Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

b2211

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    307
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez b2211

  1. Szukam w rejonie Chrzanowa sprawdzonej ekipy remontowej. Całościowy remont mieszkania.
  2. Panowie fajna jest ta dyskusja że 1Kw za 4400zł to za dużo. Tylko problem jest taki, iż nikt za mniej nie chce zrobić. A oferty które do mnie wpłynęły są dużo ale to dużo wyższe i nie chcą być mniejsze.
  3. Nic sam się odetkał. U mnie na razie nie ma z tym problemu ponieważ mam zrobiony odpływ z drenażu. Więc przepływa przez drenaż i płynie dalej. Jedynie jak odpływ zatka ziemia to wtedy zaczyna się zabawa. Oczywiście mówię o zatkanym odpływie już poza drenażem. Ogólnie mam komory, tunele drenażowe. Żałuję że nie pociągnąłem takiej rury drenażowej od samej oczyszczalni przez komory i dalej wtedy by mi się nie przytkała. A tak ro rurę mam dopiero od tuneli pociągniętą i tam ją właśnie zatyka przynajmniej tak uważam.
  4. Jeszcze jedno ~miro72 pilnuj sobie koniecznie prawidłowego przepływu wody pomiędzy 3 i 1 komorą ma Ci się załączać pompa 15 minut pracy 15 minut przerwy ostatecznie 30 minut pracy 30 minut przerwy. Wtedy właściwie jak spojrzysz do 1 komory będziesz miał brudną wodę a nie syf i to jest prawidłowa praca oczyszczalni. Powiem Ci jeszcze jedno wymiana na inną oczyszczalnie nic Ci nie da kompletnie tylko wyrzucisz kasę w błoto. Wszystkie pracują bardzo podobnie a brak odpływu z oczyszczalni logicznie myśląc zablokuje każdą oczyszczalnię.
  5. Nie powinny Ci się przytykać przy normalnej eksploatacji. Niestety w twojej sytuacji (podobna do mojej) tzw. awarie powodowały nie tylko przepływ syfu z 1 do 3 komory ale także przepływ kształtek z 2 komory do dwóch pozostałych przede wszystkim do 1 komory. W przypadku dostania się tych kształtek w otwory przelewowe to właśnie one zatykały w największym stopniu te otwory. Niestety wyjęcie ich z tych otworów jest praktycznie nie możliwe, przynajmniej mi się nie udało co nie przeszkadza w przypadku prawidłowej pracy oczyszczalni. Najprawdopodobniej i tak kształtki dostały się z 2 komory do otworów przelewowych pomiędzy 1 a 2 komorą w wyniku podniesienia się poziomu wody w drugiej komorze i zakryciu tych otworów wodą. Nie wiem co za kretyn zrobił kształtki na tyle małe żeby się zmieściły w te otwory. Reasumując otwory została zatkane kształtkami + syf lub samym syfem.
  6. Masz zatkane otwory przelewowe pomiędzy 1 i 2 komorą. Konieczne odetkanie czyli postępowanie jak napisałem wcześniej. Dodam tylko, iż odetkać musisz od strony 2 komory a nie od strony 1 komory. Czyli otwory które znajdują się w 2 komorze.
  7. Żeby była jasna sprawa winą nie są zatkane otwory tylko brak odpływu z trzeciej komory. Chociaż faktycznie czasem potrafią się przytkać ale winę ponosi tylko brak odpływu. I wtedy oczywiście musisz urządzeniem w postaci dużego gwoździa wbitego do długiej listwy itp. odetkać otwory. Ale to dopiero jak okaże się iż po osiągnięciu poziomu wody poniżej otworów w 2 komorze woda z pierwszej komory tymi otworami nie przepływa.
  8. Wypompuj wodę w 2 komorze to zobaczysz jak pięknie odsłonią ci się otwory przepływowe pomiędzy 1 a 2 komorą i wtedy dopiero wyrównają ci się poziomy w wszystkich 3 komorach,
  9. Cóż sprawa jest banalnie prosta. W momencie przekroczenia poziomu odpływu z 1 do 2 komory, czyli zalane są otwory pomiędzy którymi przepływała woda z 1 do 2 komory. Skutkuje to również brakiem odpływu z 2 do 3 komory i następuje napełnianie się wyłącznie komory 1 do momentu przekroczenia poziomu ścianki oddzielającej 1 od 2 komory. Tym samym w 1 komorze masz więcej syfu niż w 2 i syf zakrywa ci rurę łączącą i transportującą wodę z 3 komory do 1 komory. Jednocześnie w momencie przerwy pracy pompy syf z pierwszej leci tą rurą do 3 komory zamiast na odwrót. I na końcu masz taki sam syf w 1 jaki i w 3 komorze. Natomiast najładniejsza woda jest w 2 komorze.. Reasumując zatkane otwory przepływowe pomiędzy komorami 1, 2 i 3 powodują podwyższanie się poziomu wody w 1 komorze
  10. Powiem Ci jedno co zauważyłem, właściwie przez przypadek a wynika z tego że masz to samo. Jeżeli nie masz odpływu z trzeciej komory zaczyna się problem i to naprawdę poważny. Następuje bardzo niekorzystne zjawisko którego producent nie przewidział. Pompa która ma przelewać wodę czystą z trzeciej komory do pierwszej w momencie braku odpływu z trzeciej komory i osiągnięcia poziomu syfu powyżej rury wylotowej pierwszej komory zaczyna przy przerwie pomiędzy pracą pompy zasysać cały syf z pierwszej komory do trzeciej. Jak otworzysz trzecią komorę zobaczysz cały syf z pierwszej komory chustki, gówienka, bakterie itd. Na początku nie wiedziałem skąd się bierze ten syf w trzeciej komorze i myślałem że z 1 wchodzi do 2 a potem do 3 co wydawało mi się dziwne gdyż w 2 nie miałem tego syfu. Więc albo masz wysoki poziom wód gruntowych albo masz gliniaste podłoże ewentualnie zatkany odpływ z 3 komory. Zmiana oczyszczalni nic Ci nie pomoże jeżeli nie będziesz miał gdzie odprowadzić wodę z 3 komory, jedyne co to wydasz kasę na nową oczyszczalnie. Dodam tylko, iż nie wyłączanie tylko ciągła praca pompy nie usunie problemu co najwyżej albo zajedziesz pompę albo będziesz miał ciągły smród z oczyszczalni z powodu tego, iż nie będą się mogły namnażać bakterie. Muszą być przerwy w pracy pompy a to niestety powoduje transport syfu z 1 komory do 3 komory oczywiście w przypadku braku odpływu z 3 komory i zalania rury podającej czystą wodę w 1 komorze.
  11. b2211

