Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

winston

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    201
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez winston

  1. Po pierwsze płyta OSB 15mm nadaje się na poszycie pod gont. Po drugie zależy to od rozstawu krokwi. Po trzecie zanim coś mądrego próbujesz napisać sprawdź to i upewnij się że nie piszesz bzdur.
  2. winston

    Traidenis NV 1

    Mieszkamy w 3 osobyy dorosłe. Wybieram tak jak pisałem co 6 miesięcy. Mam menzurkę i w okolicach 5-go miesiąca od ostatniego opróżnienia oczyszczalni sprawdzam tak jak jest napisane w instrukcji.
  3. winston

    Traidenis NV 1

    Widzę, że kolega od Tragizmu użytkuję Traidenisa bo ma tyle do powiedzenia. Z drugiej strony myślę sobie, że to wygląda jak "znawca" starych Citroenów. Ma najwięcej do powiedzenia choć nigdy nie jeździł z zawieszeniem hydropneumatycznym. Tak w latach 80-tych mówili znawcy tego rodzaju zawieszenia .Że do bani, że się psuje( ja miałem BX r.1984 a oni nie.
  4. winston

    Traidenis NV 1

    Wykop szambo i będziesz miał bezobsługowy smród. Nie ma perpetuum mobile. O co jeździć samochodem na przeglądy techniczne. Przecież można nie jeździć do momentu kontroli przez policję. O co płacić OC ( odpowiesz - bo jest obowiązkowe) . Oczyszczalnia ta czy inna wymaga też obowiązkowej obsługi. Zacząłem ten wpis od szamba ale można nie kopać szamba. Można na 1 i 2 do lasu iść. Jeszcze taniej.
  5. winston

    Traidenis NV 1

    Witam. Użytkuję Traidenisa NV1 od sierpnia 2016r. Mam studnię chłonną na odprowadzenie oczyszczonej wody. Wybieram osad raz na 6 m-cy. Cała obsługa nie nastręcza problemów. Wszystko zależy od tego jak poważnie zamierzamy podejść do obsługi urządzenia. Nie jest to pierwsza oczyszczalnia w moim życiu. Wcześniej (działa do dzisiaj w domu syna) używałem typowej dla pierwszej dekady millenium oczyszczalni z trzema komorami i drenażem rozsączającym. Do Traidenisa zaglądam raz na 2 tygodnie i kontroluję drugą komorę czyli tą z której woda przelewa się do studni chłonnej. Kontrola polega na sporadycznym " pomachanie " sitkiem i usunięciu jakichś farfocli w ilości znikomej. Robię to po to by nie spowodować"zamulenia" studni chłonnej. Po każdym opróżnieniu oczyszczalni zmywam ścianki i po ponownym zalaniu czystą wodą wlewam 3 paczki rozpuszczonych drożdży, które doskonale czyszczą ścianki. Oczyszczalnia rzeczywiście nie wydziela zapachów znanych z tzw. szamb. Któryś z przedmówców , chyba pan Soltra coś tam miał olbrzymi problem z odkręceniem dyfuzora itp. problemy. Otóż po otwarciu klapy w celu odkręcenia dyfuzora( trwa to 10 sekund) schylam się i jakoś nie mdleję choć głowa jest centralnie nad oczyszczalnią. Zapach jaki się wydobywa porównuję do zapachu wilgotnego torfu lub jak określiła to moja Pani(też się schyla nad otwartą oczyszczalnię) trąca jakby stęchlizną. Pozdrawiam czytających.
  6. Tak dokładnie. Nie pracowałem zawodowo. Raz , że matematyka nie kłamie . Przyjąc 14p tys brutto robocizna . 140000/15 miesięcy daje ok. 9300 . Tyle mudiałbym mić pensji ))) a po drugie gdybym wziął ekipę to i tak musiałbym ich doglądać i ponieważ mam bzika na punkcie dokładności zapewne dochodziłoby do kłótni w tej kwestii. Już naoglądałem się poleconych ekip i tych tekstów , które dzialają na mnie jak płachta na byka np. " rzuci się gwa pręty i będzie dobrze". Po to ktoś to oblicza nawet z zapasem zeby tak właśnie było.
  7. Witam po przerwie. Ja swój dom (Acapulco Śłoneczne domy) wybudowałem sam . Dosłownie wszystko oprócz: Konstrukcji dachu bo jest z wiązarów, koltłowni gazowej bo zamowiłem kotłownie Viessmanna z montazem , montaż okien bo chodzi o gwarancję na okna i elewację bo nie mam 3 par rąk. Cała rezta osobiście wraz z wykończeniem domu wewnątrz. Od wbicia łopaty do wprowadzenia się upłynęło 15 miesięcy. Mam duuuużo zdjęć dokumentujących budowę ale nie wiem jak je wklejać . Oszczędzić najwięcej można tylko na tzw. robociźnie bo na materiałach powiedzmy niewiele. Z czystej ciekawości zapytałem 8 różnych wykonawców o wycenę robocizny stanu deweloperskiego. Najniższą jaką otrzymałem to kwota 118tys. netto. Zainteresowanych ewentualnymi sugestiami zapraszam na priv lub email: [email protected]
  8. My mamy wiązary. Od spodu podbite płytą osb12mm do tego przyczepione wieszaki i sufit z płyt gipsowych. Od góry na płytę osb wysypane (ręcznie" od 45 -60 cm ścinków wełny skalnej.
  9. My kupiliśmy Beko. Wszystko śmiga jak należy.
  10. Dziękuję Bardzo. Pozdrawiam.
  11. Witam. Wreszcie mieszkamy w swoim Acapulco. Przyszedł czas na odkurzacz centralny. Chcemy zakupić jednostkę z możliwością wyrzutu powietrza na zewnątrz i tu mam mały problem. Odkurzacz będzie w rogu garażu gdzie wychodzi koniec instalacji OC z domu. Do ściany przez ktorą chcę wyrzucić powietrze jest 6,5m. Tu moje pytanie: czy zostawić odkurzacz w rogu i dać 6.5m wylot powietrza na zewnątrz czy przenieść OC na ścianę przez którą chce wyrzucić powietrze (skracam długość instalacji wylotowej z 6.5m do 0.6m wydłużając jednocześnie instalację ssącą). Jak będzie korzystniej.
  12. Przepraszam za poprzedniego pista. Mam dużo kurzu w powietrzu (szlifuję posadzkę pod odpływ liniowy) i nie widzę dokładnie klawiszy
  13. Pojawił się ekipa którą mi polecono ale w tym roku tylko styro klej się to prapety. Na wiosnę tynk.
  14. Witam forumowiczów. Poszukuję sprawdzonej ekipy do wykonania elewacji. Praca można zaczynać od jutra.Rejon Legionowo. Kontakty proszę na mail.
  15. Witam. Ja mam już ten dylemat za sobą. W październiku ub.r. też brałem pod uwagę płytę czy tradycyjne ławy. Padło na ławy. Co do kosztów płyty załozyłem xps 20 cm , który jest jak wiecie bardzo drogi.dom ma w podstawie 200m2. Ściany z gazobetonu 500. Już przy tej rozpiętości budynku 3 projektantów (na szczęście zaprzyjaźnionych) widziało dokładnie takie samo zbrojenie czyli podwójna siatka , górą i dołem Fi 12 plus pod ściany nośne zbrojenie strzemionami. Grubość płyty 22cm Beton B25. Ale to informacyjnie napisałem. Natomiast sąsiad właśnie rozpoczyna budowę domu gotowego ściany stawiane dźwigiem. Firma w której kupił taki dom robi mu płytę. I tu już widziałem jak tną koszty. Ocieplenie płyty tylko brzegowe. Pytam dlaczego nie pod całą płytą styrodur? - Odpowiedź - " to jest płyta półpasywna" Z kolei przy zapytaniu kolegi zakładającego wątek wziałbym pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Przy płycie nie buduje ścian fundamentowych, które też generują koszty. Ja ponieważ sam buduję domek zrezygnowałem z noszenie bloczków fundamentowych. Zaszalowałem ściany fundamentowe poskręcałem jak przy wieńcu i zalałem betonem b20 z pompy. Szybko , tanio i mało pracy fizycznej.
  16. Witam. Jak w temacie. Kupię niedrogo podnośnik do płyt gipsowych. Oczywiście kompletny i sprawny.
  17. winston

