Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daro m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    74
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez daro m

  1. ja stosowałem płyny do naczyń takie jakie były po ręką - moze być każdy preparat który nada poślizg na styku rura - uszczelka. Lepiej nie stosować smarów samochodowych może guma spuchnąć (nie wiem czy są olejoodporne, wolałem nie sprawdzać)
  2. ja negocjowałem nawet w tych oddalonych a potem znając cenę u dużego dostawcy szedłem do lokalnego z pytaniem czy w tej samej cenie mi dostarczy
  3. ja co prawda w ścianie 3W ale też metalowy mocowałem podsuwając pod okno a pod parapet pianka po czym parapet obciążałem kilkoma cegłami i tak do stwardnienia pianki, jak narazie żaden nie odpadł. U rodziców tak samo drugi rok i też nic się nie dzieje.
  4. Człowiek pyta się jak a słyszy, po co ci. Zaraz usłyszymy, że to się nigdy nie zwróci itp., ale jak by tak wszystko liczył to lepiej na nic nie wydawać kasy, na czym się nie zarobi. Ja jeszcze nie mam, ale planuję zrobić w ten sposób: - wykopać dół - wybetonować spód - wymurować ściany - wylać posadzkę w garażu To tak w skrócie
  5. moi rodzice mają pompę w połowie głębokości studni (ma ona 15m) a zbiornik w domu w ich przypadku to piwnica a u znajomych pom.gospodarcze. studnia jest oddalona od domu o około 18m. Kiedyś hydraulik mówił mi że pompa wodę popchnie kilkanaście razy dalej niż jest w stanie pociągnąć i umieszczenie jej jak najbliżej wody wpływa korzystnie na jej trwałość
  6. wszystko zależy od kosztów, ja bym się nie zdecydował jest to dyskusja typu "o wyższości świąt jednych nad drugimi. Trzeba przedewszystkim policzyć koszty
  7. A ja mam w stali z kotłem miałowym i grzejnikami aluminiowymi i śpię spokojnie - wiem że jeszcze lepsze były by grzejniki żeliwne ale ta cena, na żadne tworzywa sztuczne przy węglowym opalaniu bym się nie skusił.
  8. Ja jeśli nie jest to wliczone w opłate w ZE nic bym nie płacił osobiście zapłaciłem opłatę zryczałtowaną mam ok.120m do słupa energetyka wykonała wszystko sama i nic ponad to nie płaciłem. Radził bym się dopytać u kogoś nad tym wykonawcą o tą opłatę
  9. Po pierwsze po co ogrzewać piwnicę tam temperatura nigdy nie pada poniżej 0, po drugie po co styropian na posadzkę w piwnicy on tylko zatrzyma ciepło z ziemi, po trzecie jeśli poziom wód jest niski to i izolacja przeciw wilgociowa jest zbędna. Mam taka piwnicę u siebie wkopana około 1,5m w ziemię wysoka na 2,2m w piwnicy ciepło pomimo braku ogrzewania i izolacji na podłodze, jest w ścianach, izolacja przeciw wilkociowa nie wykonana - bardzo niski poziom wód gruntowych. Koszt 1 metr wysokości ściany fundamentowej, strop, tynki i instalacje z tym że wodna i ściekowa może być na wierzchu. Decyzję każdy powinien podjąć sam i nie mam sensu wciskać wszystkim że to jest tak kosztowne bo wybudowanie podobnego powierzchniowo pom. gospodarczego też by kosztowało całkiem sporo do piwnicy dochodzi nam strop a do pomieszczenia na powierzchni ziemi dach którego nikt nam za darmo nie da.
