Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek_nad_jeziorem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

domek_nad_jeziorem's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chyba powinieneś spojrzeć na lewo od swojego postu
  2. a mógłbyć zacytować jakieś takie badania ? z podaniem dokładnego źródła
  3. To oznacza, że sąsiad jest właścicielem dobudówki i warsztatu - nie burz, bo się może okazać, że burzysz nie swoje.
  4. A w ogóle, to chodziło mi o następujące stwierdzenie "Z drugiej stronu KUSI wrzucenie czego się da w koszty przy budowie części na gabinecik. " Jak to nie jest próba wyłudzenia podatku, to ja jestem ministrem zdrowia.
  5. Nie, Siwy, ona chce wrzucać w koszty budowy gabinetu koszty budowy domu. Koszt budowy gabinetu może sobie uznać za koszt uznania przychodu. KPW ? Nie wymagam od nikogo pracy dla idei, wręcz przeciwnie, ale zarabianie to nie to samo, co kantowanie. To, co pani doktor zaoszczędzi na budowie domu, to są dokładnie te same pieniądze, których państwo nie zapłaci, żeby Ty i ja mógł się leczyć, jak już dostaniemy raka albo i co gorszego.
  6. a ten właściciel to wybudował już coś "na swojej części" ?
  7. zwłaszcza jak spojrzą na to, skąd jesteś
  8. Polubić, niestety. Albo się wyprowadzić. Bo: 1. Sąsiad nie pozwoli ci raczej pruć ścian u siebie, wyciszać rur, albo dobudowywać "przedścianki" z gk. 2. Takie dźwięki są uderzeniowe. Jeśli nie zlikwidujesz ich źródła, to nawet jeśli postawisz ściankę z g/k z wypełnieniem wełną (tracąc powierzchnię mieszkania), to i tak dźwięk będzie przenosić się stropami. Ewentualnie możesz męczyć spółdzielnię czy dewelopera (jeśli to nowy blok), powołując się na przepis stosownego rozporządzenia Ministra Infrastruktury o warunkach technicznych..., który przewiduje, że wszelkie instalacje powinny być odizolowane. Ale szanse powodzenia bez procesu: zerowe.
  9. Najciensza możliwa ściana ze współczynnikiem k poniżej normy to ściana w szkielecie drewnianym. poniżej 20 cm.
  10. a powiedz, czemu nie jesteś zadowolony z legalettu ?
  11. domek_nad_jeziorem

    Domy z bali

    Teraz zauważyłem. Na ostatniej stronie w/w tekstu pisze Pan: "Po drugie - grubość 10 cm wełny (przy balach grub. 60 mm) nie spełnia przepisowych wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej dla ścian zewnętrznych, warstwowych budynków mieszkalnych U = 0,32 W/m2K" ale trochę niżej, przy rysunku pokazującym bal 44 mm, podane jest następujące wyliczenie: "Układ warstw - U = 0,30 W/m2K - bal grub. 44 mm - folia wiatroizolacyjna - izolacja cieplna grub. 100 mm - folia paroizolacyjna - boazeria grub. 19 mm" zaraz potem: "- okładzina z drewna grub. 60 mm, - folia wiatroizolacyjna, - izolacja cieplna grub. 100 mm - opóźniacz pary wodnej, - boazeria 20 mm Taki układ warstw zapewnia współczynnik przenikania ciepła U = 0,29 W/m2K" a na stronie drugiej, w tabelce pokazującej izolacyjność różnych typów ścian: Bal grub. 70 mm Izolacja grub. 100 mm Bal grub. 20 mm Grubość 190 mm Współczynnik U 0.30 W/m2K a chwilę wcześniej: By spełnić wymagania normowe w zakresie izolacyjności cieplnej, dla budynków mieszkalnych, dlawarstwowych ścian zewnętrznych, (U < od 0,3 W/m2K), przy balach zewnętrznych grub. 80 mm, należy zachować następujący układ warstw ściany: - bale zewnętrzne, grub. 80 mm - pustka powietrzna, 20 mm - folia ścienna, wiatroizolacyjna - izolacja cieplna, grub. min. 120 mm - opóźniacz pary wodnej (folia paroizolacyjna) - płyty gipsowo-kartonowe lub boazeria wewnętrzna Wytłuszczenia moje. Wynika z tego, że cieńszy bal ma większą izolacyjność cieplną niż grubszy, i że bal 44 mm ma taką samą izolacyjność co bal 70 mm, i większą niż 60 mm, przy czym bal 60 z dociepleniem jednocześnie spełnia i nie spełnia warunków prawa budowlanego. W dodatku bal 80 mm wymaga docieplenia wełną 120 mm, a bal 44 już tylko 100 mm. Panie doradco, przecież to się kupy nie trzyma....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...