Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aki007

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    224
  • Rejestracja

O aki007

  • Urodziny 16.03.1972

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aki007's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Mam smieciucha i bufor 1000 l. Rozpalam "od gory" wegiel. Ale tak w zasadzie to nie wiem ile spalam wegla. Gdyz palilem tez troche drewnem. Z banki powiedzialem te 4 tony. Mysle ze spalam 3 tony wegla. Noi to nie jest wegiel "pierwszego sortu".
  2. I znowu wiem, ze nic nie wiem. Bo: 1. Spalam kiepski wegiel i do tego mokry. Tylko prosze nie piszcie, ze powinienem nie oszczedzac i kupowac lepszy sprawdzony etc. Zmienialem dostawcow, cuda wianki i roznie bywalo. Mialbyc polski, drogi z kopalni a przywozili szajs z mialem. Jakas breje. 2. Moze zabieram sie do tego od dupy strony, bo po zuzyciu wegla, trudno powiedziec o zapotrzebowaniu energetycznym domu. Moze jakby wegiel byl suchy, przyzwoity, to obliczeniowo zuzylbym 2,5 tony wegla, a moze mniej. A wowczas przeliczajac go na prad byloby ok 4000 zl, na rok, czyli nie tak zle. 3. To moze inaczej, ile potrzeba w zl na ogrzanie domu 120 m2, z podlogowka, dobrze docieplonego pradem w II taryfie?
  3. Witam, przymierzam sie do zmiany systemu ogrzewania. W tej chwili , po prawie 6 latach palenia weglem w smieciuchu mam tego serdecznie dosc. Wczesniej nie bylo kasy i jakosc szkoda bylo wywalic nowy piec, smieciuch ale nowy. Wiec jakos tak wszystko sie kulało. Mamy gaz przy dzialce, ale doprowadzenie go do domku z drogi moze mnie kosztowac nie mala kwote. Cala dzialka jest zagospodarowana, kostka granitowa. Musialbym ja rozbierac, ponownie ukladac, etc. Stwierdzilem, ze nie mam na to sil, zeby uzerac sie z tym wszystkim. i zrezygnowalem z tej koncepcji. Juz wczesniej myslalem o grzaniu pradem. W kotlowni mam bufor 1000 l, do kotlowni doprowadzona sile, wszystkie potrzebne sterowniki, do grzania pradem. Caly dom ogrzewanie podlogowe, wodne. Dom dobrze docieplony. Na ogrzanie domu potrzebuje 4 tony wegla, palone w smieciuchu z buforem. Czy ktos z forumowiczow, moglby powiedziec jaki jest koszt ogrzania domu pradem. Przeliczajac te 4 tony wegla w smieciuchu na prad. Tak z zycia wziete, a nie akademickie obliczenia. Bo w zasadzie wstawilbym grzalke za 1000 zl i moge grzac pradem moj domek, Tylko ile mnie to bedzie kosztowac?
  4. Przestrzegam wszystkicj przed Ryszardem i Krystianem Kening z Szubina, robili u mnie wykonczeniowke domu. Miedzy innymi polozyli elewacje (siatka bez zakladow siatki, brak siatek diagonalnych, wzmocnien w naroach etc). Po trzech latach urzytkowania domu, elewacja wyglada w stanie oplakanym. Ci ludzie pracuja w Okolicach Zielonki i kruszyna krajenskiego widze, ze wykańczaja drugi dom, moze juz zwracaja uwage na szczegoly, niestety u mnie nie. Nie sa to wszystkie grzechy tych panow, nie bede sie rozpisywal szkoda czasu. po prostu uwazajcie na nich.
  5. Wakacje zima, w cieplych krajach nalezy juz teraz planowac. Liczylem , ze ktos powie z wlasnej obdukcji jak to wyglada. A tu wiekszosc osob gdyba, ale tym osobom tez dziekuje, za gdybanie. Jade i chalupe zostawiam, w srodku grzjnik olejowy i mozliwosc wlaczenia grzalki 1,5 kW, ktora nagrzeje mi wode w rurkach ogrzewania podlogowego - tak na wszelki wypadek. Chociaz jak pamietam, w garazu nieogrzewanym w moim domu, choc jest zimno to mrozu niema. No wlasnie nigdy dokladnie nie mierzylem i teraz pewnosci nie mam. Moze bedzie lagodna zima i problem z glowy.
  6. Witam , mam w planach wyjechac w zimie (styczniu) na okolo 2 tygodnie. I przez ten czas chcialbym wylaczyc ogrzewanie, na czas wyjazdu. Dom jest bardzo dobrze docieplony, podlogowka, generalnie akumulacyjny. Czy przez te dwa tugodnie nie grzania, nie wejdzie mi mroz do domu. Zakladajac, ze na dworzu bedzie solidny mroz z -15. Nie wchodzi w gre, osoba ktora przepali przez ten czas.
  7. Daje czadu z niskich wywietrznikow z drenazu (na dworze). Zieli a jakie ustronstwo wsypujesz?
  8. szukam rowniez firmy, ktora wykona instalacje odgromowa. Mozecie kogos polecic sensownego?
  9. witam poszukuje ekipy, ktora poprawi/wykona mi wentylacje w domku parterowym. Nalezy podlaczyc okap, z jakas zamykana przepustnica. Z przydomowej oczyszczalni sciekow wydobywa sie smrod, w ubieglym roku ja rozkopalem i jest wykonan poprawnie, ale wentylacje "wysoka" mam ponizej kalenicy, moze to jest przyczyna. Spotkal sie ktos z takim problemem?
  10. aki007

