Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wm1719507790

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    114
  • Rejestracja

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończenia
  • imię i nazwisko
    Wanda i Marek

Dane osobowe

  • Miejscowość
    małopolskie/śląskie
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wm1719507790's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Qbek17 serdeczne dzięki za treściwą odpowiedź. Czyli jeśli dobrze rozumiem wystarczy dać za wstępnym siateczkowym przepłukiwanym filtrze z reduktorem jakiś dokładniejszy sznurkowy lub gąbkowy i mały filtr węglowy na wyjściu samej wody pitnej w kuchni albo zamiast tego zainstalować kompleksowo jakąś odwróconą osmozę? Czy jest sens inwestować w odwróconą osmozę w wodzie do picia przy (zakładając) dobrej zmiękczonej do tych 3-5 stopni wodzie wodociągowej po filtrze węglowym? I ostatnie pytanie, czy uzasadnienie ma zainstalowanie zmiękczacza przewymiarowanego względem sugerowanych przez Ciebie 8-10 litrów, np. 20 litrowego jako zabezpieczenia na wypadek ewentualnego powrotu twardszej wody?
  2. Dzień dobry, Pozwolę sobie zapytać znawców o poradę w moim indywidualnym przypadku. Dom jednorodzinny. 4 osoby. Zużycie miesięczne ok. 7 m3 wody. Twardość 9-10 stopni niemieckich. Ale w 2020 roku była około 30 stopni, potem 10 stopni od tamtej pory nie mierzyłem, w ciągu ostatnich dwu tygodni 9-10 stopni. Chcę zmiękczyć. Mam częściowo miedziane rury i słyszałem, że docelowo powinno być koło 5 stopni. Pytanie 1. Czy z tych 9-10 stopni aby zmiękczyć instalować zmiękczacz czy może wkład zmiękczający? Pytanie 2. Jaki zmiękczacz w moim przypadku (objętość złoża)? Pytanie 3. Czy warto inwestować w chlorowanie złoża? Pytanie 4. Czy ktoś poleci dobry zmiękczacz w zakresie cenowym 2000-3500 zł? Pytanie 5. Mam filtr "samoczyszczący" Honeywell wraz z reduktorem i planuję go wykorzystać na początku. Jego stopień filtracji to 95/110 mikro. Czy wystarczy sam czy za nim dać jeszcze drobniejszy filtr wymienny albo samoczyszczący 50 mikro jeśli taki również posiadam? Pytanie 6. Czy filtr węglowy dawać za ewentualnym zmiękczaczem na cały dom czy tylko przy poborze wody pitnej w kuchni? Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Dziękuję za wszystkie komentarze. Problem rozwiązany. Moduł działał sprawnie. Problem był w konfiguracji routera.
  4. Podziel się jak masz to podłączone. U mnie też działało już nieprzerwanie kilka miesięcy i dwa dni temu nagle przestało, dokładnie 14.01.2020 po południu.
  5. Adapter nie łączy mimo resetu. Mruga "link", pozostałe świecą na zielono (idzie po kablu) albo mruga "status" a reszta świeci. Trzeci dzień z tym walczę. Macie to podłączone do routera jakimś specjalnym kablem, czy zwyczajnym, jak komputer do routera? Miał ktoś taką dolegliwość?
  6. Co do defrostów, to 26, 27, albo 28 C na powrocie (nie pamiętam dokładnie) i sprawa załatwiona. Ja mam tak zrobione i działa. Bufor nagrzewam, jak w buforze jest tyle to dopiero osobny sterownik puszcza z niego na podlogi, ale minimum jest tyle, żeby nie robiło defrostów sprężarką.
