Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

O budu

  • Urodziny 08.12.1971

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

budu's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. budu

    lubelskie

    Hej Popytaj w firmach, które zajmują się ogrodzeniami,my kupiliśmy dwuskrzydłową na metalowych słupkach w firmie, kóora robiła nam ogrodzenie. Cema w tamtym roku 420 zł. Działa do dzisiaj. Wygląda też porządnie A Siatex z Zamościa , faktycznie potrafi mieć konkurencyjne ceny , przynajmniej było tak dawniej. Jak będę dziś na budowie, spiszę numer firmy, która mi robiła ogrodzenie i prześlę.
  2. budu

    lubelskie

    Drake, no złośliwy jesteś , zabierze się drabinę i będzie ok.
  3. Rewelacyjnie wygląda.Bardzo mi się podoba , a nie lubię mozaiki, tutaj jednak, coś innego i ciekawego. Pewnie prezentuje się najlepiej w dużych pomieszczeniach.Na prawdę piękne.
  4. budu

    blacha czy gont help

    R&R ma racje . Przy naszym dachu blacha nie była opłacalna Po wyliczeniu przez dachowców ilości potrzebnej blachy , okazało się , że nie wychodzi to wcale tak taniej od dachówki. W sprawie gontu i wióra osikowego , tez robiliśmy rozeznanie . Impregnacja ciśnieniowa , którą chcieliśmy , tak podniosła koszty tego materiału , że dachówka ceramiczna okazała się w cenie porównywalna. Podobnie zresztą było po dokładnej wycenie dachu z gontu i wióra, kiedy wyszło to drożej niż cena dachówki. Nie mamy dachu dwuspadkowego , który ogólnie jest tańszy.Przedstawcie projekt dachu konkretnemu wykonawcy i wtedy wyliczy Wam ilośc potrzebnego materiału i wartość całego dachu. Cena za samą klepkę to nie wszystko, są jeszcze wykończenia , które bardzo podnoszą cenę przy goncie, nie tylko przy nim zresztą. Poza tym są rożne metody układania takiej klepki, podwójnie i potrójnie , tak to się chyba nazywa ale nie mam pewności w tej chwili, ilość materiału i tym samym cena przy każdym z nich jest inna. Taki dach poza co jakimś czas trzeba impregnować czy w inny sposób zabezpieczać.Wiem , że jest tak na pewno przy wiórze osikowym , który wygląda pięknie . Moi znajomi po trzech latach posiadania dachu z gontu zmieniają go na dachówkę , bo przeciekał. Nie wynikało to z użytego materiału ale prawdopodobnie z ułożenia. Ponoć niewielu jest fachowców, którzy potrafią dobrze ułożyć wiór czy gont. Wystukaj w googlach wiór osikowy czy gont, tam znajdziesz fora,na stronach niektórych producentów sa również wypowiedzi ludzi , którzy taki dach mają . Wiem , że ponoć bardzo dobrze wiór układa gość z okolic Suwałk, a gont z okolic Majdanu w woj, lubelskim lub Krasnobrodu.Ale przede wszystkim , pokaz dach i niech go wycenią , wtedy zwykle okazuje sie ,że jest z tą ceną różnie.Powodzonka:)
  5. To teraz już mm konkretny plan na wiosnę.Czyli powoli, bez pośpiechu. Łatwo nie będzie ale co tam.
  6. Ziemię mam gliniastą, z wierzchu szybko nasiąka wodą, im głębiej tym bardziej sucha i twarda jak skała.Latem po deszczach chodziło się jak po gąbce gdy była jeszcze łąka.Słońce prześwituje między brzozami, dając ładne refleksy.Zbyt duże tego światła do powierzchni ziemi nie dociera. Czyli trzeba te świerki przesadzić. Czy można wiosną czy jednak poczekać do jesieni??Niektóre z nich maja po dwa metry , pęd wiodący , w niektórych jest wyrośnięty i łysawy. Brzozy częściowo odkopane ,ale nie do końca bo ziemia jeszcze zmrożona.
  7. Dzięki za wizualizacje .Musze zastanowić się nad nimi, może z kamienia . Mąż już dzisiaj , pójdzie odkopać te brzozy które zostały częściowo zasypane. A czy w takich kręgach , można byłoby posadzić dodatkowo inne rośliny , które mogłyby rosnąć wspólnie z brzozami i jednocześnie pasowałyby do nich. Chcialabym mieć ogród jak najbardziej naturalny. Z jednej strony działki mam las świerkowy z chyba olchą na jego krawędzi-małe czarne szyszki zebrane w kilka. Przy węższej części działki -od strony sąsiada są widoczne brzozy ,obiecuje on ,że ich nie wytnie.Z drugiej strony na działce przy granicy mam właśnie sosny i świerki. Świerki wyglądają na trochę zagłuszone przez sosny- są posadzone między nimi .
  8. Działkę muszę równać i wyprofilować w okolicach domu , nie na całej powierzchni Dom jest wyniesiony dosyć wysoko nad poziomem gruntu .A wokoło domu rosną dosyć:yes: blisko brzozy , świerki i sosny.Stąd mój problem. Drzew nie wytnę.Bo są moje .A potem chcę zrobić ogród jak najbardziej naturalny. Bez tujeczek przy ogrodzeniu , chociaż je lubię. Nie wiem jak to jeszcze zrobię, dlatego nieraz zarzucę was pytaniami. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy mogę teraz przesadzić sosnę czarną , wysokość około 150cm czy tylko jesienią .:yes:Wzdłuż działki mam bowiem posadzony rząd sosen , świerków , a muszę zrobić chociaż jakiś minimalny wjazd na działkę .
  9. Dzieki. Pana ogrodnika przepędziłam. Drzewa na czas budowy poowijałam sznurkami, siatkami plastikowymi.Wszystkie przetrwały. Teraz czas na odkopanie brzóz.
  10. budu

