Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bnq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bnq's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Czy ktoś ma doświadczenie z tą firmą ? Czy ktoś ma/widział budynek malowany tymi farbami minimum kilka lat temu ? Pozdrawiam
  2. Witam! Mam studnię głębinową (~40m), i wodę z dużą ilością manganu, prawie bez żelaza. 20 lat temu zainstalowałem filtr CLACK ze złożem greensand i przez wiele lat wszystko było ok. Kilka lat temu zaczęły się jednak problemy: ciepła woda zaczęła śmierdzieć siarkowodorem. Problem pojawił się w okolicy wymiany termy na zasobnik CWU, więc pierwsze podejrzenie padło na anodę magnezową. Została zdemontowana ale nic to nie pomogło. Następnie instalalcja została przechlorowana - pomogło na 2 tygodnie i znów to samo. Została przechlorowana studnia i cała reszta (5l podchlorynu wlane do studni). Pomogło na 2 tyogdnie i znów to samo. W międzyczasie została wymieniona głowica filtru, bo się już zużyła i zarosła. Pomiary manganu wskazują że filtr działa prawidłowo - za filtrem mangan jest śladowy. Rozmawiałem z kilkoma firmami które oferują systemy uzdatniania wody ale nikt nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Mogę wydać kasę, ale chcę mieć gwarancję że to załatwi problem. Zapłaciłem dwa razy za chlorowanie i efektu brak. Mam podejrzenie że do studni podcieka mi woda gruntowa - ona śmierdzi siarkowodorem i prawdopodobnie przedostają się z nią jakieś bakterie siarkowe. Poziom wód gruntowych jest u mnie zazwyczaj bardzo wysoki, więc głowica studni głębinowej w zasadzie stale jest pod wodą - rozbierałem to i sprawdzałem dwa razy, oklejałem łączenia taśmą ale nie mam pewności że to jest ok. Pytanie: co zrobić żeby znów było dobrze ?
  3. Witam! Mój sąsiad wynajął działkę firmie budowlanej która zrobiła tam sobie zwałkę gruzu i ziemi z wykopów. Przez cały dzień podjeżdżają ciężarówki i przywożą lub wywożą hałdy gruzu i ziemi. Mam więc za oknem widok na wysypisko plus ciągły hałas i tumany kurzu. Ostatnio w sobotę zaczęli od 6 rano. Czasem hałas jest taki że nie da się rozmawiać. Działka jest na terenie otuliny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i wg. planu zagospodarowania jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną i nieuciążliwą działalność gospodarczą (tak było wpisane na mapie kiedy budowałem dom). Działka sąsiada jest nieogrodzona, wcześniej była porośnięta drzewami i krzewami. Część została powyrywana z korzeniami, nawet stare dęby a część po prostu zasypana ziemią (z spod piachu wystają tylko wierzchołki drzew. Co można z tym zrobić ? Dzwoniłem do gminy i do ochrony środowiska ale mnie olali. Mówią że niby nie ma prawa tak robić ale nie wiadomo kto miałby się tym zająć.
  4. Witam! Mam piec jednofunkcyjny Immergas Eolo Mini + zasobnik Viking i mam za wysoką temperaturę CWU. Na piecu ustawiłem 40stC, a termometr na zasobniku pokazuje 70. Do zasobnika jest doprowadzony od pieca jakiś przewód, podejrzewam że od sondy temperaturowej, ale coś dziwnie to działa. Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia ?
  5. Jaka powinna być grubość takiej płyty i jakie tam powinno być zbrojenie ? Otwór ma 190x85 cm, i ma wytrzymać typowe mieszkaniowe obciążenie (nic specjalnego tam nie będzie stało).