  7. Nie napisał, że chodzi z pełną mocą. U mnie podobny problem od jakiegoś miesiąca. Nagrzewałem wodę w zbiorniku wcześniej do 55 a na pewno do 52 z tego co pamiętam, a obecnie przy ustawieniu na 55 dochodzi do 49-50 i pompa się wyłącza. Mój instalator od siedmiu boleści odezwał się wreszcie ponaglony zdaje się z Panasonica, do którego się zwróciłem o pomoc, bo tak to dalej byłbym bez serwisu. No i zobaczymy co dalej. Od przedstawiciela Panasonica usłyszałem, że w wysokich temperaturach zewnętrznych pompa może się przegrzewać i nie osiąga swojej wydajności. Ile w tym prawdy nie wiem.
  8. Odradzam Piotra Gnezę z Łazisk. Chętnie sprzedaje pompy i reku, robi wrażenie kompetentnego, przeglądy płatne drogie (w porównaniu z informacjami z tego wątku) też chętnie robi. Niestety nie mogę się go doprosić mimo wielokrotnych prób o sprawdzenie poprawności działania pompy w ramach gwarancji, wtedy dojazd do klienta dla niego drogi, nie ma czasu, musi ludziom zapłacić itd. W chwili obecnej zastanawiam się nad tym jak wyegzekwować serwis gwarancyjny u tego sprzedawcy, bo serwisantem nie można go nazwać. To nie jest klimatyzator za 2 tys. tylko pompa za 25 tys. i takie podejście jest niedopuszczalne. W ogóle uzyskanie pomocy w zakresie sprawdzenia poprawności działania pompy Aquarea graniczy z cudem, również w Panasonicu.
  9. Czy ktoś mi pomoże jak włączyć wygrzewanie zbiornika CWU w T-cap H 9kW? Chodzi mi o wygrzewanie do 65C w celu profilaktyki przeciwko Legionelli. Załączam w ustawieniach instalatora "wygrzewanie". Potem "tak" w ustawieniach użytkownika. I nie włącza się w oznaczonym czasie... Ktoś pomoże krok po kroku jakie warunki muszą być spełnione? Mam pompę 2 lata i jeszcze nie udało mi się tego załączyć a mój instalator mnie olewa.
  10. A pomiędzy lamelami?
  11. Nie chcę uszkodzić lameli, chcę je umyć. Jakieś konstruktywne rady?
  12. Dobry Wieczór, Jaki polecacie preparat do mycia wymiennika w zewnętrznej jednostce? Myjecie kompresorem czy myjką? Jakieś sprawdzone sposoby?
  13. OK, to rozumiem, ale czemu u mnie dochodzi do temp. z czujnika 51 i temp. wody zasilającej 59/55 i się wyłącza przy ustawieniu na 55C? A na polu 16C na przykład, więc ma z czego brać Tak z innej beczki to do ilu grzejecie CWU, kolega tu pisał, że do 45C? Mogę obniżyć temp. zadaną i pewnie nagrzeje do tylu ale to nie rozwiązanie - grzało kiedyś i do wyższych. Czy może być tak, że gdzieś tam mam grzałkę wyłączoną (wewnętrzną, wspomagającą) i dlatego tak się dzieje? Doszło do 59 zasilania i się wyłączyło bo nie mogło załączyć grzałki?
  14. Zgupłem Wyczyściłem filtry siatkowe - jeden wewnętrzny w pompie i drugi na zewnątrz na trasie przepływu wody grzejącej CWU. Ustawiłem grzanie na 55C. Pompa za jednym razem (jest poprawa!) zagrzała wodę, ale tylko do 51C. Zauważyłem na wykresie, że kiedy tylko temperatura wody powrotnej osiągnęła 55C (zasilająca wężownicę była 59C) pompa wyłączyła się. Teraz już nie wiem, czy ustawiając temperaturę wody CWU pompa stosuje się do czujnika umieszczonego w zbiorniku CWU i pomiaru wyświetlanego na głównym ekranie, czy do wody wracającej?
  15. 300L, dwie wężownice połączone jedna za drugą, w sumie powierzchnia wymiany 2 m2. Czujnik jest w dolnej części, lekko nad wylotem wężownicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...