Co do zatrudnienia instalatora to na pewno o tym pomyślę. Przecież tak jak Pan pisze trzeba w taką instalację zainwestować, więc aby to działało to powinien to skonfigurować ktoś kto wie jak, aby pieniądze nie były wyrzucone w błoto.
Co do ogrzewania podłogowego na całości domu może być z tym problem. Po pierwsze ze względu na technologię szkieletu. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawuje się wtedy gdy zrobione są wylewki betonowe. Wtedy taka podłoga akumuluje ciepło, a potem je oddaje. W szkielecie z tego co wiem raczej nie robi się wylewek na piętrach. No chyba, że się mylę. Inna sprawa to kwestia pokrycie podłóg. Jak ma się sprawność ogrzewania podłogowego gdy pokryjemy je deską podłogową albo panelami?
Biorąc pod uwagę powyższe przeszkody co w takim układzie by Pan zaproponował? Może warto pomyśleć nad jakimś innym alternatywnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w takich warunkach. Nie ukrywam, że efektem końcowym ma być praktycznie działanie bezobsługowe systemu (poza kominkiem rzecz jasna bo tam automat przecież nie napali ) i do tego energooszczędne.
Może warto wzmocnić stropy dla ogrzewania podłogowego? A może tak ustawić temperaturę podnosząc ją nieznacznie w podłogówce i jednocześnie obniżając w kaloryferach tak, aby system działał w miarę normalnie w połączeniu z buforem, bo jeśli nie bufor to co?
Gdzieś w opisie Pana profilu mignął mi Szczecin. Czy działa Pan tylko w jego okolicach czy także w innych częściach kraju np. w okolicach Gdańska? Mam tu na myśli zarówno wykonawstwo jak również projektowanie instalacji, bo rozumiem, że także przy projekcie instalacji trzeba przynajmniej raz się na budowie pojawić.
Pozdrawiam