Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gunter

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gunter

  1. Jakimi kryteriami kierować się? Przede wszystkim doświadczenie firm, liczba zrealizowanych zleceń, referencje... To jest podstawa, bo tak jak piszesz, niska cena wcale nie musi być atutem. Firma zamontuje Ci pompę, ale nieudolnie i zamiast oszczędzać na ogrzewaniu będziesz tylko tracił. I jaki byłby sens decydowania się na pompę ciepła? Istotnym elementem jest także informacja z jakimi producentami pomp ciepła firma współpracuje, czy do wyboru jest kilka rodzajów pomp czy proponują wszystkim swoim Klientom jedną, standardową pompę. Ważne to jest, ponieważ powinna być ona dobrze dopasowana do Klienta i jego zapotrzebowań.
  2. Ech, w takie upały też chętnie wyszedłbym sobie do ogrodu i wskoczył do basenu... Póki co zostaje mi jednak aquapark;) Ale przynajmniej syn będzie mógł skorzystać z basenu, teściowie kupili do swojego ogrodu dmuchany basen dla dzieci, w weekend planujemy jechać wypróbować go, może mi też uda się zamoczyć nogę?
  3. To faktycznie jest taki najprostszy system, rozumiem, że więcej nie potrzebujesz? Moim zdaniem firmy od tego są, żeby pomóc i wszystko złożyć w jedną całość i dać Ci już gotowy panel, z którego możesz korzystać. I z tego co wiem, to nie kasują aż tak bardzo, żeby uderzać bezpośrednio do producentów i wszystko montować na własną rękę. Znajomy pracuje w firmie zajmującą się wdrożeniem takich systemów. Są właśnie z Wrocławia, niedawno dostali dofinansowanie z UE i z tego co wiem, mają całkiem niezłe ceny. Ale najlepiej podzwoń po różnych firmach, porównaj sobie oferty, wtedy będziesz mądrzejszy. Jakbyś chciał, to mogę się skontaktować się z tym znajomym, może uda się jakieś rabaty załatwić? Możesz sobie poczytać o nich na ich stronie, mają też tam taką "makietę", na której możesz sobie sprawdzić jak to wszystko działa. Firma nazywa się Cyberbudynek, nie będę zamieszczał linków, ale spokojnie możesz sobie ich znaleźć. Ale na Twoim miejscu skorzystałbym też z pomocy Kasprzyka, takie porady na forach też często okazują się pomocne.
  4. Pisałem już do Ciebie odpowiedź na innym wątku, ale chyba nie zaglądałeś tam. A prywatnej wiadomości coś nie mogę wysłać, cały czas dostaję zwrot. Tak, jak najbardziej jestem zadowolony ze współpracy z firmą, która dla mnie to robiła. Nie są najtańsi, ale dobrzy. Siedzibę mają w Bielanach Wrocławskich, nazywają się DPS. Powodzenia w budowaniu domu!
  5. Pisałem już do Ciebie odpowiedź na innym wątku, ale chyba nie zaglądałeś tam. A prywatnej wiadomości coś nie mogę wysłać, cały czas dostaję zwrot. Tak, jak najbardziej jestem zadowolony ze współpracy z firmą, która dla mnie to robiła. Nie są najtańsi, ale dobrzy. Siedzibę mają w Bielanach Wrocławskich, nazywają się DPS. A co do kominka, jako awaryjnego systemu, to też nie jestem przekonany. Zgodzę się z liwko, że dobra izolacja powinna wystarczyć na kilka dni, w ciągu których pompa już powinna zostać naprawiona.
  6. A ja chciałbym się Was spytać o firmę zajmującą się montażem pomp ciepła, która nazywa się DPS. Są z Wrocławia (właściwie Bielany Wrocławskie), znam kilka pozytywnych opinii o nich, jednak trafiłem teraz na tą "białą listę" i może ktoś z Was już się spotkał z tą firmą i macie jakieś doświadczenia? Bo tak jak pisałem, kilka osób już mi ich polecało, więc dlatego nie umieszczam tego postu na "czarnej liście", ale może otrzymam kolejne informacje o nich?
  7. Ja chętnie spytałbym się co wybrać, a Twoja odpowiedź jak najbardziej mnie satysfakcjonuje, bo sam przymierzam się teraz do PC. A jeśli mógłbym spytać, to w jakich okolicach mieszkasz i jaki mniej więcej był koszt montażu Twojej pompy? Będę wdzięczny za odpowiedź
  8. No widzę, że ostra dyskusja się narodziła... A tak naprawdę bez żadnego powodu:) Moim zdaniem nikt tutaj nikomu nic nie wciskał, nie mówił, że jedno rozwiązanie jest najlepsze, tylko każdy coś sugerował, a ta druga osoba po prostu chyba źle to zrozumiała lub odebrała:) Aż się trochę boję wypowiadać w tym temacie:p Ale zauważyłem jedno zdanie, z którym nie mogę się zgodzić: "PC to przereklamowany shit". Moim zdaniem w niektórych miejscach jak najbardziej się to sprawdza. Oczywiście nie można ślepo ich instalować w każdym domu, bo to faktycznie jest bez sensu. Ale jeśli zrobi się odpowiednie pomiary, szczegółową analizę, to może się okazać, że PC jest najlepszym (ale tylko w tym konkretnym przypadku!) rozwiązaniem. A przy innych obliczeniach, innych potrzebach, innej lokalizacji- np. gaz będzie najkorzystniejszy. Więc chyba nie ma reguły. Ja sam teraz planuję zamontować PC, wygląda na to, że u mnie ten sposób się sprawdzi. Firma, która będzie realizowała moją inwestycję twierdzi, że koszty instalacji u mnie powinny się zwrócić po jakichś 10 latach. Więc nie jest tak źle...
  9. Możliwe, że pompa została po prostu źle zamontowana i przez to może być zapowietrzona. Kolega montował pompę ciepła i na początku też miał coś takiego. Ale zadzwonił do firmy, która mu ją montowała i od razu rozwiązali problem. Nie wiem, może też zadzwoń do firmy, która Ci to montowała i poproś, żeby się tym zajęli?
  10. To prawda, że początkowy koszt jest dość spory, ale dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę. Jeśli chodzi o firmy, to jest ich coraz więcej, więc raczej nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem tego, czego szukasz. A gdzie dokładnie mieszkasz na Dolnym Śląsku? Z tego co się orientuję, to niektóre tereny tam są dość trudne, jeśli chodzi o wykonanie odwiertów i zamontowanie pomp. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie zapytania do różnych firm i porównanie ofert. W ten sposób będziesz miał jasną sytuację. A jeśli chodzi Ci o konkretne firmy, to z tego co wiem, moi znajomi korzystali z firmy DPS i byli z nich zadowoleni. Możesz ich sobie sprawdzić i od nich też wziąć ofertę. Jeszcze była jakaś, podobno też dobra firma, ale nie pamiętam dokładnie nazwy, coś z "eko" chyba. Ale nie dam głowy czy była ona z Dolnego Śląska. Ale fajnie, że zdecydowałeś się na pompę ciepła, widzę, że coraz więcej osób zaczyna z nich korzystać
  11. gunter

