
ertx
Użytkownicy-
Liczba zawartości
61 -
Rejestracja
O ertx
- Urodziny 06.09.1976
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Polska
-
Województwo
wielkopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
ertx's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Niezła cena, nikt nie chce zejść poniżej 4 tys. Ktoś może polecić firmę w takiej cenie z okolic Poznania ?
-
Haiera flexsis plus 3,5 kW na 4 320 zł Dzisiaj dostałem ofertę z innej firmy na u-crown 3,5 kW za 4 950 zł Ceny brutto z montażem na 8%. U-crown ma minimalnie lepsze parametry i na plus wygląd. Najchętniej wziąłbym amber prestige, najtańszy z tej trójki, najlepsze parametry ale na minus wielkość, co niestety drugiej połówce nie pasuje.
-
Witajcie, proszę o pomoc w wyborze klimatyzatora, który głównie będzie służył do ogrzewania w okresach przejściowych, oraz do dogrzewania mieszkania. Szukam o mocy nominalnej 3,5 kW. Instalator proponuje mi Haiera flexi plus, jego minus to moc minimalna 1kW. Taki pobór oznacza, że niżej nie już nie zejdzie przy podtrzymywaniu temperatury ? Nie chciałbym wydać więcej niż 4 tys. + montaż. A może Gree Amber Prestige ?
-
Nie ja, Teść ma takie pomysły, ale ten rocznik może już tak ma. Za to pellet/groch może być już na pół
-
Coś uciekło.. Siła wyższa, na którą nie mam wpływu. Po prostu przy gazie musiałbym mieć mega dokładne rozliczenie zużycia i żadne liczniki ciepła nie wchodzą w grę.
-
Szczerze, sam nie wiem po co dwa
-
Witam, nadszedł powoli czas, aby pozbyć się śmieciucha i zastąpić go czymś bardziej ekologicznym. Śmieciuch ogrzewa starą kostkę z lat 80-tych, do której dobudowano 65m2 (na rysunku oznaczona jako B). W sumie 200m2 do ogrzania. Parametry domu: - w części A ściany 24+12 (pustak żużlowy) + 10 cm styropianu (biały), izolacja dachu to jedynie 20 cm żużlu - w części B ściany 24 (porotherm) + 15 cm styropianu (biały), izolacja dachu 20 cm styropapy - w obu częściach na podłodze styrodur 7-8 cm - wszędzie 2-szybowe okna - wszędzie grzejniki C22 - dwa bojlery 80l (płaszczowy) i 120l (z wężownicą), w okresie zimowym CWU z pieca - wentylacja grawitacyjna Obecnie spalam w sezonie 6t miału w piecu górnego zasypu 24kW (wiem że za duży, kupiony jeszcze przed ociepleniem domu). Przy temp. w okolicach 0 do -5 stopni załadunek to jakieś 30-40 kg. Taka ilość wystarcza na jakieś 8 godzin palenia, temperatura w domu 23-24 stopnie. Nad ranem spada do 18-19 stopni i ok. godziny 15 piec jest na nowo rozpalany. Temperatura na wyjściu z pieca to zazwyczaj 50-55 stopni, nie pamiętam kiedy były takie mrozy, że trzeba było podnieść temperaturę wyżej. Takie ogrzewanie kosztuje mnie ok. 4 tys. na sezon razem z drewnem. Biorę pod uwagę: - pellet - ekogroszek (niechętnie) - gaz (tutaj musiałbym doprowadzić ok. 100 m przyłącza, zamontować dwa kotły (drugi komin), tak aby rozliczać osobno ogrzewanie Wg http://www.ciepłowlasciwe.pl potrzebuję 65w/m2 (kocioł 13kW + 3kW na CWU), nie wiem na ile miarodajny jest ten wynik, trudno jest wyliczyć na tej stronie, gdy budynek ma różną konstrukcję ścian/dachów. I teraz prośba o dobór metody ogrzewania wraz z kotłem. Z uwagi na przyzwyczajenia domowników do nieużywania termostatów na grzejnikach (otwarte na maksa) wolałbym sterować jedynie temperaturą wody na wyjściu z pieca. Pozdrawiam wszystkich
-
Zrobiłem mały test z rozpaleniem i pomiarami temperatury. Załadunek nieduży stąd pewnie temperatury niższe.. Maksymalna temp. na wyjściu z paleniska do rur wynosiła jakieś 350 stopni, przy wlocie do komina na krótkim obiegu 190 stopni (tu niestety wynik jest na pewno oszukany, w tym samym czasie rury dłuższego obiegu były już gorące). Po zamknięciu krótkiego obiegu temperatura na wylocie spadała o 50 stopni. Podejrzewam, że przy klapie moritza różnica byłaby dużo większa, może nawet 100 stopni porównując temp. na wylocie krótszego i dłuższego obiegu. Trochę za ciepło jest żeby rozpalać mocniej, następnym razem wkleję zdjęcia z pomiarów.
-
Zrobiłem je tylko dlatego że nic mnie nie kosztowały, pospawali mi to w pracy. Jak coś dają to fajnie, jak nie to też OK. 70 stopni miałem na rurze ale też wsad do kominka był taki na godzinne palenie, inaczej bym miał tu saunę.
-
Dodatkowo rury mam opasane linką stalową, w miejscu opasania rury nie mogą jej dotknąć, centymetr dalej linkę już mogę trzymać praktycznie normalnie. Masz odpowiedź.
-
To teraz kilka słów ode mnie po pierwszym rozpaleniu. Przy rozpaleniu na krótkim obiegu górny poziomy odcinek robi się tak samo ciepły jak dolny, opóźnienie jakieś 2-3 minuty. Po 10 minutach cały długi obieg był już ciepły. Po 12 minutach zamknąłem krótki obieg, przymknąłem dopływ powietrza na 50%. Po 20 minutach nie jestem w stanie dotknąć żadnej rury, podobnie z płaskownikami na rurach, są tak samo gorące jak rury. Czyli co prawa fizyki swoją drogą a radiator swoją ? Żałuję tylko, że nie pomierzyłem temp. spalin przed dospawaniem płaskowników i po.. Jutro ponawiercam otwory i zobaczę ile idzie w komin, podejrzewam że sporo tego będzie. Chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł, poczekać z zabudową i na wiosnę pionowe odcinki dłuższego obiegu zastąpić kanałami z cegły szamotowej. Jest tylko jeden problem, za mało miejsca w poziomie na wpięcie dwóch trójników pomiędzy wkładem a kominem.. Chyba, że ten górny poziomy zostawić i dalej już kanały z cegły szamotowej.
-
Kolano górne z wyczystką już jest, rewizja w trójniku i klapka też wycięta. W poniedziałek wspawam tylko szpilki do zamocowania rewizji i składam wszystko do kupy. Pytanie odnośnie półki wnękowej w której założone będą drzwiczki do rewizji, wewnętrzne ścianki zrobić z płyty KW czy tak jak cała ściana z płyty szamotowej ? Wymiar wnęki to gdzieś 100x30x20cm (wys/szer/gł).