Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mitsumaniak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O Mitsumaniak

  • Urodziny 03.04.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubelskie
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Mitsumaniak's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam odgrzewam temat, płyty od wewnatrz nie będzie,większość konstrukcji już stoi, po weekendzie będzie obijana osb z zewnatrz. Dziś wykonawca mnie zaskoczył stwierdzeniem że nie radzi robić wiatroizolacji jeśli na elewacji będzie styropian bo jest on tak samo nieprzepuszczalny jak folia. Proszę o opinie fachowców.
  2. Czy ktoś stosował płytę osb również od wewnątrz? Zachęca mnie do tego wykonawca, domek będzie na otwartej przestrzeni narazie drzew mało, chodzi chyba o sztywność i wytłumienie.
  3. Dzięki Peter, czyli lepiej dać ryflowany lub z wolną przestrzenią? a co jeśli chodzi o wełnę kamienną to jak kłaść?
  4. Możesz mi opisać o co tam chodzi nie znam dobrze ang. ale domyślam się że o gnicie osb. Czyli to jednak zły pomysł kłaść styropian bezpośrednio? A wełnę?
  5. Pewien wykonawca proponuje mi obicie płytą osb również od środka dla izolacj akustycznej i usztywnienia konstrukcji, ma za sobą spore doświadczenie w USA i mówi że tam styropian kładł tam bezpośrednio na osb, co o tym myślicie. Teraz zastanawiam się nad wełną na elewacje musze tylko sobie policzyć.
  6. W projekcie nie znalazłem OZC , czy ktoś pomógł by mi policzyć? Ktoś wcześniej proponował ale nie mogę znależć
  7. Nie zamierzam się wdawać w dyskusje z forumowym strażnikiem, nie wiem to pytam!Nudzi ci się? Nie podoba ci się nie pisz, proste
  8. Co zlecam?zapytałem o zdanie, jeśli nie jesteś zainteresowany nie pisz, za poprzednia podpowiedź dzięki
  9. Witam , dopiero zajrzałem do tego wątku i widzę że koledzy mocno w temacie. Otóż moja sytuacja jest taka, na wiosnę ruszam z budową domu szkieletowego jest to parterówka 97mkw, narazie nie ma gazu w okolicy więc myślałem o butli ale mój wykonawca z powodzeniem ogrzewa większy szkielet prądem od kilkunastu lat mimo iż ma gaz pod nosem. Ostatnio też skłaniam się ku temu ale szczerze nie wiem jak obliczyć zapotrzebowanie na energie, jeśli jest w projekcie to poszukam. W ścianach będzie 15cm wełny + styro , strop 30 cm wełny, zaleta tego domu jest jego ciepłota i szybkość nagrzewania a wadą słaba akumulacja ciepła, co sądzicie o tym? W moich okolicach prąd w I taryfie jest po ok.80gr ze wszystkimi opłatami i abonamentami a w II po ok. 20gr. Będzie też kominek z dgp zapewne używany w weekendy tylko. link do domku http://www.apispw.pl/domy/4/14
  10. To będzie parterówka ściany 15 cm wełny + jakieś 8 styro, strop 30 cm wełny tyle że na razie tam wieje z 3 stron nie ma nic. Kwestia ogrzewania spędza mi sen z powiek no bo jak za parę lat będzie gaz to ciężko chyba w szkielecie położyć rury ale gaz będzie drożał pewnie razem z prądem. Będzie też kominek podejrzewam że grzanie weekendowe, do wiosny mam czas. Skłaniam się ku prądowi, jeśli tak to jakie grzejniki, czy w każdym pokoju osobny z termostatem?
  11. Watek o ogrzewaniu elektrycznym jest za długi nie mam czasu czytać, niewiele jest osób które ogrzewają prądem ale zwykle są zadowolone, niezadowolone są osoby z których obliczeń jest to nieopłacalne. Ostatnio czytałem o grzejnikach na podczerwień Sunswiss, zadzwoniłem do nich i Pan powiedział że w kanadyjczyku to rozwiązanie może się gorzej sprawdzić niż w tradycyjnym domu ponieważ ścianyz k-g nie akumuluja tak ciepła, znajomy planuje kupić jeden i zobaczymy, czy ktoś z was spotkał sie z tymi panelami grzejnymi ( lub z firmą Infrapanel ) ?
  12. Witam, na wiosnę ruszamy z budową kanadyjczyka parterowego 97mkw, do tej pory byłem zdecydowany na ogrzewanie gazowe (narazie z butli, gazociąg w planach) ale nasz wykonawca od kilkunastu lat ogrzewa swój dom ok.130mkw prądem i namawiał mnie i tak się zastanawiam bo rzeczywiście koszty instalacji sa mniejsze a dodając do tego kominek z płaszczem może to być dobra opcja w szkielecie, kto z was ogrzewa dom elektrycznie? Roczne rachunki u tego Pana to ok. 3500 .
  13. Jakie jeszcze dane ci potrzeba? Będzie tam również kominek więc pewnie jesienią będzie się w nim palić, nie miałem wcześniej tylko gaz z sieci i zastanawiam się jak to się ma do butli.
  14. Witam Planuję ogrzewać dom gazem z butli, jest to dom 97m2 w konstrukcji szkieletu drewnianego więc będzie się trochę szybciej wychładzał ale szybko nagrzewał, zastanawia mnie jakie macie zuzycie gazu jeśli ktoś z was ma butlę przy domu? Będą mieszkały 3 osoby ,również do grzania wody.Dzięki
  15. Już kupiłem projekt Aga1 96m ale jeszcze nie zdecydowałem kto go wybuduje, kilka firm mi wycenia i wszystkie trzeba porównać. W projekcie są belki 45x145.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...