Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kristoferes

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O kristoferes

  • Urodziny 15.02.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kristoferes's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Mam podobny problem. Na balkonie widzę w paru miejscach mikropęknięcia i takie dziurki grubości igły w fudze. Kupiłem impregnat HG SUPER OCHRONA FUG. Nada się do zabezpieczenia przeciwwilgociowego? Ile razy mam go położyć?
  2. Tak. Ogrzewana woda przechodzi przez piec; bez wymiennika. Jest to coś takiego jak bojler z płaszczem, tylko że w środku zamiast ogrzewanej wody jest palenisko . Wnętrze płaszcza pieca na 80% jest bez żadnych powłok, zwykła szara stal. Dodam że jednak jak staremu śparetowi nadeptam więcej drewna to jak strzeli w rurkach to też idzie woda koloru herbaty , choć podkowa i rurki są z miedzi. Jednak w jego przypadku nie trzeba uważać aż tak jak z tym piecykiem. W bojlerze na dnie zbiera się taki brunatny szlamowy osad, który spuszczam co parę tygodni. osad zbiera się niezależnie od tego czy palę w piecyku czy nie. O zdjęcia postaram się w najbliższym czasie.
  3. Witam. W projekcie budowy mam ocieplone skosy poddasza z 10 cm styropianu. Chcę to dodatkowo ocieplić jeszcze wełną mineralną o grubości 10 cm miękką kładzioną między krokwie. Wylewka zabezpieczająca styropian ma być z siatką z włókna szklanego. Warstwy na skosach licząc w kolejności od dołu byłyby następująco: 1. cegła K3 2. folia paroizolacyjna 3. styropian 10cm 4. wylewka z siatką 5. wełna mineralna między krokwiami 6. Folia paro-przepuszczalna. Mam pytanie z czego ma być ta wylewka. Czy wystarczy piasek + cement + plastyfikator, czy musi być jeszcze coś? lub czy najlepiej jakaś gotowa zaprawa w workach? Czy i jakie dodatki uplastyczniające? Kąt nachylenia skosów 45 stopni. Styropian będzie również na podłodze w strychu. Jeżeli będzie to wszystko przykryte siatką z wylewką to po skosach trzeba dodatkowo łapać styropian klejem albo kołkami do k3, czy można z tego zrezygnować?
  4. Mam problem z niedawno zrobionym na zamówienie piecykiem do podgrzewania wody. Otóż w trakcie podgrzewania jeśli temp. ogrzewanej w nim wody przekroczy 60 stopni to zaczyna się barwić na żółto. A im bardziej temperatura wzrasta to tym bardziej kolor wody brunatnieje. Podejrzewam, że przyczyną jest zawarte w wodzie dość duża ilość żelaza, oraz ewentualnie innych minerałów (czerwonawy kamień w wymienionych rurach od starej instalacji wodnej). Jednak jeśli grzeję wodę w elektrycznym czajniku do wody, czy w "podkowie" w starym "śparecie" , która jest zrobiona z rur miedzianych, to woda nie żółknie, ale długo się nagrzewa. Problem jest taki że piecyk od środka nie jest pokryty żadną emalią. Woda ma bezpośredni kontakt z gołą stalą, z której jest zrobiony. Czy pomocne byłoby jego odrdzewienie, i pomalowanie farbą żaroodporną? Jeśli tak to jaką farbę proponujecie, żeby się nie nabawić od niej wysypki, czy uczulenia np po takiej srebrzance ? Ogrzewana woda będzie mieć z nią styk, wykorzystywania będzie do mycia się i mycia naczyń. Innym pomysłem, jaki mi przychodzi do głowy to wymusić szybszy obieg wody przez piec poprzez zainstalowanie pompki CWU, i ewentualnie sterownika, który by tym sterował. Oczywiście zapewne najskuteczniejszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie odżelaziacza, jednak na dzień dzisiejszy nie uśmiecha mi się wyłożyć 5tys. na sprzęt, który nie będzie stwarzał problemów, No i jeszcze co pół roku są koszty przeglądów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...