    lubelskie

    wydaje mi sie ,ze w tamtym roku była w naszej grupie rozmowa na ten temat , nie pamiętam czy dotyczyła frezowin, ale ktoś o tym pisał. Wydaje mi sie ,że na ten temat rozmawiał APieczyk.
  11. Witam wszystkich z tego tematu i mam bardzo dożą prośbę do Elfir. Wiem ,ze moje brzozy muszę odkopać i to jak najszybciej, ale chciałam się zapytać o sosny , takie nasze zwykłe nie czarne i świerki. Musze wyrównać poziom działki , ale przy jej granicy rosną własnie takie sosny i świerki i jedna wierzba płacząca. Czy podwyższenie gruntu przy ich pniach może im zaszkodzić tak jak brzozom? Miejscowy ogrodnik , mówił ,ze mam je wyciąć bo kto sadzi sosny na działce . Ja je nie sadziłam, taką działkę kupiłam , ze względu min. na rosnące na niej drzewa i nie chcę żadnego wycinać, chociaż trochę krzywo rosną .Pnie niektórych są przechylone ale góra idzie już prosto. Czy może podeprzeć te pnie?? Bardzo , bardzo proszę o odpowiedź , bo niedugo wjeźdza na działke kopara celem wyrównywania tego gruntu przy granicy. Pozdrawiam.
  12. budu

    lubelskie

    Moi znajomi robili w Laurze, było dokładnie i sprawnie, ale chyba nie najtaniej.Kuchnie z Laury oglądałam w dwóch domach i było w porządku.
  13. budu

    lubelskie

    Witam wszystkich. KasiSzyba brawo za ostatniego posta . Widzę , że dużo pytań ostatni a faktycznie coraz mniej odpowiedzi . Dal mnie forum , gdy zaczynałam było ostoja i i skarbnica wszelkiej budowlanej wiedzy. Ja kupowała drewno u Barabasa -po prawej stronie , jadąc na Lubartów , duża reklama tam też nowe drewniane kibelki . .Wychodziło wówczas najtaniej . ale z postów z września i października 2011 r. wynika , że taniej można było kopić w firmach koło Krasnobrodu. Stal kupowała pod Lublinem , nazwiska nie pamiętam , ale namiary wzięłam z forum-605211381, nigdy nie było problemu, szybo i sprawnie, profesjonalnie . Styrodur , faktycznie w Syce wyszedł mi najtaniej. Jak płacisz karta , doliczają opłatę dodatkową. nie biorą za transport, tylko za "benzynę." Choć nie zawsze. Doświetlacze do okienek piwnicznych w Neptunie. Duża cześć bloczków fundamentowych w lubelskich składach budowlanych zwykle pochodzi z okolic Radomia,tylko trochę drożej . o czym ktoś już pisał. Cement II tani był w Syce, ale potem jeszcze taniej , ale niewielka różnica, w składzie budowlanym w Marysinie .Projekt wentylacji mam od pana Kozioła , bardzo profesjonalnie, dokładnie. dachówke kupiłam na Zbożowej w Gresbudzie, bo dali mi najlepsze upusty. Potargować można się w Inwestorze na Zemborzyckiej,Neptun wypadł bardzo słabo, jeśli chodzi o upusty , przynajmniej mojej dachówki -z Kunic marsylka.Wart jedna pojeździć po kilku skladach, Za dach paliłam jak Kasia Szyba, ale w cenie robocizny było wszystko z montażem okien, rynien. niektórzy fachowcy liczą mniej za ułożenie dachówki ale osobno za dodatkowe elementy-np. okna.Przy budowie murów, cześć murarzy podaje cenę całkowita za wszystko czyli łącznie ze schodami, tarasami, balkonami i ściankami wewnętrznymi, niektórzy podają cenę za mury , bez kosztów za schody , balkony, i inne prace dodatkowe . Nauczyłam się, że o wszystko trzeba bardzo,bardzo,bardzo dokładnie wypytać. To co dla fachowców jest oczywiste , dla nas niekoniecznie i na odwrót. . To tak ogólnie, ale może komuś przyda się. .
  14. budu

    lubelskie

    Dziekuje za informacje ,każda tak odowiedż bardzo, bardzo pomaga. Szczególnie jesli chodzi styrodur , bo mamy ściany piwniczne i potrzebna będzie dobra izolacja.
  15. budu

    lubelskie

    Mój kier bud i murarz polecaja mi solbet bo ponoć bloczki sa równe , przynajmniej te na klej , bloczki fundamentowe miałam z Niemiec , nie było to mistrzostwo świata , ale sciany piwniczne stoją,. My zdecydowaliśmy sie więc na Solbet .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...