Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Katarzyna S

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Katarzyna S

  1. Sugeruję wykonać najpierw obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Łączenie termoizolacji o tak różnych parametrach fizyko-chemicznych jest problematyczne.
  2. 5cm to faktycznie mało, ale jaki współczynnik przewodzenia ciepła posiada wełna, którą chcesz położyć?
  3. Pod tym linkiem są dostępne bezpłatne programy obliczeniowe: http://knaufinsulation.pl/doradztwo/programy-obliczeniowe, które można wykorzystać przy optymalizacji grubości ocieplenia.
  4. Łączenie dwóch różnych materiałów termoizolacyjnych, które mają rożne parametry techniczne jest zawsze bardzo problematyczne. Lepiej tego unikać.
  5. Przy budowie domów drewnianych warto zastanowić się nad skuteczna termoizolacją. Tylko bale pełne o średnicy powyżej 20cm nie potrzebują ocieplenia.
  6. Dodatkowa pustka powietrzna to zawsze dodatkowa izolacja.
  7. Katarzyna S

    Zwrot VAT

    Dodatkowymi zmianami w ustawie o VAT, które będą obowiązywać od stycznia 2014 r są następujące wytyczne: -wiek nabywcy materiałów budowlanych do 36 lat (w dniu uzyskania pozwolenia na budowę) -rodzaj przedsięwzięcia: budowa domu, nadbudowa i rozbudowa -powierzchnia mieszkania maksymalnie 75m2, a przy trójce dzieci 85m2 -powierzchnia domu maksymalnie 100m2, a przy trójce dzieci 110m2 Tylko do końca 2013 roku ani wiek, ani powierzchnia nieruchomości nie mają znaczenia.
  8. Wełna mineralna powinna być montowana zgodnie z przeznaczeniem. W zależności od rodzaju przegrody, w jakiej ma być montaż, wełna mineralna znacznie różni się swoimi właściwościami, parametrami technicznymi. Czy wiesz coś na temat wełny, której chcesz użyć? Producent? Współczynnik przewodzenia ciepła?
  9. Żeby problem więcej nie powracał należałoby poprawnie wykonać tą hydroizolację tarasów. Po osuszeniu, za jakiś czas problem znów powróci, jeśli przegroda nie będzie właściwie zaizolowana przed wnikaniem wilgoci (i z powietrza i z gruntu).
  10. Użyjesz różnych materiałów termoizolacyjnych, które mają swoje określone parametry techniczne. Myślę, że najlepiej byłoby wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe zanim podejmiesz decyzję.
  11. Ale "poprzyciskanie" tej wełny mineralnej nie jest dobrym pomysłem. Ściśnięcie wełny mineralnej spowoduje zmniejszenie przestrzeni termoizolacyjnej.
  12. Może dobrze by było zlecić obliczenia cieplno-wilgotnościowe i wówczas podjąć decyzję.
  13. Folia paroizolacyjna powinna być koniecznie zamontowana w pomieszczeniach wilgotnych, a więc łazienka, kuchnia, itp. W innych pomieszczeniach może być także zamontowana, ale nie jest to konieczne.
  14. Jeśli jest to mieszkanie w budynku wielorodzinnym i jeszcze wynajmowane, to moje pytanie brzmi, czy masz zgodę właściciela i administracji budynku na ocieplanie od wewnątrz? Tego typu ocieplenia należałoby poprzedzić obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi.
  15. Chodzi Ci o problem kondensacji pary wodnej w tak zaprojektowanej przegrodzie. Możesz to samodzielnie sprawdzić - znasz materiały, parametry techniczne (szczególnie współczynnik przewodzenia ciepła) oraz grubości poszczególnych warstw. Wprowadzasz te dane do programu obliczeniowego analizującego parametry cieplno-wilgotnościowe przegród budowlanych. Takie programy możesz znaleźć na stronach producentów wełny mineralnej. Zawsze możesz też przeanalizować to z doradcą energetycznym, którzy także posiadają odpowiednie oprogramowania do takich analiz.
  16. Folia wstępnego krycia jak najbardziej. Szczelinę wentylacyjną ok 3-6cm zostawia się gdybyś miał deskowanie pełne.
  17. Może warto skonsultować to na miejscu z fachowcem?
  18. Katarzyna S

    ocieplenie balkonu

    Odpowiedni montaż ocieplenia właśnie wyeliminuje ewentualny mostek cieplny liniowy wzdłuż płyty balkonowej.
  19. Katarzyna S

    Docieplenie od środka

    Wykonaj obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Na stronie producenta wełny mineralnej są do ściągnięcia bezpłatne programy służące do takiej analizy. Musisz znać poszczególne warstwy przegrody budowlanej, parametry techniczne, grubości.
  20. Fachowiec powinien na miejscu wykonać ekspertyzę i ocenić stan tego stropu. Czy wytrzyma ewentualne przeróbki, czy należałoby wzmocnić / wykonać nowy strop. Tak byłoby najbezpieczniej.
  21. W przypadku termoizolacji z wełny mineralnej ogromne znaczenie ma jej składowanie. Warto więc zwracać uwagę, czy kupowana wełna mineralna nie stała czasem przez dłuższy okres narażona na kontakt z wilgocią i nie była odpowiednio zabezpieczona.
  22. Grubość 5cm to trochę mało. Zależy jakie parametry techniczne posiada wełna mineralna, którą chcesz zamontować. Napisz też jak dokładnie zbudowana jest przegroda budowlana, którą zamierzasz ocieplić. Jaką ma grubość?
  23. Przy tego typu analizach - dotyczących wyboru optymalnej termoizolacji - uzasadnionej ekonomicznie i energetycznie, można skorzystać ze specjalistycznych kalkulatorów dostępnych na stronach producentów wełny mineralnej. Proszę sprawdzić np. KI-THERM, KI-ECONOMY.
  24. Folia paroizolacyjna od strony wewnętrznej przed wełną mineralną stosowana jest przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych - pralnia, suszarnia, kuchnia, łazienka, itp. - niezależnie od grubości ocieplenia.
  25. Żeby jednak dokładnie dobrać grubość ocieplenia oraz wełnę mineralną o zadanym współczynniku przewodzenia ciepła, sugerowałabym wykonanie najpierw analiz cieplno-wilgotnościowych (szczególnie gdy jest pełne deskowanie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...