Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

wjaz

Members
  • Posts

    198
  • Joined

1 Follower

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Personal information

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wjaz's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputation

  1. Hej, mam problem i pytanie. Od chyba 5 lat mam Althermę 11kW, z której jestem generalnie zadowolony. Bezobsługowa i oszczędna (choć może nie aż tak bardzo, jak się spodziewałem). Rok temu, pod koniec lata, kiedy grzałem tylko CWU, zaczął mi wyskakiwać błąd E7, czyli nieprawidłowe działanie wentylatora. Altherma wyłączała się i przez kilka dni odmawiała współpracy. Po włączeniu błąd nadal występował. Ale potem nagle się uruchamiała! Przez całą zimę działała bez problemu, ale w maju błąd znowu zaczął wyskakiwać. Praktycznie cały maj nie miałem ciepłej wody. Potem latem było już lepiej - błąd zniknął. Zauważyłem pewną regułę: jeżeli było bardzo gorąco, to rosło ryzyko, że błąd znowu wyskoczy. Jak się ochładzało - pompa znowu zaczynała działać. Najczęściej przestawała działać na 2-3 dni, a potem znowu się uruchamiała i działała bez problemu przez kilka tygodni. Rozmawiałem z kilkoma instalatorami, ale nikt z nich nie zetknął się z takim problemem. Może ktoś na grupie miał takie doświadczenie? Albo chociaż pomysł co może powodować takie dziwne zachowanie pompy?
  2. Potwierdzam - wydanie warunków zabudowy w gminie Wiązowna trwało ponad półtora roku (!)
  3. Dodatkowo (lub raczej jako uzupełnienie): Czy jesteście gotowi codziennie dowozić dzieci do szkoły i odwozić dzieci ze szkoły, zawozić dzieci na ewentualne zajęcia dodatkowe, czekać na nie, i zabierać do domu z tych zajęć dodatkowych. I tak, zależnie od wieku i liczby dzieci, przez 8-10 kolejnych lat. To jest naprawdę istotne właśnie teraz, bo potem już nie ma za bardzo wyboru.
  4. Moim skromnym zdaniem: Jeżeli masz czas, to oczywiście rób samemu. Można kupić gotowe, suche i strugane drewno - wyjdzie drożej, ale szybciej i bardziej elegancko Możesz też kupić zwykłe surowe drewno, samemu trochę podsuszyć i przestrugać (wtedy potrzebujesz jeszcze strug elektryczny). W Internecie jest mnóstwo ciekawych projektów, niektóre nawet dość szczegółowe, tak że nawet będąc rozsądnym amatorem uda ci się postawić ładną rzecz. Zobacz na przykład jak do tego zabrał się ten pan: http://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/domek-narzedziowy-z-drewutnia/ Murator też ma jakieś tam plany: http://projekty.muratordom.pl/kategoria/promocje-i-konkursy/projekt-altany-ogrodowej-do-samodzielnej-budowy,6_5.html Nie mówiąc już o stronach angielskojęzycznych, np.: http://freebies.about.com/od/homegardenfreebies/tp/free-shed-plans.01.htm http://www.instructables.com/id/Build-Your-Own-Storage-Shed/?ALLSTEPS http://www.diynetwork.com/how-to/how-to-create-a-storage-shed/index.html Dodam jeszcze tylko, że dla mnie w pracy z drewnem jest coś szlachetnego i na pewno warto choć spróbować.
  5. Ja to bym wiercił zwykłą wiertarką. A jeżeli bardzo się boisz, że pójdzie krzywo, to chyba lepiej znaleźć w okolicy warsztat z wiertarką kolumnową.
  6. Wiosna 2012 Jesteśmy właścicielami ponurej, zimnej dziury na wsi, do której dojeżdża się błotnistą drogą. Dookoła domu grząsko. Nawet wydawałoby się solidne trawiaste podłoże jest nasiąknięte wodą i ugina się pod stopami. Ciemność i smutek Całe szczęście udało się podpisać umowę z ekipą wykańczającą z okolicy i panowie wzięli się ostro do roboty.
  7. Wiosna 2012 Jesteśmy właścicielami ponurej, zimnej dziury na wsi, do której dojeżdża się błotnistą drogą. Dookoła domu grząsko. Nawet wydawałoby się solidne trawiaste podłoże jest nasiąknięte wodą i ugina się pod stopami. Ciemność i smutek Całe szczęście udało się podpisać umowę z ekipą wykańczającą z okolicy i panowie wzięli się ostro do roboty.