  6. Witam! Zlikwidowałem schody do piwnicy i mam w stropie dziurę 2x1m którą chcę zamurować. Mój wykonawca proponuje konstrukcję drewnianą: poprzeczne belki i na to podwójna płyta OSB, na to siatkę i klej. Na podłodze ma być położony gres 30x60. Obawiam się że na styku beton-drewno płytki będą pękać, wykonawca twierdzi że nie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w takiej sprawie ? Alternatywnie, mogę dać w poprzek otworu dwuteowniki 80, zbrojenie i zalać to betonem. Niestety problemem jest skąd wziąć dobrej jakości beton w takiej małej ilości. Nie zamówię gruszki z 0.3m3 betonu. Poza tym jedynym miejscem podparcia jest ścianka działowa z cegły dziurawki (6cm), więc nie chciałbym jej nadmiernie obciążać. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. BN
  7. Witam! Mam problem z sąsiadem, który ma u siebie wielkie psy które biegają po małym wybetonowanym podwórku i tam też załatwiają swoje potrzeby. Z jego posesji roznosi się straszny smród psich odchodów. Nie chcę z nim iść na wojnę, chcę spróbować załatwić sprawę "polubownie" i mam w związku z tym pytanie co zrobić żeby od tych psów tak nie śmierdziało. Jestem w stanie sfinansować jakieś prace żeby problem załatwić. Czy da się zrobić psom jakiś rodzaj "wychodka" który spowoduje likwidację tego smrodu ? Pewnie warto by było skuć beton i zasiać jakąś trawę, pytanie tylko czy to załatwi sprawę ? Pozdrawiam BN
  8. Mam sam gazobeton 400 otynkowany bez dodatkowego ocieplenia. Ściana jest pęknięta, widać to z obu stron. Pęknięcie się nie powiększa (dom stoi już 12 lat) ale kilka prób zaszpachlowania skończyło się niepowodzeniem po zmianie pory roku. Chcę to załatwić raz a porządnie. W kilku miejscach domu, tam gdzie było więcej otworów mam wstawione słupy żelbetowe 20x20 i tam nie ma żadnych pęknięć. A w dwóch narożnikach gdzie akurat słupów nie ma i wszystko stoi na ścianie pęknięcia są.
  9. Witam! Mam problem z pękającymi ścianami. Ściany są zbudowane z betonu komórkowego, stropy są żelbetowe, w kilku miejscach są wzmocnienia słupami żelbetowymi. Pęknięcia są na narożnikach, w miejscach gdzie nie ma słupów żelbetowych i wynikają prawdopodobnie z rozszerzalności termicznej, bo pęknięcia zaszpachlowane latem pękają ponownie w zimie i odwrotnie. Pęknięcia się nie powiększają, fundament jest cały i bardzo mocny (monolitczny, odlewany z B25 w szalunkach systemowych). Mam taki pomysł żeby w narożnikach wstawić dodatkowe słupy żelbetowe które usztywnią konstrukcję domu. Ściany mają ok. 40cm grubości. Mógłbym wyciąć z narożnika 20x20cm, wstawić zbrojenie (4x10mm żebro + 6mm), zaszalować i zalać betonem. Czy to jest dobry pomysł ? Jeśli tak, to jak to technicznie zrealizować: - jak to zaszalować żeby beton nie wypchnął szalunku (wolałbym nie wiercić ścian na wylot, żeby nie robić demolki w wykończonym domu), - jak wlać beton żeby dobrze wypełnił szalunek (czy można to zrobić na raty: najpierw zalać część zwykłym betonem i w miarę możliwości zawibrować, a potem dolać końcówkę jakimś CX15) - czy są jakieś dostępne technologie żeby przed zalaniem takiego słupa w jakiś sposób "unieść" strop, tak żeby to zakończeniu operacji większa część ciężaru spoczęła na słupie a nie na ścianach ? Czy w jest sens w ogóle się tym przejmować ? Czy operację taką lepiej przeprowadzać w lecie czy na jesieni ? Wszelkie inne sugestie mile widziane Pozdrawiam J.
  10. Witam! Mój sąsiad ma podmokłą działkę. Teraz chce postawić tam dom i zaczął nawozić ziemię. Jego działka była najniższa w okolicy (podmokłej) i przez większą część roku stała tam woda. Teraz nasypał już ponad metr ziemi i zaczynamy mieć obawy że teraz w razie deszczu woda będzie zalewała nas, szczególnie że zasypał też rów. Rów nie był niestety naniesiony na żadne mapy, ale zapewniał odwodnienie całej okolicy. Próby rozmów z sąsiadem nic nie dają. Co można z tym zrobić ? Czy można tak dowolnie podnosić działkę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...