Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mpepe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    513
  • Rejestracja

O mpepe

  • Urodziny 03.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    made in Poland
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mpepe's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Witam posiadam dom ze ścianą wielowarstwową 4 warstwową jeśli pustkę liczymy jako warstwę? I tak od wewnątrz 1. pustak pianowy 30 cm 2. pustka powietrzna 3 cegła 12cm 4.Styropian 15cm grafit Jak zainstalować nowe okna w której warstwie ściany ?
  2. Witam, jaka jest średnica przyłączy/króćcy zasilania i powrotu rbr-K 15KW?
  3. Witam proszę o poradę mam zamiar założyć panele pv z programu gminnego z dotacja 60% 5.8KW Dzisiaj podwykonawca przyjechał do mnie przywiózł falownik DEYE SUN-5K-G03 w przetargu miał być Growatt. Jutro będę to wyjaśniać w gminie Pierwsze pytanie czy ktoś ma jakieś opinie o tym falowniku ? Drugie pytanie dotyczy montażu mam dach kopertowy dom kostka 12mx12m z dobudowanym salonem na ktorym jest dach płaski( 6 stopni blacha na rąbek ) wykonawca zaproponował montaż na płaskiej części paneli z ekierkami pionowo przykręcane do blachy na rąbek ściskami. Wg mojej oceny stawianie pionowo paneli 18sztuk w tym systemie na ściskach jest bardzo mało stabilne/chwiejne . Blacha/Panele na rąbek przykręcone są do łat wkrętami 40mm i nie dochodzą do krokwi. Montaż tyłu paneli wg. mojej oceny jest niedopuszczalny bez dokręcenia do krokwi. Pytanie czy jest to dopuszczalne ? Ja zaproponowałem montaż 11 paneli na części kopertowej na południe oraz ewentualnie kolejne 9 szt na części płaskiej ale w pozycji poziomej a nie pionowej i kręcone do krokwi? Lub druga opcja cześć na kopeexie południe 11szt na części kopertowej a druga część na 9 paneli z wystawą wschód lub zachód na kopercie ?
  4. Ok dziękuje za odp. Może nie jasno to napisałem oczywiście szczelina wentylacyjna będzie. Co do kontrłat pokrytych papą no faktycznie miałoby to sens woda podciekająca nie miałaby styku z drewnem (kontrłatami) bezpośrednio..
  5. Witam czy próbował ktoś z wykonawców uszczelnić na połączeniach (klik) blachę na rąbek stosując cienką taśmę butylową? Mój spadek dachu wynosi 6 stopni a blacha jest na 15 stopni minimum wykonawca o tym mnie nie poinformował . Uzyskałem info od przedstawiciela handlowego blach że można spróbować nakleić na dwóch/rąbek taśmę butylową podobno już komuś to pomogło . Pomimo że pod spodem.bedzie papa termozgrzewalna wolałbym żeby nie było przecieków przy roztopach śniegu, intensywnym deszczu itd. Znalazłem na znanym portalu takie cienkie taśmy 1mm różnych szerokości od kilkunastu kilometrów będę miał tej blachy 13 arkuszy po 7 metrów długości więc nie ma dużo roboty. I jeszcze czy takie rozwiązanie Strop Folia Walna Wiatroizolacja Krokiew OSB Papa Kontrłata Łata Blacha Zamiast szczeliny wentylacyjnej nawiewniki i kominki wentylacyjne Co wy na to ?
  6. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Uściślając papy nie zgrzewany do OSB tak na maxa bo nie ma potrzeby - kontrłaty/ łaty przycisną. Najważniejsze zgrzać na łączeniach do wytopu/ wypływu masy ciekłej . Zakład 10-15cm? Na dachach pochyłych 35-40 stopni na ile ważne jest zgrzanie papy na zakładach ? Pamiętam w USA jak widziałem na budowie to chyba tylko przybijali papę nie grzejąc jej (dach ze skosem ) . Czy papa ma wchodzić do rynny pod pasem dorynnowym tak jak membrana na dachu wentylowanym ? Jak sprawa wygląda na dachu płaskim 6 stopni grzejemy łączenia do wytopu a całości również nie grzejemy z podłożem ( OSB)? Na dach 6 stopni (30m2) mam kupioną blachę na rąbek klik nie jest to na 100% szczelne poszycie. Czy nie wchodzi w grę do środka na łączenia (wpust) zaaplikować uszczelniać dekarski ? Cienką Taśmę butylową? Żeby woda jednak nie dostała się pod blachę i nie kisiła się tam ?
