Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

misiaczek_81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O misiaczek_81

  • Urodziny 30.11.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Raszyn
  • Kod pocztowy
    05-090
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

misiaczek_81's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. witam ja kupiłem drewno, które podobno było impregnowane, ekipa postawiła więźbę a następnie deskowanie i papa po trzech miesiącach zielona barwa znacznie zblakła i między deskami powstały szczeliny, domyślam się że to na skutek wyschnięcia drewna, zastanawiam się czy nie będę zbyt nadgorliwy jeśli zdecydowałbym się na ponowną impregnację we własnym zakresie widocznego drewna, miałem nawet pomysł kupna takiej małej myjki wysokociśnieniowej Karcher za jakieś 200zł jak są w promocji lub jakiegoś opryskiwacza na chwasty, boję się tylko że jak wyschnięte drewno dostanie teraz wilgoci to żebym sobie nie narobił problemów, co o tym myślicie?
  2. witam ja kupiłem drewno, które podobno było impregnowane, ekipa postawiła więźbę a następnie deskowanie i papa po trzech miesiącach zielona barwa znacznie zblakła i między deskami powstały szczeliny, domyślam się że to na skutek wyschnięcia drewna, zastanawiam się czy nie będę zbyt nadgorliwy jeśli zdecydowałbym się na ponowną impregnację we własnym zakresie widocznego drewna, miałem nawet pomysł kupna takiej małej myjki wysokociśnieniowej Karcher za jakieś 200zł jak są w promocji lub jakiegoś opryskiwacza na chwasty, boję się tylko że jak wyschnięte drewno dostanie teraz wilgoci to żebym sobie nie narobił problemów, co o tym myślicie?
  3. witam ja kupiłem drewno, które podobno było impregnowane, ekipa postawiła więźbę a następnie deskowanie i papa po trzech miesiącach zielona barwa znacznie zblakła i między deskami powstały szczeliny, domyślam się że to na skutek wyschnięcia drewna, zastanawiam się czy nie będę zbyt nadgorliwy jeśli zdecydowałbym się na ponowną impregnację we własnym zakresie widocznego drewna, miałem nawet pomysł kupna takiej małej myjki wysokociśnieniowej Karcher za jakieś 200zł jak są w promocji lub jakiegoś opryskiwacza na chwasty, boję się tylko że jak wyschnięte drewno dostanie teraz wilgoci to żebym sobie nie narobił problemów, co o tym myślicie?
  4. witam ja kupiłem drewno, które podobno było impregnowane, ekipa postawiła więźbę a następnie deskowanie i papa po trzech miesiącach zielona barwa znacznie zblakła i między deskami powstały szczeliny, domyślam się że to na skutek wyschnięcia drewna, zastanawiam się czy nie będę zbyt nadgorliwy jeśli zdecydowałbym się na ponowną impregnację we własnym zakresie widocznego drewna, miałem nawet pomysł kupna takiej małej myjki wysokociśnieniowej Karcher za jakieś 200zł jak są w promocji lub jakiegoś opryskiwacza na chwasty, boję się tylko że jak wyschnięte drewno dostanie teraz wilgoci to żebym sobie nie narobił problemów, co o tym myślicie?
  5. nie będę kopiował całego zapytania, podam tylko link z prośbą o opinie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167803-ocieplanie-mur%C5%82aty-wyr%C3%B3wnywanie-pionu-przestrzeniu-mur%C5%82aty-i-wie%C5%84ca&p=4338437#post4338437
  6. byłbym wdzięczny gdyby ktoś skomentował pomysł jaki poddaje nam znajomy: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167803-ocieplanie-mur%C5%82aty-wyr%C3%B3wnywanie-pionu-przestrzeniu-mur%C5%82aty-i-wie%C5%84ca&p=4338437#post4338437 dzięki za wszelkie opinie