  8. Moje 3 grosze jako użytkownika drewnianej elewacji: Marcin834: Mogę z dużą dozą pewności powiedzieć, że elewacja zawsze ściemnieje. Najpierw po oleju, potem z upływem czasu, pod wpływem chyba UV ściemnieje jeszcze bardziej. Tak na marginesie: moim zdaniem w przypadku np. świerka czy sosny nie ma sensu dobieranie kolorów, żeby idealnie pasowały okien (jak ja to zrobiłem). Trzeba pomalować sporo jaśniejszym odcieniem lazury czy impregnatu o odpowiedniej tonacji, a po roku-dwóch surowe drewno "dojdzie" do oczekiwanego koloru. Ja malowałem nie impregnatem, ale... hm, chyba lazurą. Teraz, po ok. 2 latach, spora część elewacji, zwłaszcza ta wystawiona na słońce, lekko zszarzała i pokryła się białym nalotem. Kolor nie jest już taki intensywny jak na początku. W związku z tym, jedną ściankę na próbę pokryłem olejem do tarasu. Wygląda to naprawdę nieźle, a dodatkowo zabezpieczyłem w ten sposób jakieś niewielkie pęknięcia, które powstały w deskach przez te 2 lata. Stopniowo planuję zaolejować całą elewację. Pozdrawiam!
  9. Cześć. Tutaj masz plan narożnego biureczka - może pomoże w wymyślaniu własnego: http://woodwaredesigns.com/simpledesks/simplecorner50.html A tutaj wygodną konwersję z cali na cm: http://www.metric-conversions.org/length/inches-to-centimeters-table.htm Pozdrawiam!
  10. Ale fajny projekt. Już teraz widać, że dom będzie ładny i proporcjonalny!
  11. Dzięki - tak właśnie myślałem. W międzyczasie pogadałem też z parkieciarzem i już wiem o co chodzi. Tak to jest jak się człowiek bawi w głuchy telefon z żoną, której nie interesują techniczne szczegóły. Chodziło mu po prostu o to, że proponuje położyć deskę dwuwarstwową, w której dolna warstwa przeciwprężna jest ponacinana co kilka centymetrów. Do podłoża klei się całą powierzchnię, ale nacięcia (w których oczywiście jest powietrze) mają pomagać w transporcie ciepła z posadzki do warstwy wierzchniej i do pomieszczeń. Pewnie można z tym dyskutować, ale przynajmniej wiem, że facet klei podlogi jak trzeba.
  12. Witam, mam sprawę: Planuję położyć u siebie dwuwarstwową deskę 11mm - na podłogówce oczywiście. Moja żona umówiła się na pomiar z parkieciarzem polecanym przez dwie niezależne osoby. Ale przy okazji napomknęła o czym rozmawiali przez telefon - że między drewnem a terakotą będzie korek, że trzeba zrobić dylatację, itd. itp. a dodatkowo że parkieciarz nie klei desek całą powierzchnią, tylko w niektórych miejscach, co daje dodatkowe korzyści bo jest mniejszy opór dla ciepła ..... Hę??? Żona nie potrafiła wyjaśnić o co dokładnie chodziło, a nawet trochę się obraziła za moją nagłą dociekliwość... Czy ktoś z was słyszał o czymś takim? Żeby deski dwuwarstwowe nie były klejone do podłoża całą powierzchnią? Według mojego (niewielkiego) stanu wiedzy dechy powinny być przyklejone w całości i nie mogę zgadzać się na jakieś punktowe klejenie. Dobrze myślę?
  13. Witam! Chciałbym zapytać się jak się sprawuje Valtti Expert na elewacji. Czy zmieniła kolor od położenia? Kilka miesięcy temu zrobiłem próbki przed pomalowaniem swojej elewacji, i wydaje mi się, że trochę się odbarwiły - kolor nieco wyblakł, a odcień zmienił się troszeczkę w kierunku czerwieni/fioletu. Co prawda malowałem szmatką i warstwy farby były bardzo, bardzo cienkie, więc uznaję, że popełniłem błąd i moje próbki nie są zbyt reprezentatywne. Stąd moje pytanie - czy u ciebie kolor wciąż jest ten sam ? Pozdrawiam!
  14. Nie rozumiem o jaką dolną łatę chodzi - łaty idą pionowo a deskowanie - poziomo. Co do bruzd - mój wykonawca to gadżeciarz i jest świetnie wyposażony w różne ciekawe, "niszowe" urządzenia. Nawet się nie skrzywił kiedy powiedziałem mu, że będzie musiał zeszlifować 2 cm nadproża, żeby weszły okna, więc takie bruzdowanie w styropianie to pestka. Przy okazji - bruzdy już gotowe, łaty pomalowane gruntem Sikkensa, zainstalowane w bruzdach i przykręcone do kątowników: Zostało jeszcze tylko zapiankować szczeliny i można kręcić dechy.
×
×
  • Create New...