  7. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Dziękuję tak też myślałem. Dopilnuje tego na następnych połaciach dachu.
  8. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Witam, Cześć dachu już rozebrana założona OSB i papa zdecydowaliśmy się na kotwy chemiczne plus przewiercania przez strop akurat na tej części domu jest możliwość bo pod spodem jest balkon więc pręty wyszły u góry na daszku (stropie) balkonu. W reszcie części ściany pręty osadzone na kotwie chemicznej uprzednio kompresorem porządnie wydmuchane . Na innych ścianach będą głównie kotwy chemiczne i na wszelki wypadek dołoży się kątowniki i jak kolega wcześniej pisał przywalę do stropu i murłaty kotwami metalowymi . Mam zapytanie jeszcze dotyczące grzania papy czy to prawda że papę nie grzeje się do pełnego roztopienia warstwy pod spodem tylko opala się folie a proces wulkanizacji nastąpi od temperatury słońca w lecie ?
  9. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Źle celowałem z tym kotwieniem raczej obstawiałem żeby dach nie odleciał przy podmuchu a nie żeby się rozjechał a może jednoni drugie. Zakotwiczenie dachu przed zerwaniem przez wiatr wykonuje się jeszcze na inne sposoby ? U mnie akurat jest to remont dachu kopertowego remont polega na zmianie poszycia z blachy na rąbek rzemieślniczy na blachę modułową, do tego zaplanowane jest wymienienie starego deskowania na OSB ( ale decyzja zapadnie dzisiaj po zdemontowaniu sta i kilka krokwi które były dawno temu wykorzystane z jakiegoś starego domu i już są w kiepskim stanie. Reszta krokwi ok grube solidne i zdrowe. Dach będzie wydłużony obecnie jest na równi z murem chce zrobić okap 70-80cm to dość dużo dlatego szukam sprawdzonej metody bo już na moich fachowców nie mogę liczyć że merytorycznie mnie zaskoczą. Na domu będzie elewacja z 15 cm styropianu więc 15cm okapu "ukradnie" powiedzmy jak zrobię okap na 80cm po elewecji zostanie 65cm ( ale to i tak potężny żagiel)
  10. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Dziękuję za odpowiedź Jakieś namiary na rozmiar celownika ? Czy taki kątownik mogę kupić ? ( Potrzebny na jutro) A tak na marginesie dlaczego wiercenie przez cegły do stropu nic nie da jeśli i tak zakotwię pręt w betonie ?
  11. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Dziękuję Jeśli jest pewne to tak zrobię zakupiłem kotwę FIS VL 300T FISCHER producent podaje na opakowanius że do konstrukcji budowlanych się nadaje.
  12. mpepe

    Kotwy do murłaty - wątpliwości

    Witam wszystkich , Szukam różnych sprawdzonych sposobów na wiązanie zakotwiczenie wieźby / murłaty do stropu . Moi "fachowcy " twierdzą że pręt gwintowany na Łotwie chemicznej jest mało pewny. Czyżby? Jak widać na zdjęciu jest "fajermur" z cegły i na nim murłata czy wiercąc do stropu przez cegły i osadzając na kotwie chemicznej będzie dobrze? Druga opcja to wiązanie za pomocą bednarki do okoła murłaty i zakotwiczenie jej do ...? Tu problem gdzie? i czym?
  13. Dzięki (Andrzej Wilhelmi) za odpowiedź . Zatem co zamiast foli na wentylowanym dachu ? Widzę, że od pierwszych postów minęło już sporo lat czy są jakieś doświadczenia z topfolem ?.pozytywne negatywne ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...