-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez zaki79
-
Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom …
zaki79 odpowiedział karolakr25 → na topic → Dzienniki budowy - dzień po dniu
Dom typu "późny Gierek" też można obłożyć nowoczesnym materiałem, a i tak nie zamaskuje to jego wad. O jakości architektury chyba w najmniejszym stopniu świadczy użyty materiał elewacyjny. Okładzina elewacyjna to jedynie "zdobnictwo", skóra budynku. Patrząc na sam rzut można stwierdzić czy dany obiekt ma potencjał.Co do samej formy "kostki" i jej wszelakich odmian to też jestem jak najbardziej za, ale niech to będzie nowoczesna bryła: http://www.archdaily.com/171113/ray-house-apollo-architects-associates/ http://www.archdaily.com/168385/villa-dvt-boetzkeshelder/ http://www.archdaily.com/161074/house-in-suita-horibe-naoko-architect-office/ http://www.archdaily.com/163018/house-of-kashiba-horibe-naoko-architect-office/ To tylko kilka "na szybko" znalezionych przykładów. Te domy są niebanalne, nowoczesne i nie historyzują formą. Pasują idealnie do działki, na której zostały zaprojektowane (Nie wyglądają tak, jakby mogły stać wszędzie). ps. nachylenie dachu to 20 stopni czy procent? To spora różnica. -
Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom …
zaki79 odpowiedział karolakr25 → na topic → Dzienniki budowy - dzień po dniu
Projektowanie to nie tylko układanie mebli na rzucie i operowanie powierzchniami. Liczy się przede wszystkim pomysł (!) na całość!. Nie wiem czy ktoś to już tutaj pisał, ale wychodzisz od działki, jej kształtu, kierunków świata, możliwości np. "otwarcia rzutu" na ogród- tutaj tego nie widzę. Pisałaś gdzieś o dużym przeszkleniu- dwa narożne okna? Może pomyśleć nad całą szklaną ścianą? Co z bryłą budynku? Aktualnie wygląda jak dom w stylu polskich lat 80-ych. Dlaczego zdecydowałaś się na taki dach i krycie go dachówką? Przecież z poziomu człowieka w ogóle nie będzie go widać. EDIT: Znalazłem taki dom, który chyba najbardziej przypomina ten Wasz, ale polecam przeanalizowanie rzutów i rozwiązań (chociażby dachu)- http://www.archiweb.cz/buildings.php?type=19&action=show&id=3085 -
Jest też wersja bez korka- niedawno taką kupiłem i do tego właśnie system click-clack. Wychodzi taniej, a rozwiązanie jest tak samo funkcjonalne. Poza tym trzeba pamiętać , że występują wersje z perlatorem i bez niego.
-
:D:D- Lepiej bym tego nie ujął!. katel2- co to takiego jest na trzecim zdjęciu- na ścianie po lewej?
- 23 720 odpowiedzi
-
- kolory ścian
- kuchnia
- (i 9 więcej)
-
Schemat sufitu podwieszanego ze szparą przy ścianie i LEDy
zaki79 odpowiedział Lolka2nite → na topic → Wnętrza
Masz może jakieś fotografie swojego oświetlenia? Jestem właśnie na tym etapie i zastanawiam się jakie LEDy wybrać. Wymiary wnęki będą bardzo zbliżone do Twoich- sufit obniżony o ~8-10 cm i oddalony o ~12cm od ściany. Ma to być oświetlenie czysto dekoracyjne/uzupełniające. Podobne rozwiązanie chcę zastosować za lustrami oraz pod wanną. -
Jastrych został już wylany i pojawiły się kolejne pytania: - Czy zraszać wylewkę przez kilka dni (zaleca to producent na opakowaniu)? - Powierzchnia jest teraz równa (poziom), ale jej struktura jest raczej "chropowata". Czy na tym, oczywiście za jakiś czas, można układać parkiet, czy zaleca się wykonanie dodatkowej, cieniutkiej (3-5mm), warstwy wylewki samopoziomującej?
- 295 odpowiedzi
-
Takich rozwiązań chciałbym uniknąć, ponieważ jest kilka miejsc (pion gazowy, pion CO itp.), w których ciężko byłoby wykonać taką podłogę. Inna sprawa, że ciężko chyba znaleźć wykonawcę takiego systemu. "Każda wylewka betonowa układana na styropianie powinna mieć minimalną grubość ok. 5cm. " Tylko, że ja nie chcę wylewać jej na styropianie- nie ma takiej możliwości. Chyba można wylać ją tylko na folię, czy się mylę?
