Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RobcioBudowniczy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Organizacja i prowadzenie budowy,
  • Jestem na etapie
    budowa stanu surowego

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

RobcioBudowniczy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak widać nie było za bardzo czasu na wprowadzanie wpisów w dzienniku. Tylko praca, budowa, praca, budowa. Godziny przed komputerem na przetrząsaniu tysięcy ofert, projektowaniu różnych rozwiązań, zastanawiania się nad sugestiami majstrów, sprawdzania stanu konta i aktualizowania budżetu. Został już tylko formalny odbiór urzędniczy, który niestety w wejherowskim nadzorze nie jest tylko formalny, i można dalej działać: meblować, wykańczać, zakładać ogród itp. Naprawiać to co wyszło nie tak itd... Na dobre kilka latek prac wystarczy. Jak tylko dokonam odbioru to przygotuję małe podsumowanie budowy i ocenię fachowców, którzy się przewinęli przez moją budowę. Nie których nie warto oceniać na szczęście nie było takich, którzy nadają się na czarną listę.
  2. Mi w czerwcu robił Pan Krzysztof Nagel z Bojana - jak dotąd sprawują się dobrze i prezentują się bardzo dobrze. U "schodziarzy" niestety są zazwyczaj problemy z terminami - trzeba czekać nawet do kilku miesięcy na schody. Cena pewnie zależy jakie cuda się powymyśla. Zebrałem w sumie około 12 ofert (tych, którzy odpowiedzieli na zapytanie) z czego ukształtowały się trzy grupy cenowe: 1 - 7,5 do 9 tysięcy 2 - 9 - 15 tysięcy 3 - i ci co myślą że dębowe schody są w cenie złota kilku takich było a rekordzista chciał nawet koło 40tysięcy. Wybrałem pana Krzysztofa - był cenowo mniej więcej po środku pierwszej grupy, miał najkrótszy termin (oczekiwania 2,5 miesiąca). Robotę wykonał terminowo, szybko i sprawnie. Moje schody to 21 stopni z podestem około 1,2m2, poręcze i barierki. Pozdrawiam
  3. Witam, Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu: Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile: a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki? c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile? d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. Ja jestem przed tym etapem. Moim zdaniem albo dołóż np. 10cm wełny na krokwie na stryszku tak żeby przykryć szczelnie krokwie albo odkręć płyty OSB daj pod nie łaty o wysokości np.6cm prostopadle do jętek i między łaty włóż wełnę a płyty OSB przykręć na łaty. Pierwsze rozwiązanie mniej kłopotliwe ale większa powierzchnia do pokrycia - to drugie chcę zrobić u siebie ale tylko tam gdzie zależy mi na wysokości sufitu (daję 15 między jętki, 5 pod jętki i 5 nad jętki) tam gdzie mam wysoko daję 15 między jętki i 10 pod.