  10. wewnątrz - przekątne, na zewnątrz nie mam momysłu - zawsze sprawdzaliśmy od środka
  11. Robiłem dwa lata temu Wykonana z: oś wałek toczony -jednolity piaty prednie od poloneza, koła, resory i amortyzatory też, poduszki od przyczepy 4T skrzynia wymiary 200x125x38cm, dół-rama z kształtownika 50x30 burty 30x20, boki i podłoga z blachy 3mm, dyszel trójkątny kształtownik 50x30, sprzęg przygręcany z możliwością przykrecenia na dyszlu lub pod dyszlem waga ok 180kg ładowność w dowodzie 500kg przetestowana przy 860kg Procedura: - skierowanie na badanie tech.z wydz.komunikacji - opinia rzeczoznawcy - badanie techniczne - rejestracja łączny koszt ok 1100zł + własna robocizna. Od kupnej gorsza może być tylko w tym że jest pomalowana a nie ocynkowana, ale za to bardziej wytrzymała.
  12. a po co robić lustrzane odbicie - ja u siebie miałem tylko zgode na realizacje w lustrzanym odbiciu. Na potrzeby wykonawców niektóre strony zkserowałem na kalce technicznej. Czytanie projektu nie stwarzało problemu - jeśli chcieli coś zobaczyć jak powinno wyglądać patrzeli od "tyłu" a wybiat czytali od "przodu"
  13. Osobiście posiadam pilarke 1200W, wyrzynarke 710W i wiertarkę 1100W wszystkie z serii niebieskiej i wszystkie oki wiertarką wierciłwm otwory pod puszki elektryczne w cegle, suporku i betonie. Spisywała się świetnie, jednak pod koniec budowy siadła przekładnia oddałem na gwarancji i wymienili na nową. Co do Bosch'a to ostatnio słyszałem że dość mocno wymigują się z napraw gwarancyjnych twierdząc że usterka jest z winy użytkownika.
  14. Tylko że o ile się orientuję zamek otoczony był wodą a ona wraz z brakiem dostępu powietrza do tych pali utrzymywała je w idealnych warunkach. Jak byłem tam z 5 lat temu to znajomy mówił że konserwatorzy zastanawiają się jak na te pale wpłyneło osuszenie terenu.
  15. Kiedyś spotkałem takie elementy w sklepie z farbami. Były różne wzory wykończeń np do obróbki okien, gzymsy różnych kształtów. Wykonane był z poliestru i pokryte czyms szarym lub białym niekture kształty bardzo skomplikowane. To był chyba ten producent http://haga.bls.pl/oferta.html
  16. W śród znajomych i rodziny głównie Stihl, z opini użytkowników mniej pali i jest trochę cichszy
  17. Sprawdziłem różnicówkę i już wszystko wiem jak podłąćzyć, ale mam jeszcze pytanie o przepięciówkę czy mogę ją narazie odłączyń czy raczej poprzepinać tak jak zaleca producent. W tej chwili jest ona podpięta tak że z jednej strony wpięte są przewody fazowe i N a z drugiej PE. nie wiem czy to zostawić czy narazie może być bez niej.
  18. Dziękuje za pomoc, bedę dziś sprawdzał jak podłączona jest różnicówka.
  19. Zatem czy warto podłączać uziemienie do fundamentu przed różnicówkę czy lepiej tak jak Piszesz uziemienie całkiem odpiać i zmostkować przed różnicówką z przewodem neutralnym.
  20. A czy coś grozi jeśli uziemienia nie przełączę - mam wykonane uziemienie od rozdzielnicy do fundamentu. Prawdopodobnie ta tymczasówka będzie do czasu rozmarźnięcia gruntu.
  21. Może podgrzać trochę ten specyfik - cieplejszy powinien być bardziej płynny. Metodę tą usłyszałem kiedyś od lakiernika samochodowego.
  22. U mnie w piwnicy, przyłącze około 120m
  23. robiłem sam na koniec przyszedł elektryk sprawdził i OK
  24. Mam wykonaną instalację w domu ale ze wzglądu na mrozy na razie ZE nie może mnie przyłączyć. Wymyśliłem sobie że na tym czasem podłączę sobie do domu prąd od sąsiada ale u niego jest instalacja bez uziemienia. I tu rodzi się pytanie czy nie podłączenie uziemienia z sieci może mieć jakiś wpływ na działanie różnicówki lub przepięciówki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...