Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mroovek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O Mroovek

  • Urodziny 05.11.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zielonki k. Krakowa
  • Kod pocztowy
    32-087
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Mroovek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Conversation Starter Rare
  • One Year In Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Czy ktoś w Was dotykał tematu "farby izolacyjnej"? Ostatnio dość często spotykam na FB reklamę firmy która produkuje takie coś https://ecoairinnovation.com/innowacje/topshell/ Wg opisu producenta - to normlanie ideał: Cienkie ( warstwa 2mm) a lepsze niż styropian (lambda 0,06 ) czyli powinien w teorii rozwiązać wszystkie moje problemy, ale... to jest tylko reklama a ja jak coś w opisie jest tak dobre, że aż niewiarygodne to zakładam, że to nieprawda i próbuję sprawdzić, czy dowiedzieć się więcej. Nigdzie nie mogę znaleźć jakichś innych opinii (poza tym co wypisuje producent) ale znalazłem podobny produkt z innej firmy: https://allegro.pl/oferta/farba-termoizolacyjna-gotherm-5l-plynna-10706209579 Ten ma ponad 170 opinii, w zdecydowanej większości pozytywnych, ale zdarzają się też jednogwiazdkowe wpisy z informacją, że to bubel i nie działa... Czy to jest w ogóle możliwe żeby jakaś 2mm warstwa farby miała lepszą izolację niż 12cm styropianu? Co o tym sądzicie ? Tak jak ja podejrzewacie, ze to fejk i cos takiego nie ma prawa zadziałać ? Dzięki za odpowiedzi.
  2. Witajcie. Sytuacja wygląda tak że mam nieocieplony strych ( goła blacha na dachu) i o ile w pomieszczeniach na dole potrafi być gorąco jak w saunie to w pomieszczeniach na górze (pod strychem) jest bardzo chłodno. Jako że będę zmieniał ogrzewanie na gaz ( obecnie węglowe) i wiem że będzie drożej to chciałbym docieplić strop. Na razie nie przewiduję ocieplania poddasza / strychu. Aktualnie między pomieszczeniami a strychem jest wylana płyta betonowa , 5 cm styropianu i na tym cienka wylewka, czyli mam takie warstwy: --------------------------- Wylewka --------------------------- Styropian 5cm ---------------------------- płyta betonowa ---------------------------- Myślałem o dołożeniu 10 cm styropianu - tylko pytanie czy lepiej od góry czyli warstwy byłyby takie: --------------------------- Wylewka lub Płyty OSB (mam trochę w zapasie kupione parę lat temu jeszcze po dobrej cenie) --------------------------- Styropian 10cm --------------------------- Wylewka istniejąca --------------------------- Styropian 5cm ---------------------------- płyta betonowa ---------------------------- czy od dołu, wtedy warstwy byłyby takie: --------------------------- Wylewka istniejąca --------------------------- Styropian 5cm ---------------------------- płyta betonowa ---------------------------- Styropian 10 cm --------------------------- Regips lub jakieś panele sufitowe ------------------------------------------------- Korci mnie przyklejenie styropianu od dołu, bo wówczas pomieszczenie byłoby trochę jak termos i pewnie trzymałoby ciepło lepiej, ale boję się czy nie oddychająca płyta nie spowoduje np. grzyba? Co sądzicie? Z góry dzięki za porady.
  3. Witajcie. Posiadamy niezabudowaną działkę budowlaną na którą od zawsze wjeżdżało się bezpośrednio z drogi gminnej ( nie było jakiegoś specjalnego wydzielonego wjazdu - można było wjechać w dowolnym miejscu na całej szerokości działki przylegającej do drogi gminnej ) . Obecnie gmina będzie robiła chodnik oraz otwarty rów melioracyjny na całej szerokości działki. Otrzymaliśmy pismo, że w dokumentacji Urzędu Gminy brak jest danych potwierdzających dostęp do drogi i domagają się od nas przedłożenia dokumentacji że taki dostęp był a jeśli nie ma takiej dokumentacji to mamy uzgodnić lokalizację wjazdu i opracować projekt budowlany, w przeciwnym wypadku działka zostanie pozbawiona dostępu do drogi.. Czy gmina ma prawo żądać od mnie przygotowania planów i dokumentacji na mój koszt (a potem zapewne wykonania mostka / wjazdu) ? Czy może upierać się ze jeśli inwestycję prowadzi urząd gminy to oni jako inwestor powinni i taką dokumentację sporządzić we własnym zakresie i na ich koszt i na ich koszt odbudować istniejący wjazd? Co radzicie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  4. Witajcie. Mam następującą sytuację. Jest bardzo stary piec, który musi zostać wymieniony bo jest już stary, zniszczony i w ogóle nie wydajny. Zamierzamy kupić kocioł węglowy SAS, jednak problem polega na tym, że mamy trochę mały przekrój komina jak na wskazania producenta pieca.. Tuz obok komina do pieca węglowego jest nigdy nie używany komin do kotła gazowego ( którego nigdy nie było i nie będzie, a komin był zrobiony ot tak na wszelki wypadek). Czy można podłączyć dwa kominy do jednego pieca? Jaki to będzie miało wpływ na ciąg ? Dodam, ze pytałem kilku kominiarzy, ale żaden nie umiał mi odpowiedzieć. Czy ktoś z Was przerabiał może podobny temat? Jak to mówią "Thank You from the mountains ;-)"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...