  5. Od połowy marca ekipa wznosi mi domek. Jak dotąd problemów nie mam praca idzie sprawnie z lekkim opóźnieniem (wiadomo - zima była ostra tego roku). Błędów na razie ja ani mój kierownik budowy nie widzimy. Zobaczymy pewnie kolejne ekipy będą mi je wytykać (oby nie). Nie będę tu się rozdrabniał nad poszczególnymi pracami tak jak w innych dziennikach - postanowiłem się skupić w moim dzienniku nad kwestią wyboru wykonawców. O ile sama budowa idzie bezstresowo to już proces wyboru wykonawców do kolejnych prac przysporzył mi trochę siwych włosów Przyjąłem zasadę, że pierwsze zapytanie do szerszej liczby firm wysyłam mailowo z dość szczegółowym opisem prac i proszę o ofertę cenową i wskazanie ewentualnie co jest im potrzebne do wyceny. Nie chcę na tym etapie wyboru prowadzić z wszystkimi rozmów przez telefon albo spotykać się na placu budowy bo bym nie miał czasu na zarabianie pieniędzy na budowę. Z otrzymanych ofert postanowiłem wybierać 3-4 oferty z którymi już negocjuję szczegółowo i z których wybieram ostatecznego wykonawcę. Niestety zauważyłem, że mało która firma odpowiada na zapytania mejlem (dzisiaj w radio Bralczyk prawił że tak należy to pisać ) i nawet po przypomnieniu się telefonicznym z prośbą o odpowiedź na maila i obiecaniu odpowiedzi, odpowiedź nie przychodzi. Na pierwszy rzut pójdą oknarze, z którymi negocjacje właśnie kończę i na początku następnego tygodnia postaram się przedstawić wpis w którym będą informacje takie jak: do kogo wysyłałem zapytanie, jak szybko przedstawiono mi ofertę, kto mnie olał już na starcie, jak oceniam przygotowane oferty, co zaważyło na moim ostatecznym wyborze. Na koniec dwie fotki stanu obecnego budowy: http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png" rel="external nofollow">http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png
  6. Mi w urzędzie poradzono żebym po prostu wykreślił te instalacje. I tak projekt gazu musisz mieć osobno a na wodną i elektryczną i tak nie musisz mieć projektu - musisz mieć tylko uprawnionego kierowników robót w tych dziedzinach. Pomimo skreślenia możesz oczywiście wykonać te instalację zgodnie z projektem.
  7. Z tą czarną i białą listą to po prostu wpisz trójmiasto [biała/czarna] lista wykonawców i masz wątek. Niestety dość ciężki do przeszukiwania. Z firm które do tej pory rozważałem albo wybrałem do tej pory żadnej nie znalazłem ani na czarnej ani na białej liście. Teraz też szukam firmy od bramy garażowej i ewentualnie drzwi i okien i też spośród firm znalezionych na stronie Wiśniowskiego: Amer Pol, BraMag i Kolanko nie ma tutaj żadnych opinii. Wujek Google znalazł jedynie dwie przeciwstawne opinie o Amer Polu. Kolejna zagwostka jaka się pojawiła to kwadratura koła na linii okna, tynki wewnętrzne, tynki zewnętrzne, elektryk i hydraulik: Jeżeli chcę okna z drewna to podobno muszę je wstawiać po pracach tynkarskich, Tynki zewnętrzne i ocieplenie najlepiej wykonać na koniec jak ściany oddadzą trochę wilgoci technologicznej ale trzeba z tym zdążyć przed sezonem grzewczym. Spece od okien mówią z drugiej strony że jak nie zrobię od razu elewacji to mi mogą ukraść zamontowane okna. Elektryk chce wejść dopiero jak będą drzwi i okna bo inaczej podobno mogą ukraść kable. Hydraulik chce dopiero wchodzić po elektryku i tynkach. Jak sobie radziliście z synchronizacją tych prac? Może na początek wstawić najtańsze plastikowe okna i drzwi a potem dopiero po kilku latach wymieniać na porządne?
  8. W sumie to po to komplikuję system żeby móc korzystać z kominka i w ten sposób oszczędzać na gazie lub nie zamarznąć gdy Putinowi się odwidzi i zabraknie gazu. Wychodzę z założenia że systemy na zasilanie których nie mam wpływu powinny być zdublowane i dlatego montuję awaryjne wejście na generator prądu, system odzysku wody deszczowej a w kotłowni tą rolę pełni właśnie kominek. Sam system grzejników to już inna bajka i powiedzmy że samo ustawianie parametrów chciałbym mieć jednolicie dla układu kominek, piec i być może solar. Może kwestię sterowników sformułuję inaczej: Jakie sterowniki (pomijając kwestię wspólnej obsługi wszystkich sterowników) stosujecie i czy daje się je wygodnie obsługiwać z podłączonego komputera PC?