    Panasonic Aquarea

    Jeszcze jedno czy tym kółkiem w apce +/-5 to się podbija temperaturę zasilania. Czyli podbija KG. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ile kWh dziennie idzie Wam teraz na CO + CWU.
  12. b2211

    Panasonic Aquarea

    Od godz. 0:00 do teraz 15:00 7kWh. Tylko słupki są różnej wysokości. I podkręciłem dzisiaj tym kółkiem co mam w aplikacji +5. Tylko co z tym iż PC cały czas się świeci mówię o wyświetlaczu i wtedy pracuje na 1-fazie dopiero jak grzeje to włączają się 3 fazy i chodzi jednostka na zewnątrz. Jak jest u Ciebie, chętnie wrzuciłbym zdjęcie ale nie wchodzą.
  13. b2211

    Panasonic Aquarea

    Włączyłem PC na działanie przez praktycznie cały czas. Nie wiem czy się włącza czy wyłącza bo nie mogę siedzieć cały czas przy pompie. W godz od 19 do 4 rano wyświetla mi w AQUAREA Smart Cloud dziewięć słupków żółtych. Czyli jak mi się wydaje było 9 włączeń pompy. Nie wiem jak z temperaturą i jak to jest u Was ale ja mam w łazience grzejnik drabinkowy podpięty do pętli podłogówki (osobna pętla) który jest zimny. Więc to też pytanie czy tak ma być gdyż temp. zasilania PC wynosi 29"C. Jeszcze dodam iż w nawet jak nie daje zasilania w podłogówkę to cały czas pompa (wyświetlacz) jest włączony. Wyłącza się tylko poza zadanym harmonogramem i wtedy wyświetlacz się nie świeci.
  14. b2211

    Panasonic Aquarea

    PC mam 3 - fazową Z tego co wiem to różnicoprądówki mam wyłączone zarówno w PC jak i PV.
  15. b2211

    Panasonic Aquarea

    ~Kaizen Wg tego co udało mi się znaleźć to powinienem mieć: wyłącznik nadmiarowo-prądowy (to akurat mam ok) potem stycznik modułowy 40A ( mam u siebie 25A) i na koniec przekaźnik napięciowy 16A (mam 10A). Jak się domyślam mam całą skrzynkę spartoloną. Jak byś mógł się do tego odnieść, ewentualnie ktoś kto ma o tym jakieś pojęcie.
  16. b2211