    Grzejniki KERMI

    Witam. Nabyłem właśnie 10 grzejników Kermi do domu. Czekają w magazynie dostawcy . Grzejniki zasilane będą od dołu z prawej strony. Mam pytanie do forumowiczów . Czy znacie może odległość przyłącza grzejnika od prawej strony. Nie wiem czy wyraziłem się jasnoi więc spróbuję opisać. Chodzi mi o to ile cm od prawej strony oddalone jest przyłącze grzejnika . Bo to , że rozstaw zasilania po osi jest 50mm to wiem. Przejrzałem stronę producenta i w żadnych dostępnych tam pdfach nie znalazłem tego,
  18. Miejsce , które wskazałeś strzałką to nie musi być wina okien. Bardzo częstą przyczyną takich "przedmuchów" jest wadliwie wykonana elewacja (ocieplenie) Zrobiona niedokładnie jest niezauważalna gołym okiem ale bardzo często tam są właśnie "wiatry"
  19. Dziękuję bardzo. Teraz mam jasność sytuacji. Pozdrawiam.
  20. Uzupełnię opis . Posadzka w garażu jest niżej niż w domu a ocieplenia w garażu będzie 6cm. Reasumując wukonczona podłoga w części mieszkalnej będzie wyżej od wykonczonej podłogi garażu 9cm. Chyba ,że rurkę od wodomierza w garażu puszczę w otulinie bezpośrednio na chudziaku lub powiedzmy na 2 cm styropianu i trochę schowa się w wylewce. Oczywiście rurka będzie przy samej ścianie . Nie będzie narażona na uszkodzenie mechaniczne.
  21. Chyba zostałem źle zrozumiany albo coś kiepsko opisałem problem. Na końcu napisałeś " Po wodomierzu i filtrach rurki prowadzisz już po podłodze garażu w ociepleniu a potem zalejesz jastrychem razem z całą instalacją wod, kan i co." Wodomierz jest już w garażu Wodociąg wchodzi do domu pod ławą fundamentową na 1.4m. W takim razie rurkę do kotłowni mogę puścić albo 1. W bruździe w ściane w otulinie styrodur albo w jastrychu i tylko w rogu garażu przy kotłowni przekuję się przez ścianę wewnętrzną nośną, Ściany są z gazobetonu 24cm. Zapomniałem również napisać, że garaż jest ogrzewany. Tzn będzie ogrzewany.
  22. Witam. Mam pytanie dotyczące wprowadzenia wody od przyłącza w garażu do kotłowni. Pierwotnie był jakiś projekt ale jak to bywa zmieniliśmy nieco układ i zapomniałem wkopać przelot z garażu do kotłowni. na rysunku odręcznym pokazałem sytuację. W garażu jest wodomierz oznaczyłem jako P(przyłącze wody). Kotłownia (k). Sciany zewnętrzne gazobeton 24cm. Oczywiście chudziak 15 cm zbrojony siatką fi6 15x15cm, wylany.
  23. Tak. Jak dotąd oprócz więźby bo jest z wiązarów, sami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...