    malowanie natryskowe

    dlaczego lazura twoim zdaniem jest do kitu? Bo tak zrozumialem zgrzytanie zebami. Czym w takim razie malowac, zeby nie stracic majatku?
  11. aki007

    malowanie natryskowe

    darmowej reklamie mowie stanowcze nieeeeeeeeeeeeeee
  12. Witam, nie moge znalezc informacji , na temat malowania natryskowego. Wszystko sprzed kilku lat. Mam do pomalowania kilkaset m2 drewna, podbitki (niestrugane), wykonczenia elewacji strugane deski etc. Co pare lat bede musial przemalowac, Czy ktos moglby z wlasnego doswiadczenia powiedziec jak sie maluje podbitke drewnaia , lazura ---- natryskowo. Jaki pistolet, nie za drogi, przeciez raz na kilka lat bede malowal, nie bede wyrzucal tysiecy, zeby to lezalo. Jak z chlapaniem - sciany musza byc zabezpieczone, etc. Dodam, ze chcialbym malowac lazura.
  13. Czytalem, wiele miesiecy...... instalacja jest wedlug tego schematu http://www.atmos.cz/poland/images/zapojeni/13.gif tam gdzie 18 zawor klapowy, instalacja w systemie otwartym, tam gdzie 16 zawor trojdrozny z silownikiem + sterownik. Pompa CO podpieta do sterownika zaworu trojdroznego, sterownik ma temp we (przed zaworem) temp wy za zaworem temp powrotu stereownik: http://www.termoeko.com/Sterownik_regulator_zaworu_mieszajacego_pompy_ST_430_TECH-235.html temp we - rura od bufora gorny krociec temp za zaworem - za zaworem trojdroznym temp powrot - powrot z podlogowki w piecu sterownik kotla , obslugujacy 2 pompy: pompa obiegu kotlowego Co oraz CWU Rozpalam piec, od razu wlacza sie pompa obiegu kotlowego. Pompa CO chodzi niezaleznie od pieca, w zaleznosci od ustalonych temp.
  14. tu sa zdjecia instalacji, bo nie moge z nia dojsc do ladu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/817eaf25e2bcf60d.html Wiem, ze jest kilka bledow, ktore musze poprawic, ale jeszcze nie wiem czy to wszystkie. 1. Za male naczynie wzbiorcze okolo 15l (na moje oko) powinno byc 50l 2. na obiegu kotlowym, brak zaworu kulowego, tylko klapowy przez co temperatura powrotu jest za niska, po mimo zaworu termoregulacyjnego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39f38a1e05dd6c0a.html 3. u gory, miedzy piecem i naczyniem wzbiorczym znajduje sie zawor klapowy (jeszcze nie wiem, po co) Jak ktos zauwazy, jeszcze jakies bledy bede wdzieczny.
  15. nie znam sie . ale wydaje mi sie ze zasypowe moga byc dolniaki i gorniaki. Ja mam dolniaka. Jak pale w nim jak w normalnym dolniaku, zostaja spieki i resztki wegla. Jak zapale go od gory wegiel wypala sie idealnie. Bufor laduje grawitacyjnie, pompa CO jest. Jak laduje bojler CWU temperauta rosnie , nawet powyzej 95C na piecu, jak wylacze CWU, bufor laduje sie stabilnie od samego poczatku do konca. Dlatego nie wlaczam CWU o no nagrzewa sie grawitacyjnie , bez pompki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...