Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

merain

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

merain's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam serdecznie, od kilku dni naszła mnie pewna myśl dotycząca ograniczenia częstości i długości trwania defrostów w pompie ciepła. Czy ktoś z Was próbował nanieść na aluminiową "chłodnicę" jednostki zewnętrznej jakiś rodzaj powłoki hydrofobowej poprzez natrysk lub pędzlem? Kiedyś czytałem o tym, że LG wykorzystuje coś takiego w swojej nowej serii powietrznych pomp ciepła z tym, że nie wiem w jaki sposób wykonano to pokrycie fabrycznie. Czy ktoś z Was może podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii? Znalazłem jakieś badanie na ten temat: https://www.researchgate.net/publication/305180722_Impact_of_a_Hydrophobic_Coating_on_the_Frost_Buildup_and_Defrost_Performance_of_a_Heat_Pump_Evaporator
  2. Czy ktoś z Was ma dostęp do dokumentacji technicznej, celem wykonania stopy fundamentowej pod pompę Aquarea 9 kW Seria J?
  3. MDC Panasonic seria J 9 kW ma temp. zew. chłodzenia 10-43st.C (jest wprost w katalogu). W przypadku SDC, opieram się o informację reklamową Panasonica, ale takiej informacji nie ma wprost w katalogu.
  4. Heh. To po co kilka stron postów w których dzięki pomocy @Andrzej5101 zdecydowałem o wyborze Panasonic 9 kW serii J zamiast serii H 9 kW 3-fazowej jak Ty cały czas jesteś przy 1 post'cie Daikin Althermq III 8 kW dawno temu odpadł z powodu ceny, która w moich oczach nie uzasadnia różnicy 6k PLN pomiędzy Panasonicem 1-fazowym 9 kW serii J. To się nie zwróci, szczególnie że parametry tych urządzeń są bardzo zbliżone.
  5. Odniosleś się ogólnie do Panasonica i Daikina bez podania modelu. Seria J Panasonica chłodzi od takiej samej temp. co Daikin Altherma III, więc w przypadku obecnie dostępnych urządzeń nie jest do argument.
  6. Jak na zewnątrz jest 30 czy 20 st.C?
  7. Mam dosyć wydajną wentylację mechaniczną z rekuperacja.
  8. Co do zasady masz rację. Nie wiem na ile w ogóle sprawdzi się ten wariant z chłodzeniem, ale jeśli jest w standardzie to dlaczego nie spróbować. Nie zależy mi na znacznym przechłodzeniu pomieszczeń, a jedynie zdredukowabiu temp. podczas upałów o te 3st.C w stosunku do tego co mam teraz czyli ok. 28st.C na piętrze wieczorem.
  9. Dobra, jeszcze raz dzięki za pomoc. Na samym początku wątku byłem zdecydowany na Daikin Altherma III, ale cenowo jest to przepaść w stosunku do Panasonica, a parametry serii J są bardzo zbliżone.
  10. Sporo ich już przeczytałem. Wstępnie zaklepałem ten właśnie model, ale Instalator cały czas naciska na pompę 9kW 3-fazową ze względu na częstsze defrosty 9kW 1-fazowej (w tym z udziałem grzałki). Jednak według symulacji Panasonica, różnica w rocznym koszcie ogrzewania, pomiędzy Aquarea 9kW seria H 1 i 3-fazowa to 150zł na korzyść tej drugiej. Zakładam, że generacja J jest nieco sprawniejsza, więc różnica w cenie pomiędzy tymi jednostkami zwrócimy się po ponad 20 latach w przypadku wyceny którą otrzymałem.
  11. Ciebie to z całym szacunkiem mogłoby nie być w tym wątku, bo tylko ludziom ma nerwy działasz. Jak chcesz być tak dokładmy, to zarzucono mi pomyłkę pomiędzy kWh i kW, a błąd tkwił w wielkości danej wartości, co przeoczyłem pisząc post na prędce wieczorem.
  12. Czy ktoś z Was chociaż raz przeczytał wątek od początku? 130m2 w gresie, reszta to panel. Łącznie ok. 215m2. Chyba co stronę będę wklejać pierwszy post...
  13. Efekt pisania wieczorami. 3,8k kWh, lub jak kto woli 3800 kWh, 6000 kWh, 4800 kWh.
  14. Ok. 7-8 cm. Dodatkowo na około 130m2 jest położona płytka gresowa, czyli dodatkowe 2cm z klejem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...