Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Golon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O Golon

  • Urodziny 16.06.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Krzysiek

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Odra
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Golon's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chodzi o tą belkę na daszku tarasowym. W projekcie jest 14x18 i taką też zastosowałem. Na chwilę obecną na środku podparłem belką 10x10. Aby potem nie uległo wygięciu zastosuję dwie krótsze belki i skręcę z tą obecnie.
  2. Witam po dłuższej przerwie. Jestem na etapie kładzenia dachówki i wyniknął problem. Murłata nad tarasem pod ciężarem dachówki zaczęła wyginać się. Jak rozwiązałeś ten problem Sławek? Pozdrawiam.
  3. Hej Ja na razie jestem na etapie fundamentów a dalszy ciąg robót ma ruszyć dopiero na wiosnę Pozdrawiam
  4. Najpierw kup projekt. W czasie adaptacji porozmawiaj z architektem co chcesz zmienić w tym projekcie. Pewnie coś Ci podpowie, wyjaśni ewentualne nieścisłości itp. Następnie architekt powinien w Twoim imieniu zwrócić się do pracowni o jakie zmiany wnosisz. Wtedy otrzymasz pozwolenie na zmianę w projekcie. W moim przypadku wprowadziłem zmianę w postaci wydłużenia garażu i likwidację wykuszu. I taką zgodę otrzymałem z pracowni
  5. Witam Pewnie będzie można, ale najpierw trzeba zwrócić się do autora projektu o zgodę na zmiany w projekcie. Pozdrawiam Krzysiek
  6. Nie chodziło mi o ściany fundamentowe tylko o ściany nośne nadziemia (ściany mieszkania). Wiem z któregoś z wcześniejszego postu, że z silki stawiałeś. Ale mógłbyś podać producenta, rozmiar i ilość zużytych bloczków?
  7. Hej APS 188L na 100% ze zmianami. Zmiany: brak wykuszu, wydłużony garaż o 160cm i taras prostokątny (to co załapałeś) - to wszystko. Za widocznymi szuflami znajdować będzie się salon i kuchnia. W środku hall i schody na poddasze, a prawej kotłownia, łazienka i garaż. A powiedz mi konkretnie z czego stawiałeś mury i ile palet zużyłeś?
  8. Robota ruszyła Szalunki pod ławy zrobione (50cm i 30cm) i jak na razie chudziak zalany. Przy kopaniu źle nie było - 90 cm poniżej gruntu. Piaseczek - miejscami małymi porcjami glina, ale twarda. http://fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/371872b0c296e0ca.html
  9. Czyżby u Ciebie była/jest glina plastyczna? U mnie kopanie będzie bez badania geotechnicznego. Grunt mam nadzieję, że będzie nośny. Wiem, że glina też jest, ale twardo-plastyczna ( garnków tak łatwo nie ulepisz ). Jak dobrze pójdzie to w lipcu powinienem jakieś fotki wrzucić
  10. W moim przypadku garaż będzie właśnie wydłużony o 160 cm, aby powiększyć kotłownię. Z podpiwniczenia musiałem zrezygnować, z uwagi na wysokie wody gruntowe. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. W tym roku roku ma być tylko stan zero. Jakie w Twoim przypadku zostały zastosowane ławami fundamentowe? Mam na myśli szerokość i ilość zużytego betonu?
  11. Dom już wybudowany i zamieszkały. Słupy oddzielone od ścian o około 20cm. Nie wiem jak pozostałe jakoś na myśl mi nie przyszło aby zapytać się jak zostało to rozwiązane w tym przypadku. A nie myślałeś na tym aby zakryć to regipsem na porządnym stelażu? Jak możesz to wrzuć więcej zdjęć tych słupów.
  12. Akurat miałem okazję oglądać wybudowany dom wg projektu "Złote Runo - pracowni domowe klimaty" po zmianach. Z zewnątrz podobny do APS'a 188. W tym przypadku słupy nie były chowane w ścianach, tylko usadowione przy nich. Jakoś to źle nie wygląda, nie mniej jednak komina nie ma tak jak w naszym projekcie, więc jeden problem mniej.
  13. Drodzy Forumowicze. Od jakiego producenta zakupywaliście bloczki betonowe? Chodzi mi o jakość bloczków (czy były wymiarowe) oraz o cenę. Proszę o cenne uwagi Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...