Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zoner

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

zoner's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za podpowiedzi. Chciałem żeby to wyglądało "lekko" stąd pomysł samych półek bez podpór do podłogi. Ale widzę, że i Wy macie podobne do moich wątpliwości
  2. To jest taki pustak jak na zdjęciu: http://zoner.w.interia.pl/DSCN4039.JPG
  3. Witam Pomóżcie proszę... Postaram się krótko i obrazowo opisać moje wątpliwości: ściana 4 metry długości z pustaka ceramicznego 9cm (z tynkami po obu stronach około 12cm). Z lewej róg pokoju(ścianka prostopadła, z prawej drzwi balkonowe). Na tej ścianie planuję powiesić 6 czterometrowych półek. Każda półka na 5-6 kołków. Najniższa na wysokości 110cm, najwyższa na 180cm. I tu zaczyna się problem - będzie to dość duże obciążenie. Razem z ciężarem półek i tego co na nich ma stać będzie to około 400kg. Pytam Was bo brakuje mi wyobraźni czy to się wszystko nie zawali? Pozdrawiam Wojtek[/img]
  4. Co do plusów to się zgadzam, szczególnie w punkcie - "odpadają hałasy sąsiadów z góry " Co do minusów to jak już bog napisał, że może być znacznie cieplej latem i zimniej zimą. W nowym budownictwie u sprawdzonego developera nie ma o to obaw. Przy dobrej izolacji jest ok. Natomiast jeśli chodzi o możliwość cieknięcia dachu, to przynajmniej w nowym budownictwie możliwość zalania mieszkania w ten sposób jest dużo mniejsza niż możliwość zalania przez sąsiada z góry. Mieszkałem już i na 2-gim i na 13-tym - żadne nie było ostatnim piętrem. Teraz mieszkam na 3 - cim - ostatnim i uważam, że jes to najlepsze rozwiązanie. Cisza, brak tupania, widno, itp. Jeśli kiedykolwiek będę zmieniał mieszkanie to będę szukał wyłącznie na ostatnim piętrze. Ale to wyłącznie moja opinia.
  5. Witam Wiem, że podobny wątek jest obok...jednak nie do końca Otóż - tak się pechowo złożyło, że w łazience i kuchni na ścianach gdzie są kratki wentylacyjne wychodzi, że muszę zrobić zabudowę karton-gips. W łazience na głębokość ok 20cm a w kuchni ok30cm. W związku z tym kanał wentylacyjny na tym odcinku muszę przedłużyć w linii poziomej aby obsadzić kratkę w karton-gipsie. I teraz pytanie - czy tej wielkości odcinki poziome zaburzą mi działanie wentylacji grawitacyjnej? Z jednej strony mam obawy, ale z drugiej to i tak jest od kratki do wlotu do komina jakiś odcinek poziomy, zależny od grubości ściany. Co myślicie?
  6. Wielkie dzięki za odzew Wnioskuję, że może i nie zrobił najgorzej ale zrobił błąd, że nie zapytał. Sypialnia nie zmieni swojej funkcji, więc powinno być ok
  7. Dzsięki fracek A czy komuś parkieciarz też tak ułożył? Chodzi mi o to czy takie sytuacje są praktykowane czy to tylko wymysł mojego "fachowca?
  8. Witam No właśnie...nie wiem czy parkieciarz zrobił dobrze: Mam parkiet jesion w klasie II. Parkieciarz tak dobierał klepki aby stonować kolorystycznie, odkładając najjaśniejsze i najciemniejsze klepki, które potem położył pasami jasne-ciemne (podwójna jodła) w najmniejszej sypialni. Teraz pokoje wyglądają super, ale sypialnia odbiega zupełnie wyglądem. Tam kontrast klepek jest bardzo duży (same najjaśniejsze i najciemniejsze). W dodatku na wejściu do tej sypialni znów stonował kolor klepek, tak, że odróżnia się to od reszty podłogi w tej sypialni. Proszę o podpowiedź - czy taka zasada jest praktykowana? Czy może powinien układać dobierając ze wszystkich odcieni w całym mieszkaniu?
  9. Zgadzam się z Krzyśkiem
  10. zoner

    niedogrzane mieszkanie

    Teraz już nie ma tak, że mieszkania szczytowe i na ostatnich piętrach są tańsze. Mało tego - sprzedają się w pierwszej kolejności. Wiem, bo przerabiałem temat szukając mieszkania. Powodem jest słaba akustyka nowych mieszkań i ludzie wolą dopłacić parę groszy za ogrzewanie niż wojować z burakami. Oczywiście zakładam, że budynek jest zbudowany przez solidnego developera, bez fuszerki. Pzdr.
  11. Jak w temacie. Dobrego, sprawdzonego. Do odbioru mieszkania w Piasecznie.
  12. Moim zdaniem jest zbyt mało miejsca po lewej stronie od płyty gazowej. Piszesz, że fronty mają być z forniru, to rozumiem, że widoczne ścianki boczne szafek też (głównie chodzi mi o widoczny bok zabudowy piekarnika). Przy smażeniu zachlapiesz tłuszczem ten bok, a fornir gorącego tłuszczu bardzo nie lubi.
  13. Nurni - masz rację, skontaktuję się jutro z serwisem Wielkie dzięki za okazane zainteresowanie Pozdrawiam
  14. Nurni - dzięki za odpowiedź. Podobno w tych piecach jest takie rozwiązanie, że można doprowadzać powietrze do spalania gdzieś z boku pieca. Mozna nawet wybrać z której strony. Chodzi mi też o to czy jest to rozwiązanie z jakiś powodów gorsze od współosiowego czy lepsze, a może nie ma różnicy. Jak w/g Ciebie można wyeliminować ryzyko skraplania o którym piszesz? Czy nie dotyczy to też rury wyrzucającej spaliny? Czy obie rury mogą przebiegać we wspólnym kominie czy powinny w osobnych? Czy potrzebna w tym przypadku jest kwasówka w kominie? Przepraszam, że tyle pytań na raz, ale zostałem zaskoczony tym rozwiązaniem, tymbardziej, że montaż piecy niebawem. To dla mnie bardzo ważne, bo decyzje zapadają teraz a mieszkać będzie trzeba kupę lat. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...