Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dell1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dell1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam skoro tak nalegacie to odpowiem na pytania was nurtujące: Aby wszystko było jasne muszę zacząć od początku a więc, Firma nie wzięła się z kosmosu tylko z Austrii tam od 30 lat produkuje i sprzedaje podłogi drewniane a od pięciu lat sprzedaje już podłogi ze stabilizacją na ogrzewanie podłogowe. Nie wiem czy wiecie ale w Austrii nie ma już w nowych budynkach grzejników tylko ogrzewania podłogowe, ścienne, nadmuchowe więc siłą rzeczy potrzeba matką wynalazków. I teraz nie wiem czy w odpowiedziach mam się stosować do norm Polskich czy Austriackich bo wiadomo gwarancja opiera się na normach. Najważniejsza jest chyba norma dotycząca maksymalnego nagrzania wylewki w Polsce to jest 27 stopni a w Austrii 29 stopni więc nasze produkty są przystosowane do wyższych temperatur, drugim nowatorskim rozwiązaniem Firmy jest możliwość stałego monitorowania parametrów drewna położonej podłogi. Najszerszą deskę jaką jesteśmy wstanie wykonać na ogrzewanie podłogowe to 40 cm, długość maksymalna to 4-5 metrów uzależnione to jest od gatunku drewna. Podłogi jakie produkujemy na ogrzewanie podłogowe są grubości 16mm i mają 8mm warstwy roboczej. Co do pytania 4 to drewno kurczy się i pęcznieje wszędzie tak samo ale ten proces można spowolnić i to jest zadaniem stabilizatorów pręt stabilizacyjny jest wykonany z specjalnego tworzywa które jest 7 razy mocniejsze od stali na rozciąganie oraz nie kurczy się ani nie pęcznieje. Konkretne parametry z badań patentowych są dla mnie niedostępne bo są objęte tajemnicą patentową.
  2. Widzę że tu co poniektórzy są wrogo nastawieni do nowości technicznych, od tego jest chyba to forum aby móc poinformować innych o nowych rozwiązaniach i możliwościach a czy z nich z korzystają nie wiem.
  3. Witam czy ktoś ma jakieś doświadczenie w kwestii obudowania drewnem kolumny betonowej zewnętrznej.
  4. przy dobrze zrobionej i zaprojektowanej rekuperacji wilgotność powietrza jest na stałym poziomie. Warto przeczytać jeśli ktoś myśli o drewnie na podłodze http://jpdparkett.eu/poradnik-kowalskiego/
  5. Jeśli ktoś myśli o ogrzewaniu podłogowym i drewnie na nie warto przeczytać http://jpdparkett.eu/poradnik-kowalskiego/
  6. dell1

    Po co mi druga pompa?

    Czyli system Natea Sofatu czynnik chłodniczy w instalacji zewnętrznej i wewnętrznej a w takim przypadku jak chcemy chłodzić to montujemy klimakonwektory i wtedy potrzeba jest drugiej pompy do grzania wody.
  7. Dla wszystkich którzy chcą mieć deski na ogrzewanie podłogowe polecam tą stronę http://jpdparkett.eu/poradnik-kowalskiego/
  8. Ja mam lite deski na ogrzewaniu podłogowym i jak na razie żadnych skutków ubocznych, może dla tego że podłogę kupiłem od firmy sprawdzonej i z drewna selekcjonowanego.
  9. Jeśli chodzi o lite deski to warto poszukać na rynku jest w czym wybierać ja bym proponował deskę gotową do położenia przynajmniej mniej pracy. Jeżeli zależy ci na wysokiej jakości to mogę polecić ci firmę JPDparkett, http://www.jpdparkett.eu, wysoka jakość średnia cena przynajmniej tak było ostatnio.
  10. Ja was wszystkich pogodzę, właśnie zakupiłem drewnianą podłogę dedykowaną na ogrzewanie podłogowe. Nie jakiś panel lub sklejka z okleiną nazywana deską trój warstwową tylko lite drewno dąb rustical ręcznie heblowany. Jak by ktoś chciał podaję stronę http://www.jpdparkett.eu
  11. dell1

    Po co mi druga pompa?

    Dwie pompy są potrzebne tylko w tedy gdy chcesz w lecie chłodzić a nie grzać, wtedy główna pompa chłodzi a druga grzeje wodę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...