Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mobb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mobb

  1. http://images69.fotosik.pl/889/24c4b11a49da5e61gen.jpg
  2. A to moja kolejna wersja łazienki - mniej "drewnianych" płytek - chyba lepiej? http://images68.fotosik.pl/889/fce8b7ebaf535a1fgen.jpg
  3. A może dam drewniane płytki tylko na jednej ścianie, tj. za prysznicem i za umywalką - nie będzie ich za dużo widać, bo będzie tam jeszcze lustro nad umywalką (może wklejane) i biała szafka pod nią. Tylko co wtedy z drugą ścianą koło kabiny (tą na wprost drzwi)? Zrobić ją całą w białych płytkach czy przeciąć w połowie drewnianym dekorem pociągniętym znad geberitu? I co ze ścianą obok drzwi - przy umywalce - pociągnąć tam białe płytki do wysokości drewnianego dekoru? Tylko że tam mam włączniki i gniazdko, które są kilka centymetrów powyżej takiej linii płytek i będzie się brudzić ściana... uuu....
  4. Wybaczcie, ale pierwszy raz dodaję zdjęcia. Chyba za dużo tych drewnianych płytek na ścianach, może zostawić na jednej ścianie tylko, a resztę pociągnąć białymi, tym bardziej, że łazienka bez okna. Albo zrobić tylko drewniane płytki wewnątrz samej kabiny. Jakieś pomysły? Aha, drzwi będą się otwierać na zewnątrz, ale ich kolor zostanie taki jakby orzech raczej.
  5. http://images70.fotosik.pl/879/84e73ec96418f900gen.jpg
  6. http://images70.fotosik.pl/879/3f55522a68fb4bd3gen.jpg
  7. Zaczynam akcję łazienki i w związku z brakiem przekonania, co do swojej wiedzy w tej materii proszę o uwagi dot. mojego projektu łazienki - płytki cerrad setim nugat na podłodze i ścianie (już zakupione), białe to płytki vivida - te w falę, a nad nimi jakaś mozaika "drewnianego koloru". Łazienka mała, coś około 186 na 160 cm, stąd malutka kabina 80 półokrągła. Na drewnianej ściance będzie jeszcze umywalka z szafką. Przyłącza już są, obudowa geberitu też, ale może coś pokombinować z płytkami, aby łazienka była optycznie większa. Spróbuję dodać wizualki zrobione w studio... http://images67.fotosik.pl/880/85b100658b70f34bgen.jpg http://images69.fotosik.pl/879/1b36e181cabfd253gen.jpg[\img] http://images70.fotosik.pl/879/3f55522a68fb4bd3gen.jpg[\img]
  8. Witam! Jeszcze ktoś jest! Zaglądam tu regularnie od ponad półtora roku. Budujemy z mężem dom według projektu indywidualnego ale wzorowany w dużej mierze na APS-161, w czym pomogły nam wpisy na forum. Obecnie mamy stan surowy otwarty, a dalszy ciąg prac niestety dopiero za rok. Pozdrawiam wszystkich budujących apsika
  9. Ja bym dała wpadające w srebrny albo jasnoszary z połyskiem
  10. Jeszcze małe pytanko - prośba. Czy ktoś z forumowiczów buduje apsika w lubelskim? Chętnie bym obejrzała jak wygląda w realu. Proszę o kontakt jeśli można.
  11. Do Malgosiek: Jakie masz okno tarasowe - drzwi są suwane czy rozwierane i 2 fixy po bokach?
  12. Dziękuję za łazienki! Jestem na etapie "poprawiania" projektu domu, więc skorzystam - a jakże! Gdyby tak jeszcze w wolnej chwili można prosić o trochę uwag jakich błędów unikać przy projektowaniu ciągów komunikacyjnych - chodzi mi głównie o schody, korytarze, halle, sferę wejściową domu itp. Liczę na odzew forumowiczów.
  13. mobb

    praktyczna kuchnia

    Co do chowania gąbek i płynów koło zlewu to u kogoś widziałam niewielki pojemnik metalowy w kształcie wiaderka z tymże płynem (w małej butelce), gąbkami itp. zasłonięty nieco bujną paprotką w doniczce metalowo-blaszano-wiaderkowej a jakże. Nawet to zgrabnie wyglądało ale zlew raczej w pobliżu okna być musi.
  14. Podciągam temat - jak przykleić taką cegłę
  15. Połączenie kuchni z pokojem, który i tak nie jest wielki musicie trzy razy przemyśleć. Czy dużo gotujecie, przyjmujecie gości, pracujecie w domu, planujecie duży stół, ale też czy planujecie tam pomieszkać dłużej i np. mieć dziecko. Z wielu względów kuchnia zamknieta jest wg mnie bezpieczniejsza ale połączona z pokojem da wam trochę oddechu w niewielkim mieszkaniu.
  16. Do 2112wojtek Było kilka pożytecznych rad dot. projektowania kuchni, a co z łazienką? W imieniu laików bardzo proszę o ciąg dalszy.
  17. mobb

    Kołowrotek i inne starocie

    Dzięki Zetka - właśnie o coś takiego mi chodzi. Połączenie starego z nowym to jest to. Żeliwne nogi plus blat pod umywalkę to mi gra. A może coś ktoś jeszcze wymyśli? Problem mam zwłaszcza z kołowrotkiem -używałam go jako kwietnik ale może można inaczej?
  18. Szukałam, szukałam i nie znalazłam... więc piszę. Jeśli już był ten temat to proszę o linki. Mam kilka starych sprzętów domowych i mebli: kołowrotek, maszynę do szycia Singera z żeliwnymi nóżkami, maselniczkę, szafeczkę nocną, - żadne zabytki, ale chciałabym w nowym domu fajnie je wyeksponować, może nadać im nową funkcję, jakoś "ożywić". Macie jakieś pomysły albo przykłady? A może to już jest passe? Czekam na inspiracje i proszę o wyrozumiałość.
  19. Witam forumowiczów! Czy ktoś tu jeszcze bywa? Chciałabym zrobić ziemiankę na działce ale ze nie ma tam wiele miejsca przyszedł mi pomysł by zrobić ją pod tarasem, obok domu. Taras będzie ok 45 cm nad powierzchnia terenu i w przyszłości będzie chyba wyłożony kostką. Czy ziemianka w tym miejscu spełniałaby swoje funkcje, jak ją najlepiej zrobić i czy odsunąć ją od ściany domu? Proszę o wasze opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...