Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

davstan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O davstan

  • Urodziny 23.12.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bytom
  • Kod pocztowy
    41-933
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

davstan's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Dlaczego ta wełna mineralna nie nadaje się akurat do dachów skośnych? Źle się ją układa ze względu na niezbyt sztywną / sprężystą konsystencję? Swoją magazynuję już około 1.5 roku Mój dach jest nawet bardzo skośny bo wszystkie połacie mają 42 stopnie. Dokładnie mam przywiezioną z UK wełnę Knauf Loft Roll 0.44. 5cm tej dodatkowej wełny będzie OK? Montować to tak: 15 cm między krokwie w poziomie, 10 cm pod krokwie w pionie i znowu 5 cm pod krokwie w piomie? (coś więcej między tymi 2 ostatnimi warstwami trzeba mieć na uwadze?)
  2. Witam, Bardzo proszę o poradę w temacie docieplenie poddasza mieszkalnego w domu jednorodzinnym. Kupiłem swego czasu, trochę nieświadom, wełnę mineralną ECOSE loft roll 0.44: 15 cm + 10 cm na częśc mieszkalną oraz 15 cm na stryszek. Z tego co widzę w dzisiejszych czasach 25cm 0.44 to trochę lipa... zastanawiam się nad zakupem dodatkowo 5 cm jakiejś dobrej wełny mineralnej na całą powierzchnie dachu w części mieszkalnej. Czy ma to sens? Może przesadzam. Jaką wełnę mineralną polecilibyście? Czy nie jest błędem układanie wełny mineralnej w 3 warstwach? (15cm między krokwie, które mają grubość 18cm, następnie 10cm oraz 5 cm tej lepszej w poprzek pod profilami) Skusiłem się też na zakup folii paroizolacyjnej STROTEX AL 90, która teoretycznie ma jakieś tam właściwości termoizolacyjne, ale po czasie wydaje mi się, że to też lipa Z góry dziękuję za odpowiedż!
  3. surgi22, źle mnie zrozumiałeś - ziemia, którą nasypano to grunt rodzimy z wykopów (żiwirek z pisakiem). Humus był zdjęty na samym początku, przed rozpoczęciem wykopów. Większość osób, którym zadałem to pytanie sugeruje jednak wybranie całej ziemi i zagęszczanie warstwami. W takim układzie zdecyduję się chyba na... zrobienie piwnicy. Zbrojenie, dechy na szalunek mi zostały, a że i tak muszę wykopać ziemię - piwnica będzie optymalnym rozwiązaniem.
  4. Witam wszystkich! Mam budowę w stanie surowym zamkniętym, nie mam jednak zrobionej posadzki na parterze (mam tam po prostu ziemię, grunt nasypowy). Zastanawiam się czy jest konieczność zagęścić go przed wylaniem chudego betonu i jeśli tak - w jaki sposób. Parę szczegółów (nie wiem czy istotnych): - dom jest na działce ze spadkiem około 1,5m na szerokości domu (dlatego ściany fundamentowe są dość wysokie na dole i niskie na górze - tak czy inaczej do środka zostało wrzucone dość dużo ziemi po wykopach na ławy fundamentowe) - są zrobione wieńce nad ścianą fundamentową i nad ścianą kolankową by całość wzmocnić - ściany fundamentowe z bloczków betonowych, ściany nośne z porotherm 30 - dom ma pow. użytkowną ~ 150m2 - grunt dobry przepuszczalny (żwir z piaskiem), nie ma wody - nie zagęszczałem w żaden sposób tej ziemi jak na razie (odczekałem tylko około roku aż sama się nieco uleży) - nie wiem czy można atakować stopą czy jakimś innym ubijakiem mechanicznym - czy ściany / strop nie popękają? Proszę o radę co zrobić? Polewać to wodą? Ubijak jakiś? Może nic nie robić?
  5. Dzień dobry, Szukam sprawdzonej ekipy budowlanej gotowej wykonać stan surowy zamknięty domu jednorodzinnego. Interesuje mnie również kontakt do ekipy zdolnej wykonać jedynie część prac, np: fundamenty, sciany i strop lub dach. Parę informacji: Lokalizacja: wieś Zebrzydowice k. Kalwarii Zebrzydowskiej Projekt: SOL, DobreDomy.pl: http://www.dobredomy.pl/projekt/sol (Dom niepodpiwniczony) Projekt ma parę modyfikacji, m. in. : - taras został zlikwidowany - ściany poddasza zostały podniesione - spadek połaci dachowych został wyrównany do 45 stopni Stan obecny: - złożony wniosek o pozwolenie na budowę - wyrównany teren - utwardzenie drogi dojazdowej - jest projektant i kierownik budowy - jest porozumienie ze składem budowlanym na dostawę materiałów Technologie: Do negocjacji ale w technice tradycyjnej - murowanej. Termin rozpoczęcia prac: Nie wcześniej niż za 1-1.5 miesiąca, w praktyce na wiosnę Termin zakończenia prac: Do negocjacji. Proszę o kontakt zainteresowanych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...