  7. witam serdecznie proszę o opinie na temat problemu jakie poruszyłem na forum ale nikt nie pokusił się o odpowiedz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167803-ocieplanie-mur%C5%82aty-wyr%C3%B3wnywanie-pionu-przestrzeniu-mur%C5%82aty-i-wie%C5%84ca&p=4338437#post4338437 Jesteśmy na etapie stanu surowego, dom z poddaszem użytkowy. Dach odeskowany w najbliższym czasie będzie blachodachówka. Ściany zewnętrzne budowane z Porotherm 25 P+W, ścianka kolankowa również na niej wieniec i murłata 14x14. Po budowie zostało nam sporo szerokich desek calówek. Znajomy zasugerował, żeby docinać je na odpowiednie długości i przykręcić do zewnętrznej strony murłaty. Aby uzyskać wspólny pion wieńca i przestrzeni z murłatą proponował użyć odpowiedniej szerokości styropianu. Dopiero na tak przygotowaną ścianę kolankową układać główny styropian i tynk. Przykręcenie deski do murłaty argumentował na dwa sposoby: - możliwość zabezpieczenia szczeliny wentylacyjnej przed owadami poprzez przymocowanie na zszywki siatki między ową deską a deskowaniem dachu, - deska ma stanowić swego rodzaju stoper dla wełny mineralnej, którą będzie docieplane poddasze. Dla zobrazowanie pomysłu wykonałem rysunek. Pomysł znajomego może nie jest głupi, ale wolałbym żeby wypowiedzieli się znawcy temat. Będę wdzięczny za wszelkie opinie, dalsze prace planujemy wiosną.
  8. Po budowie zostało nam sporo szerokich desek calówek. Znajomy zasugerował, żeby docinać je na odpowiednie długości i przykręcić do zewnętrznej strony murłaty. Aby uzyskać wspólny pion wieńca i przestrzeni z murłatą proponował użyć odpowiedniej szerokości styropianu. Dopiero na tak przygotowaną ścianę kolankową układać główny styropian i tynk. Przykręcenie deski do murłaty argumentował na dwa sposoby: - możliwość zabezpieczenia szczeliny wentylacyjnej przed owadami poprzez przymocowanie na zszywki siatki między ową deską a deskowaniem dachu, - deska ma stanowić swego rodzaju stoper dla wełny mineralnej, którą będzie docieplane poddasze. Dla zobrazowanie pomysłu wykonałem rysunek. Pomysł znajomego może nie jest głupi, ale wolałbym żeby wypowiedzieli się znawcy temat. Będę wdzięczny za wszelkie opinie, dalsze prace planujemy wiosną.
  9. Jesteśmy na etapie stanu surowego, dom z poddaszem użytkowy. Dach odeskowany w najbliższym czasie będzie blachodachówka. Ściany zewnętrzne budowane z Porotherm 25 P+W, ścianka kolankowa również na niej wieniec i murłata 14x14. Po budowie zostało nam sporo szerokich desek calówek. Znajomy zasugerował, żeby docinać je na odpowiednie długości i przykręcić do zewnętrznej strony murłaty. Aby uzyskać wspólny pion wieńca i przestrzeni z murłatą proponował użyć odpowiedniej szerokości styropianu. Dopiero na tak przygotowaną ścianę kolankową układać główny styropian i tynk. Przykręcenie deski do murłaty argumentował na dwa sposoby: - możliwość zabezpieczenia szczeliny wentylacyjnej przed owadami poprzez przymocowanie na zszywki siatki między ową deską a deskowaniem dachu, - deska ma stanowić swego rodzaju stoper dla wełny mineralnej, którą będzie docieplane poddasze. Dla zobrazowanie pomysłu wykonałem rysunek ale jeszcze nie wiem czy się doda Pomysł znajomego może nie jest głupi, ale wolałbym żeby wypowiedzieli się znawcy temat. Będę wdzięczny za wszelkie opinie, dalsze prace planujemy wiosną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...