- 295 odpowiedzi
-
Jutro wszystkie stare wylewki zostaną skute i pojawia się pytanie- czy jest jakaś alternatywa dla wylewki samopoziomującej w przypadku gdy jej warstwa nie może być grubsza niż ~3cm. Zastanawiałem się nad wylewką z mixokreta, ale wykonawcy mówią o minimalnej grubości warstwy rzędu 5cm. Czy wylewka tradycyjna (mam na myśli gotową wylewkę- z worków) może mieć grubość 2-3cm czy jest to za mało? ps. na w/w wylewce układany będzie parkiet przemysłowy.
- 295 odpowiedzi
-
wylewka/masa samopoziomująca - jaką wybrać?
zaki79 odpowiedział marcell → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Podepnę się do pytania- Zastanawiam się jaką wylewkę mogę zastosować na nierówne podłoże (stare budownictwo- zdarta wylewka). - Grubość warstwy -1-3cm (więc już sporo). - Powierzchnia ok 45m2. - Na wylewce będzie kładziony parkiet (przemysłowy) i płytki. Rozważam zastosowanie wylewki firmy UZIN, konkretnie NC 170 albo NC 195. Czy możecie polecić produkty jakichś innych firm? Wymienione przeze mnie niestety nie należą do najtańszych:rolleyes:. -
Nawiązując do tematu- ma ktoś z Was może lodówkę tej firmy? Zastanawiam się nad kupnem modelu FAB 32, ale jeśli rzeczywiście tak działają ich serwisy to może warto przemyśleć temat (tym bardziej, że cena na pewno przystępna nie jest).
-
To mnie zmartwiłeś. Skuwania chciałbym uniknąć. Podłoże rzeczywiście miejscami jest naprawdę kiepskie, ale w większej części jest twarde. Skoro nie samopoziom to może jakiś miksokret albo wylewka tradycyjna ? EDIT: Chyba masz rację z tym kuciem. Dzisiaj tylko na chwilę tam wpadłem i w jednym pokoju bez większych problemów odkułem spory fragment. W innych pomieszczeniach będzie gorzej- tam ta wylewka jest znacznie twardsza.
- 295 odpowiedzi
-
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum:). Co prawda jest to mój pierwszy post, ale forum znam i przeglądam od dawna. Przeszukałem większość wątków o parkietach, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania dlatego tworzę nowy temat, ale po kolei... W sierpniu przystąpiłem do remontu nowo zakupionego mieszkania i po zerwaniu starych parkietów okazało się, że na podłodze zostało bardzo dużo lepiku. Za namową specjalisty zdecydowałem się na usunięcie go metodą maszynową. Po zerwaniu warstwy subitu okazało się, że podłoga pod nim jest naprawdę marnej jakości (budownictwo lat 60-ych). W niektórych pomieszczeniach widać głębokie na 2-3cm(!) spore wyrwy. Bez wylewki się nie obejdzie- to pewne. Ponieważ mam jeszcze trochę czasu na jej wylanie chciałbym zapytać o kilka rzeczy: - Jaką wylewkę najlepiej zastosować pod parkiet przemysłowy? Wiem, że wylewka samopoziomująca jest droższa, ale to chyba lepszy wybór. - Na produkt/technologię jakiej firmy się zdecydować? - Jak długo schnie taka wylewka i po jakim czasie od jej wylania można prowadzić inne prace remontowe? - Czy konieczne jest stosowanie specjalnych siatek itp? - Czy, ze względu na spore miejscowe ubytki w podłożu, nie okaże się, że wylewka samopoziomująca nie będzie spójna i będzie się kruszyć? Z tego co wiem to stosuje się je tylko w przypadku niewielkich nierówności (max 3cm?). W moim przypadku trzeba wylać na całej powierzchni ~1cm, a miejscami aż 3-4 cm . Znalazłem np. takie wylewki dla warstw grubszych do 30mm- http://www.thomsit.pl/_itemserver/TDS/Karta_DHplus.pdf (65zł/25kg) http://www.mapei.it/Referenze/Multimedi ... axi_gb.pdf (tej cena powala na kolana- 120-130 zl/ 25kg ) Za wszelkie sugestie i porady z góry bardzo dziękuję. Załączam kilka poglądowych zdjęć:
- 295 odpowiedzi