  9. W swoim domu planuję na razie tak: Parter: salon, jadalnia, kuchnia, hol, łazienka, wiatrołap - podłogówka. Gabinet, garaż, pomieszczenie, gospodarcze, Salon -> grzejniki płytowe (w salonie zależnie od posadzki albo będę korzystał z podłogówki albo ją wyłączę ) w łazience i w holu dodatkowo grzejniki drabinkowe. Piętro: we wszystkich sypialniach grzejniki płytowe, łazienka i pralnio łazienka - podłogówka + grzejniki drabinkowe, pomieszczenie nad garażem z przeznaczeniem na suszarnię - jeszcze nie wiem co będzie lepsze podłogówka czy grzejnik? Hydraulik wspominał mi że tam gdzie są okna dachowe obowiązkowo powinien być bezpośrednio pod oknem grzejnik. Jak się ma podłogówka do tego zalecenia? Kotłownię planuję następująco: kondensiak z małym zasobnikiem plus kominek z płaszczem wodnym plus solary z dużym zasobnikiem i dwiema wężownicami (jedna z solarów druga z układu kominek/piec. Nad tym wszystkim czuwać będzie kilka komputerków: od pieca, od kominka, od solarów, sterownik kominek/piec i jeszcze pewnie kilka sterowników od podłogówki, CO, mieszacza CWU. W związku z tą liczbą sterowników mam do Was pytanie: Denerwuje mnie ustawianie tych wszystkich sterowników za pomocą ich wbudowanych klawiszy - czy może korzystacie lub znacie jakieś dobre systemy pozwalające np. wpięcie tych wszystkich sterowników w sieć tak żeby po podłączeniu do tej sieci laptopa można było wizualne ustawiać wszystko i kontrolować parametry pracy całego systemu w wygodnym programie na komputerze?
  10. Po tygodniu już jest gotowa ława. Teraz mam dylemat - wierzyć synoptykom, którzy wieszczą za 5 dni ponad 10cio stopniowe mrozy czy nie wierzyć? Na razie termometr za oknem (o północy) pokazuje mi +0.4 ale na działce trochę bardziej w głąb lądu pewnie jest około stopnia mniej. Jeżeli wierzyć to czy zasypywać ławę piachem o potem ją odkopać czy zostawić jak jest i zasypać gdy wymurują ścianki fundamentu i je ocieplą? Tylko co z robić z Dysperbitem, który podobno wymaga 5ciu stopni na plusie?
  11. Wykop już udeskowany w przysłym tygodniu planowane zbrojenie i zalewanie ławy. Szybko to idzie w porównaniu z załatwianiem papierków.
  12. Zacząłem w tym tygodniu budowę Z70 i mam do Ciebie kilka pytań: 1. Czy zrezygnowałeś z trójwarstwowej ściany fundamentowej - tak mi to wygląda ze zdjęć czy może dorabiasz to później? 2. Czy wiesz może po co jest ta podwójna ścianka działowa w spiżarni? Czy ona ma jakieś uzasadnienie?
  13. Po roku od zakupu projektu udało się w końcu spełnić wymagania urzędniczej braci i 18go listopada wjechała na działkę koparka! Pogoda nie dopisuje - cały czas leje ale miejmy nadzieję, że teraz pójdzie to szybciej. Brygada twierdzi, że stan surowy zamknięty (bez stolarki okiennej) wybudują do końca stycznia. Mi się aż tak nie spieszy i jak uda się to do maja to też będę zadowolony. Na fotce przyszły mieszkaniec na tle dziury w ziemi:
  14. Nie wiem jak było tutaj dawniej bo dopiero zaczynam budowę i chciałem udzielać się tutaj na forum i prowadzić dziennik licząc na wymianę doświadczeń z innymi budującymi w okolicach Trójmiasta. Stwierdzam jednak, że takie forum jest wielkim nieporozumieniem. Po pierwsze wrzucanie wszystkich wątków do jednego worka nie pozwala praktycznie śledzić dyskusji w danym wątku. Po drugie: liczba użytkowników - kilkanaście postów tygodniowo jakoś nie powala na kolana. Po trzecie fatalne mechanizmy wyszukiwania poszukiwanych kwestii - najpierw wywala mi listę grup tematycznych a potem znowu muszę przeszukiwać każdą z grup. Próby założenia nowego wątku bezpośrednio w grupie kończą się niepowodzeniem - nikt tam chyba nie zagląda i tematy pozostają bez odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...