Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gorylpl1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gorylpl1

  1. WIEM ze sie będzie stawiał, a pytam o to czy jest jakies wyjscie, które umożliwi mi zrealizowanie inwestycji w przypadku sprzeciwu sąsiada.
  2. tak, ale z pozwoleniami nie powinno być problemu i to zawsze można powoli załatwiać. A z sąsiadem jest zawsze problem: o ocieplenie, o dach, o odśnieżanie, o rynny, o wspólna ścianę, o drzewa na ogrodzie, o płot itd. Nadsyłał na mnie nadzór budowlany nawet jak sobie zadaszenie balkonu zrobiłem na swoim tarasie-ale tu swoim sprzeciwem prawnie nic nie mógł wskórać. nie chciał bym pchać się w koszty projektów pozwoleń itd, jeśli głupota sąsiada mogła by mi na końcu uniemożliwić cała inwestycje...:/
  3. problem w tym, że sąsiad na pewno nie wyrazi zgody. Gdyby było inaczej to bym nie pytał. Jest jakieś wyjście z takiej sytuacji? Skoro załatwię wszelkie pozwolenia urzędowe to przez sprzeciw sąsiada nie będę mógł itak nic zrobić? Jakaś droga odwoławcza?
  4. no dobrze, a jak wniesie to co-może mi uniemożliwić taką dobudowę?
  5. Witam teraz jest stropodach wentylowany który ma od 1 do 1,4 m wysokości i przykryty jest dachem. Chce właśnie rozebrać dach, dobudować te 1,5 metra uzyskując powierzchnie użytkową, i zrobić nowy dach. Wiem ze to wymaga projektu i pozwolenia, z urzędu, ale pytam czy do wydania pozwolenia na rozbudowę będę musiał uzyskać zgodę sąsiada.
  6. Witam Mieszkam w domku jednorodzinnym w zabudowie szeregowej. Kazdy domek jest osobna nieruchomością z księga wieczystą na dom i grunt. budynki są jednak połączone 2 wspólnymi ścianami zewnętrznymi (jak w kamienicy) Mam pytanie, czy jeśli chciałbym swój segment rozbudować o poddasze użytkowe to czy wymagana jest do tego np zgoda sąsiada z którym graniczne ścianę wspólna? Domek ma stropodach wentylowany o wysokości ok 1 do 1-4 m, więc chciałem tylko dobudować na tym lekką konstrukcję szkieletową, żeby z tego nieużytkowego stropu wentylowanego zrobić poddasze użytkowe. konstrukcja na pewno przeniesie obciążenia, ponieważ stropodach wentylowany wykonany jest ze stropu żerańskiego, a ja chce dobudować lekką szkieletowa konstrukcje..
  7. gorylpl1

    Stuki w instalacji C.O

    jak są gorące to tez stukają, hałas jest cały czas jak włączę C.O. Ustaje jak przestaje pracować C.O czyli jak wyłączy sie pompa. Ten halas nie jest od rozgrzewających sie czy stygnących grzejników, ale raczej od obiegu czynnika grzewczego w instalacji.
  8. gorylpl1

    Stuki w instalacji C.O

    nie moge miec pomylone bo mam grzejniki z podłaczeniem bocznym:/
  9. Witam od jakiegoś czasu mam problem z instalacją C,O. Po odpaleniu kotła gazowego Junkers instalacja pracuje chwile normalnie.po2-3 minutach jak złapie temperaturę zaczyna słychać takie stukanie. Nie jest to szum wody. Hałas jakby ktoś pukał takie CYK CYK CYK co 1s-non stop. Słychać to w pokoju na ostatniej kondygnacji. W innym również na ostatniej kondygnacji jest też taki hałas, ale tylko w momencie jak gorąca woda jest tłoczona do instalacji. Jest to taki głośniejszy stukot-coś jakby instalacja w wibracje wpadała. Ustaje od po chwili i zaczyna od nowa gdy napływa gorąca woda(czuje na rurce) Instalacja nie wydaje się być zapowietrzona. Odkręcając odpowietrzniki przy kaloryferze nie leci powietrze. Mam też odpowietrzniki automatyczne na końcach pionów i tu zauważyłem że trochę leci z nich woda(w miejscu wentyla)-Nie wiem czy tak ma być??? czy korki od odowietrznikow auto maja być zakręcone?? Spuściłem ostatnio całą wodę i nalałem od początku po woli zęby sprawdzić to zapowietrzenie, ale teraz chyba jest jeszcze glosniej:/ Kombinowałem z ciśnieniem na kotle- i jest ustawione na 1 bar Pompa nie ma regulacji obrotów-jest integralna częścią kotła gazowego. Kocioł ustawiony jest na niską temperaturę T zasilania ok 60C instalacja pionów i poziomów ma ze 25 lat. Grzejniki są aluminiowe z odpowietrznikami, oraz 3 żeliwne, z tego 1 zakręcony. Proszę o pomoc -co z tym zrobić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...