Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

art-e

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    349
  • Rejestracja

O art-e

  • Urodziny 30.12.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Niestkowo
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

art-e's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. art-e

    Panasonic Aquarea

    Moja J7 z tego co zaobserwowałem schodzi najniżej do 19Hz co dawało 0,6KWh
  2. art-e

    Panasonic Aquarea

    Jest jeszcze LG Therma V. Sam ją chciałem na początku ale dostępność była zerowa.
  3. art-e

    Panasonic Aquarea

    I dlatego z tych samych powodów co Ty, dokupiłem termostat pokojowy. Na początku bawiłem się harmonogramem i ładnie to można poustawiać, ale w okresach przejściowych, gdzie są duże różnice temperatur to już nie zdaje egzaminu. Nie będę co chwilę latał i dostosowywał harmonogram.
  4. art-e

    Panasonic Aquarea

    Kilka stron temu przytaczałem te same rozwiązanie dla częstych defrostów.
  5. art-e

    Panasonic Aquarea

    Voymar możesz rozwinąć tą myśl? Co znaczy szybciej nagrzejesz dom i będzie pracować przez 2 godziny ? Bo wg mnie, ta praca pompy - czyli nagrzanie do temperatury w 2 godziny i stop to już podchodzi pod małe taktowanie, które jest nieuchronne przy wyższych dodatnich temperaturach, nawet przy najlepiej zrobionej instalacji. I proszę, nie obrażaj mnie od razu. Pytam z ciekawości, bo na forum jestem aby wymieniać się doświadczeniami.
  6. art-e

    Panasonic Aquarea

    No właśnie to.. Bo przecież są zyski bytowe, słońce, duże różnice temperatur w okresach przejściowych. Mamy styczeń, u mnie jest prawie 7 stopni na plusie. Mam wrażenie że u Ciebie jest jakiś duży odbiór ciepła, że co byś nie zrobił to pompa nawet po zmodulowaniu się nie wyłączy.
  7. art-e

    Panasonic Aquarea

    Żadna paranoja. Harmonogram po to aby grzać CWU tylko w tych godzinach kiedy chce. Sterownik zew. po to aby wyłączył pompę kiedy na dworze są temperatury takie że pompa już nawet z modulacją nie daje rady i co chwila włącza się i wyłącza (grzanie i stygnięcie wody jest dużo szybsze niż samych ścian budynku). Dlatego dam jej dłużej postać.
  8. art-e

    Panasonic Aquarea

    Nie mam jeszcze termostatu ale wyobrażam to sobie jako dodatkowy warunek: - jeśli harmonogram pompy mówi WŁĄCZ CO -> sprawdź dodatkowo termostat zew, -> jeśli termostat zwarty to grzeje, jeśli rozwarty to oczywiście nie grzeje - jeśli harmonogram pompy mówi WYŁĄCZ CO -> nie grzeje i nic dodatkowo nie sprawdza
  9. art-e

    Panasonic Aquarea

    To jak mam ustawić wtedy grzanie CWU w danych godzinach, skoro harmonogram pompy nie działa ?
  10. art-e

    Panasonic Aquarea

    SALUS 091FLRF tez ma histerezę 0,25 lub 0,5. Ten Salus 510 ma dokładniejsze wskazanie 0,1 stopnia i jakiś algorytm sterujący TPI. Innych różnic (poza wyglądem rzecz jasna) nie widzę.
  11. art-e

    Panasonic Aquarea

    No właśnie chciałem wiedzieć co ma pierwszeństwo czy sterownik ten oyrginalny pompy czy termostat. Chcę bezprzewodowy i z histerezą 0,5 stopnia lub mniej. Ważne żeby nie zrywał połączenia i w miarę dokładnie odczytywało temperaturę. Programowanie takie jak w salusie mi wystarcza Polecasz jeszcze jakieś ?
  12. art-e

    Panasonic Aquarea

    Panowie, chce zakupić dodatkowy termostat pokojowy i w związku z tym mam parę pytań: 1. Jak to współpracuje z harmonogramem pompy np. - sterownik pokojowy pokazuje że ma być grzanie a w harmonogramie mam ustawiony STOP - sterownik pokazuje STOP a w harmonogramie mam ustawione właśnie grzanie CWU 2. Jak i gdzie to się podłącza do płyty ? 3. Jaki model polecacie?. Widziałem gdzies wcześniej że przewijał się SALUS 091FLRF. Szukam czegoś dokładnego. Pompa ma pracować na krzywej grzewczej a termostat ma pilnować tylko nie przekroczenia temperatury
  13. art-e

    Panasonic Aquarea

    To samo miałem gdy posiadałem piec na ekogroszek. Producent sterownika przewidział że przy dogrzewaniu, podawanie paliwa i jednocześnie dmuchawa chodziły na dużej mocy. Oczywiście szybko piec dochodził do zadanej temperatury, jednak dużo ciepła uciekało w komin (bo dom i tak tego nie odebrał) i zaraz też musiał stanąć bo szybko osiągnął zadaną. Całe szczęście producent sterownika wypuszczał różne aktualizacje gdzie już była łagodniejsza praca pieca.
  14. art-e

    Panasonic Aquarea

    Pamiętaj że ta sama pompa może być zamontowana do innego domu np. nieocieplonego z grzejnikami samymi. Wówczas takie łagodne starty na pewno odczuwalne byłyby w domu jako spadki temperatury i dyskomfort cieplny a może i nawet skutkowałoby nieosiąganiem temperatury zadanej
  15. art-e

    Panasonic Aquarea

    Doszedłem do tych samych wniosków. Pompa za szybko chce dojść do temperatury zadanej, co pewnie podyktowane było utrzymaniem komfortu cieplnego, ale w domach dobrze ocieplonych, nie ma dużej ucieczki ciepła, więc tego się nie odczuwa. Szybka praca pompy w celu otrzymania temperatury docelowej powoduje: - większe zużycie prądu - kolejne defrosty (przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych) Z tego względu ustawiłem u siebie Tryb cichy 3 Powoduje to że: 1. pompa z racji ograniczenia obrotów dłużej dochodzi do zadanej (może jakieś 15-25min) 2. gdy miałem defrosty co 40min, po zmianie są co 2 godziny 3. pompa po osiągnięciu temp. zadanej dłużej pracuje na minimalnej modulacji 4. spadło zużycie prądu Testuje od kilku dni i sprawdza się znakomicie. PS. Ja mam bufor 50L
×
×
  • Dodaj nową pozycję...