Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogdan Lizoń

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Bogdan Lizoń's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Markasie! Jestem z małopolski, trochę daleko, ale zapraszam. ja zaczynałem budowę w 2003 r. (wtedy powstał stan surowy otwarty), a więc jeszcze inne ceny. Rok 2004, to ściany wew., taras, drzwi, okna, itp. 2005 r - tynki, instalację, wylewki. Budowałem z porothermu 44, cena za szt. coś około 5,10 muszę sprawdzić. Dachówka euronit cementowa. Drzewo od zaprzyjaźnionego górala - 5500 zł, robota fachowców od dachu - pokrycie, okna, orynnowanie, okucie to 6500zł. Materiał na dach - dachówka, okna, rynny, folia, blacha alum. do okucia i inne "pierdoły" to coś około 13200zł. Okna mam PCV 5-komorowe (3-balkonowe), to 8000zł. Inne materiały - ściany, itp. to już musiał bym popatrzeć na f-ry. Pozdrawiam.
  2. Witam! Muszę się pochwalić moją Manuelą. Obecnie po tynkach, wykonane ocieplenie poddasza, wylewki, są okna, drzwi, instalację: c.o., woda, elektryka, kanalizacja, szambo. Kupiona już jedna łazienka (płytki,wyposażenie), obecnie etap instalacji gazowej + wykonanie kominka i położenie płyt na poddaszu. Wszystkie prace wykonuję sam + rodzina, tylko dach i elektr. wykonały firmy obie z polecenia. Koszt na dzień dzisiejszy 150 tys.zł (bez kominka).
  3. Turbo = komora zamknięta, tak kiedyś odpowiedziano mi w sklepie. bingo-ada, ile czasu twoi znajomi mają te piece (de dietrich), czy kondensaty? Ja taki oglądałem i podobał mi się, cena około 10 tys.zł za wszystko (sterowanie, zasobnik, zawory, pompy i komin). Szef zachwalał, ale w sklepach zachwalają to co mają i czym handlują, normalne. Cena jeszcze do negocjacji ale już z szefem przy konkretnych rozmowach. może jakieś inne propozycje cenowe.
  4. Witam! Właśnie mam taki sam problem. Domek 160 m., grzejniki + podłogówka - tylko w kuchni i w łazience na poddaszu. Liczę, dodaję, odejmuję i nic nie wiem. Po obliczeniach kondensat około 20% zysku miesięcznie na rachunku, a więc wychodzi mi około 10 lat "spłaty". Czy więc nie lepiej kupić turbo? W końcu różnica w cenie to około 3 tys.zł, czy opłaca się inwestować tak na zapas. Inwestycja w końcu ma nie tylko się spłacić ale też zarobić na siebie?, przynajmniej ja tak myślę. A tak w ogóle to jaki piec wybrać (firmę)?
  5. Witam. Jeszcze raz wątek beretty, choć nie tylko. Widzę że ten wątek (piece c.o. jakiekolwiek) stał się modny, w końcu idzie zima!!! Ja mocno szukam pieców gazowych, nadal mam mnóstwo wątpliwości - zwykły, kondensat??? Myślałem już o naszym Termecie , Ulrichu może Viessmann tylko myślę może kupić 1-funkcyjny z zasobnikiem z zamkniętą komorą, a nie kondensata, czy faktycznie ta różnica w cenie się tak szybko zwróci że będzie to w ogóle opłacalne (kondensat). Właśnie będe podłączał gaz i na wiosnę trzeba zamontować jakiś piec w końcu, ale się rozgadałem (rozpisałem). Pozdrawiam wszystkich budowniczych.
  6. Witam. Czy ktoś ma wkład zamontowany firmy Blanzek, lub coś słyszał o eksploatacji takich wkładów? Jest to czeska firma, dają 5 lat gwarancji, wyglądają na solidne no i mają przystepną cenę, podobno nadają się do ciągłego palenia. Czekam na wasze porady i ewentualne sugestie.
  7. Cześć. Zastanawiam się nad kotłem kondensatem jaką firmę wybrać aby pogodzić rozsądek cenowy z jakością i trwałością? Czekam na propozycję i wasze opinie. Może De ditrich, Saunier-Duval, Vaillant, Viesman???
  8. Jestem ciekawy tych kotłów bo myślę właśnie taki zamontować u siebie zamontować. Model kondensat o mocy 24kw, z zasobnikiem zaoferowali mi za około 7000 zł brutto, czy to dobra cena.
  9. Jestem zainteresowany tymi kotłami i myślę o kupnie takiego kotła do swojego domu. Miał by ogrzewać również wodę użytkową. Czekam na informację na ten temat i ewentualne doświadczenia w użytkowaniu takiego kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...