    Izolacja piwnicy

    A może podasz nazwę firmy, która wykonała taką "fachową" robotę? Warto ostrzegać innych przed takimi majstrami.
  12. Ja bym już nie kupował domu na tej samej ulicy co teściowie...
  13. gunter

    Jak ukryć pralkę w łazience

    Właśnie nie do końca rozumiem czemu chcecie chować pralkę... Niektóre z tych pomysłów podobały mi się, ale niektóre moim zdaniem są mocno wymuszone. Jakieś takie chowanie pralek do szafek, mnie się to nie podoba. Natomiast jeśli chodzi o miejsce pralki, to jak dla mnie zdecydowanie powinna być w łazience. Jakoś nie pasuje mi do końca pralka w kuchni, czemu niby w kuchni? Wiem, że sporo osób ma pralkę w łazience, ale ja od dziecka miałem w domach pralkę w łazience i chyba po prostu się przyzwyczaiłem. Jeśli jest mało miejsca i nie ma szans zmieścić pralki, to niech będzie w kuchni, ale jak ktoś dobrze zauważył, jakbym miał latać z brudnymi ubraniami non stop do kuchni, gdzie załóżmy żona akurat gotuje obiad, to pewnie już zaczęłaby się na mnie wkurzać
  14. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem wykładzin, zdecydowanie wolę drewnianą podłogę lub po prostu panele. Ale kiedyś byłem u znajomych, którzy mieli taką gąbkę pod wykładziną. Osobiście nie podobało mi się. Ale to może kwestia tego, że przyzwyczaiłem się do twardego podłoża. Znajomi natomiast sobie chwalili. Zwłaszcza, że mają małe dzieci, a ona lubią sobie poraczkować po takiej miękkiej wykładzinie:) Ogólnie wydaje mi się, że taka gąbka jest w porządku, jednak ja wolę panele:)
  15. Projekt bardzo fajny i sensowny. Raczej nie powinno być problemów ze zmieszczeniem tego wszystkiego. Natomiast jeśli chodzi o deszczownicę, to faktycznie te, które przedstawiłaś na 1. zdjęciu są bardzo ładne. Moim zdaniem jednak ta druga bateria jest ciekawsza, taka chyba trochę bardziej futurystyczna, jednak masz rację, wtedy kanciasta wanna nie będzie za bardzo pasować.
  16. Ten ataszek z linku jest chyba ok. Ale jeszcze słyszałem o całkiem niezłych innych firmach: Mistral i Fiab, z tego co wiem, to całkiem niezłe są. Ale konkretów niestety Ci nie podam.
  17. A w jaki sposób najlepiej przeprowadzić wentylację? Tak, kratka wentylacyjna na pewno, pochłaniacze raczej faktycznie na chwilę. A macie jakieś inne sprawdzone metody?
  18. Rozumiem, że Dolny Śląsk już nie wchodzi w grę? Bo znajomy się interesował tym tematem, ale jest, tak jak ja, z Wrocławia.
  19. Dokładnie, bardzo dobre podejście:) Jeśli nie przetrwa, znaczy, że trzeba zainwestować w nowy. Bo bez sensu, żeby przed każdą zimą bać się czy taras tym razem wytrzyma czy nie. A jeśli chodzi o tą folię, to ja bym nie zdecydował się na coś takiego. Spokojnie może wszystko przegnić. Lepiej nie ryzykować moim zdaniem.
  20. No ładny grzyb, ładny... Swego czasu też walczyłem z grzybem, ale nie w drewnianym domku. W końcu udało mi się go pokonać, ale łatwo nie było. Najlepiej kup jakieś środki przeciw grzybom i tyle. No i zacznij wietrzyć dom, żeby zmniejszyć wilgoć, bo skoro powstał grzyb, to może była zbyt dużo wilgoć w domu.
  21. Hmm, jeśli chodzi o drewniane domki, to w grę wchodzi faktycznie wilgoć. Ale mówisz, że okna są regularnie otwierane i dom wietrzony, więc to byłoby trochę dziwne. Jeśli chodzi o impregnat, to raczej sam z siebie nie powinien tak śmierdzieć, ale może wszedł w jakąś reakcję w czymś innym? Jeśli wietrzenie nie pomoże, to najlepiej wezwij jakiegoś fachowca, żeby sprawdził od czego to może być.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...