    Panasonic Aquarea

    Autoryzowany instalator który widnieje na stronie Panasonica. Sam o tym nie mam pojęcia. A jaki powinien być prawidłowy. U mnie to tak wygląda w skrzynce od lewej strony wyłącznik ETI C25 potem stycznik ETI R25-40 25A następnie czujnik F&F CKF-B i na końcu licznik onnline OWE-3.
  17. b2211

    Panasonic Aquarea

    No i zaczęło się. Włączyłem PC na ogrzewanie. Niestety nie wiem co się dzieje w skrzynce tej bezpiecznikowej od PC zanika co jakiś czas napięcie i wyłącza mi PC. Przez co PC się restartuje i znowu załącza jak się pojawi zasilanie. Dosłownie jakaś masakra. Nie wiem czy ktoś z Was miał taki przypadek wygląda na to jak by dopływ prądu był wyłączany przez znajdujący się w tej skrzynce F&F CZUJNIK KOLEJNOŚCI ZANIKU FAZ CKF-B.
  18. b2211

    Panasonic Aquarea

    Chętnie zobaczę twoją opinię na moją propozycję odnośnie grzania w sb i nd. Czy w ten sposób będzie to bardziej ekonomiczne czy też wyjdzie mnie na to samo ewentualnie będę stratny.
  19. b2211

    Panasonic Aquarea

    ~Arturo1972 Nie myślałeś przypadkiem aby w taryfie G12w w sb i nd grzać CO I CWU w godzinach powiedzmy 8 do 16 (6 do 18 ) a w pozostałe dni tygodnia normalnie tak jak pisałeś. W tych godzinach właściwie pracuje PV więc wg mojej kalkulacji było by to najbardziej ekonomiczne i ekologiczne.
  20. b2211

    Panasonic Aquarea

    Zdjęcia nie wchodzą więc na osi X mam -14'C oraz 15"C natomiast na osi Y mam 26'C oraz 35'C. Czy to jest dobry punkt wyjścia ? Szczerze powiedziawszy z praktyki wiem iż wolę zaczynać od ustawień kogoś kto już ma sprawdzone dla typowego w miarę dobrze ocieplonego budynku. Dodam tylko, iż jeszcze w tym sezonie nie korzystałem z żadnego ogrzewania a temperaturę w domu mam optymalną jak dla mnie czyli 22"C. A pytam ponieważ robi się coraz zimniej i lada chwila będę musiał włączyć grzanie w domu jak mi temperatura zacznie spadać,
  21. b2211

    Panasonic Aquarea

    ~Arturo1972 Mam do Ciebie prośbę możesz zrobić mi zdjęcie swojej krzywej grzewczej z twoimi ustawieniami oczywiście jak masz w całym domu podłogówkę wtedy będzie to dla mnie miarodajne. Jeżeli nie to może ktoś inny który ma sprawdzoną krzywą grzewczą i grzeje w G12w zrobi zdjęcie. Poniżej moje ustawienia które ustawił mi instalator. Zdjęcia nie wchodzą więc na osi X mam -14'C oraz 15"C natomiast na osi Y mam 26'C oraz 35'C.
  22. b2211

    Panasonic Aquarea

    Artura1972 Czuję że bez przeczytania tych trzech grubych ksiąg się nie obejdzie. I ciężko mi zrozumieć fakt, iż nie mogę ustawić sobie temperatury jaką chcę mieć w domu. Nigdzie nie da się tego zrobić w tej apce. Chyba że zrobił to instalator a apka służy do zmiany na +/-5'C oczywiście regulowane po jednym stopniu. Dodam tylko, iż instalator kazał mi wybrać gdzie mam robić ustawienia czyli albo w apce lub w PC, podobno jak robi się w obydwu to PC nie chce poprawnie działać.
  23. b2211

    Panasonic Aquarea

    "13-15- c.o+cwu z priorytetem cwu" U mnie chyba nie ma takiej funkcji jak priorytet steruje PC przez internet AQUAREA Smart Cloud "KG w każdym przypadku 32/35,temp.w domu 22-22,5st.C" Prawdę powiedziawszy nie mam nawet pojęcia jak ustawić temperaturę w domu ponieważ klikając w apkę mam tylko + lub - 5'C przy CO podczas edycji harmonogramu. Dodam tylko iż poniżej tego kółka regulującego +/- 5"C mam wartości 27'C której nie mogę przestawić a ona sama się zmienia. Natomiast przy CWU nie mam takiego problemu gdyż regulacja kółka jest od 40 do 65'C.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...