mnie jest odpowiedź na pytanie, czy taka pompa nie jest za mała na ok. 200m2 użytkowej przy podanym wyżej Ep.
-
Witam. Lada tydzień zaczynam budowę takiego domu: http://projekty.lipinscy.pl/Brugia/ , z tym, że garaż powiększyłem na dwu-stanowiskowy, oraz zaadoptowałem poddasze nad garażem jako uzytkowe z przejściem z domu co trochę zwiększa powierzchnię użytkową. Charakterystyka energetyczna dołączona do projektu mówi, że Ep=53,7kWh(m2rok). W projekcie jest kocioł kondensacyjny i rekuperacja, ja jednak mam zamiar zastosować pompę ciepła Vaillant VWS 81/2 typu solanka/woda o mocy 8kW brzy temp. 0/35, z poziomym kolektorem + zasobnik 300l dwupłaszczowy lub wężownicowy oraz rekuperator recoVAIR 350 tęż firmy Vaillant. Teraz pytanie: czy takiej mocy pompa jest dobrze dobrana? Zakładam, że w temperaturach ekstremalnie niskich, rzędu -20 stopni mają prawo włączyć się grzałki. Czy około 500m2 działki starczy na montaż kolektora poziomego meandrowego z rury PE40 w rozstawie 1 m ? Z góry dzięki
-
Mam plan zagospodarowania. Przeczytałem ten wyrok NSA i bardzo mi sie spodobał Sądzę, że z pomoca jakiegoś prawnika jest szansa na budowę BOŚ, która przecież produkuje prawie czystą wodę. Dzieki koledzy.
- 3 odpowiedzi
-
- boś
- pozwoleniu
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam. To mój pierwszy post na forum. Mam pytanie. Dostałem pozwolenie na budowę domu wraz z szambem. Czy ktoś z Was, lub ktoś z Waszych znajomych zaryzykował i wybudował zamiast szamba biologiczną oczyszczalnię ścieków ze studnią chłonną? Czy ktoś to tak naprawdę sprawdza co tam mamy zakopane pod zimią? Niestety w planie zagospodarowania przestrzennego mam wpisane szambo do czasu wybudowania sieci kanalizacyjnej, także składanie wniosków o pozwolenie na wybudowanie BOŚ chy ba mija się z celem.
- 3 odpowiedzi
-
- boś
- pozwoleniu
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: