Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

giusto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

1 obserwujący

O giusto

  • Urodziny 04.04.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundamenty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-872
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

giusto's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kobeach/m4b5d99002cc72 Wkleiłem linka do animacji, i tak jak na animacji zamierzam wykończyć cokół, tylko chodzi o to cofnięcie cokołu, mogę jeszcze ewentualnie podkleić pasek 20 cm xps lub styropianu, aby utworzyć cokół cofnięty na 50 cm wysokości i dopiero ponad tą wysokość dać styro 14 cm. Tylko jęśli 10 cm poniżej poziomu podłogi będzie 8 cm styropianu to nie będzie za mało. Reasumując było by tak: zewnętrzna strona muru od -60 cm do -9 cm 8 cm xps, od tej wysokości do góry styropian 14 cm. Wewnętrzna strona: chudziak do poziomu -30, następnie 25 cm styropianu, podłogówka, 6 cm wylewki. Proszę mnie poprawić jeśli lepsze jest rozwiązanie z cokołem poniżej gruntu, gdzie utworzy się jedna linia tylko płytka będzie wysunięta o 2-3 cm od fasady no i ocieplenie o wiele grubsze na fundamencie. Co do sugestii o przeciągnięciu sznurka od góry do dołu, to miałeś na myśli podcięcie od tyłu styropianu 14 i naklejenie na xps?
  2. Mam w projekcie wykończenie w taki sposób: fundament do 30 cm ponad grunt 8 cm xps pokryty dysperbitem. Powyżej 14 cm styropianu, w dół od styropianu na xps druga warstwa 5 cm xps do poziomu gruntu wyrównująca fundament ze ścianą. Na to od poziomu gruntu do wysokości 50 cm okładzina z kamienia lub płytek betonowych imitujących kamień. Zastanawiam się czy jest to prawidłowe wykonanie, ponieważ płytka będzie odstawać od elewacji, brak kapinosa nad płytką, kapinos na poziomie gruntu, ewentualnie jeśli położę w poziomie całą płytę xps to kapinos 20 cm w gruncie. Po obwodzie budynku opaska żwirowa 50 cm szeroka i 20 cm głęboka. Czy takie obłożenie elewacji płytkami wymaga na górnej krawędzi obróbki blacharskiej, oraz czy opisane wykonanie kapinosa w gruncie jest prawidłowe. Za zachodnią granicą spotkałem takie wykończenia, lecz styropian w całości pokryty był tynkiem silikatowym, bez okładzin kamiennych. Obecny stan elewacji to styropian fundament 8 cm przyklejony do fundamentu, pomalowany 2x dysperbitem i obłożony folią kubełkową, na ścianie brak styropianu. Na wiosnę zamierzam wykonać elewację.
  3. Dziękuję wszystkim za odpowiedź, jeśli nie jest konieczna ta dylatacja to jej nie będę robił, chyba że coś nie będzie pasować to dopiero poszaleję z wiertarką.
  4. Uważasz że jestem za bardzo przewrażliwiony?
  5. W zeszłym roku wykonałem kanalizację którą później zalałem chudziakiem, ale teraz myślę że popełniłem błąd nie dylatując rur kanalizacyjnych które przechodzą przez chudziak. Pomyślałem o z dylatowaniu chudziaka od fundamentu, a umknęło mi z dylatowanie kanalizy, teraz myślę aby ponawiercać ten beton wokół rur i go wykuć. Chyba że jestem za bardzo przewrażliwiony i ta dylatacja jest nie potrzebna. Co o tym sądzicie?
  6. Czy wsypując 1,4 m piachu w fundament bez ubijania zagęści się samoistnie do przyszłego roku, czy raczej zrezygnować z takiego pomysłu i zagęszczać warstwami co 30 cm. Dopiero w przyszłym roku zamierzam wylewać chudziak.
  7. Pisałem w innym wątku ale bez odpowiedzi więc założyłem nowy, chcę was zapytać jak połączyć styropian z elewacji o grubości 20 cm z xps o grubości 8 cm wychodzącym 30 cm ponad grunt, w taki sposób aby nie powstał cokół. Jestem na etapie klejenia xps do fundamentów i się zastanawiam jak to później rozwiązać. Czy odcięte kawałki xps 34cm długości i grubości 8 cm można wykorzystać do dodatkowego ocieplenia fundamentu od wewnątrz, jak również zdylatowania podłogi na gruncie od fundamentu, czy może za gruby ten styropian na dylatację? Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, do klejenia xps użyłem kleju do tego przeznaczonego, jakiś bitumiczny, ale on nie trzyma mocno, płytę po jednym dniu można bez problemu oderwać, czy po zasypaniu będzie to trwałe, a może dodatkowo pianką do xps część nadziemną wzmocnić?
  8. Nie będę zakładał nowego wątku, chcę was zapytać jak połączyć styropian z elewacji o grubości 20 cm z xps o grubości 8 cm wychodzącym 30 cm ponad grunt, w taki sposób aby nie powstał cokół. Jestem na etapie klejenia xps do fundamentów i się zastanawiam jak to później rozwiązać. Czy odcięte kawałki xps 34cm długości i grubości 8 cm można wykorzystać do dodatkowego ocieplenia fundamentu od wewnątrz, jak również zdylatowania podłogi na gruncie od fundamentu, czy może za gruby ten styropian na dylatację?
  9. Kolego zibig_eng, zapewniam cię że mój kierownik ma uprawnienia ponieważ widnieje jego pieczęć oraz podpis na projekcie. Gdy projekt szedł do adaptacji a było to w zeszłym roku nie myślałem o zmianach, jednak gdy zacząłem budowę w tym roku postanowiłem murować z bloczków. Wiem że takie zmiany powinny być zgłaszane do nadzoru, ale mam na ten rok dość biurokracji.
  10. michal_młody, jak wspomniałem w projekcie mam monolit i to on poszedł do adaptacji, a że architekt dał możliwość wyboru to wybrałem bloczki, mój kierownik budowy adaptował ten projekt i to on zezwolił na bloczki bez zmian w projekcie. A że bez formalności to myślę że to na moją korzyść, nie pytałem go o wieńce, ponieważ pewnie by powiedział jak większość forumowiczów że to zbędne przy tej wysokości ściany fundamentowej(65cm). Pytam na forum ponieważ od tego chyba jest to forum. Niie wykonuję nic co by nie było zgodne z projektem, więc myślę że to nie budowanie na dziko. A że szukam porady na tym forum wynika z mojej dociekliwości, i zapobiegliwości. Kierownika poinformowałem o błędzie łączenia zbrojenia i to on doradził aby w miejscach gdzie już zalany beton powciskać dodatkowo po cztery pręty 1m w miejsce połączeń, a tam gdzie nie było wylane dowiązałem pręty do zbrojenia. Obliczenia nośności ław w moim projekcie był robiony dla gruntów średnio spoistych, więc jeśli by wzięto pod uwagę mój grunt(opoka), to myślę że nawet bez zbrojenia można by te ławy wylać, co jest nagminnie stosowane w tej okolicy gdzie buduję. Dom który buduję to dom w kobeach z archonu, taki jak w avatarze, parterowy z poddaszem, mury z porothermu 25 p+w.
  11. Jakie szerokie i wysokie zbrojenie ukręcić jeśli wieniec mam wylać 24cmx24cm. Czy 15cmx15cm wystarczy? I jak połączyć różnice poziomów wieńca, np wjazd do garażu, wejście do kotłowni, czy wylać pionowe słupki? W projekcie mam ścianę fundamentową zakończoną na tej części budynku poniżej poziomu gruntu, co nie wydaje mi się dobrym pomysłem, więc zamierzam ścianę fundamentową zrobić w jednym poziomie, tylko miejsca otworów zostawić na poziomie wskazanym na rysunku.
  12. Antech, mój projekt to gotowiec, w projekcie mam monolit z możliwością zamiany na bloczki, i tak zrobiłem, przekrój to monolit, a rysunku z bloczkami nie mam, ale jeśli wieniec w moim przypadku ma pomóc na ten błąd wykonawczy w ławach to go wyleję, w sumie dojdzie tylko stal, bo muszę kupić o dwie warstwy bloczków mniej. Podpowiedzcie mi proszę jeszcze czy ten wieniec lać po obwodzie czy na wszystkich ławach.
  13. Czy na tych bloczkach jest konieczny wieniec na gruncie jaki posiadam, jest to opoka, więc marne szanse że osiądzie. Domek parterowy z użytkowym poddaszem. Czytałem że są projekty domów gdzie w ogóle nie stosuje się zbrojenia ław a u mnie jest tylko nieprawidłowo powiązane w kilku łączeniach gdzie dodatkowo wrzuciłem po 4 pręty o metrowej długości tak aby po 50 cm zachodziły na łączenia zbrojeń. A jeśli już byłby ten wieniec konieczny to jakie jego wymiary i jakie zbrojenie? Czy robi się go tylko po obrysie domu, czy tak jak są wylane ławy? Ewentualnie zamiast tego wieńca czy nie wystarczy pomiędzy ostatnią warstwę bloczków ułożyć zbrojenie z 2 drutów fi 12. Ekipa to tak jak pisałem, moi pracownicy dla których nie miałem zajęcia na kilka dni więc ich wykorzystałem do tego celu.
  14. Kierownik mógł przyjechać dopiero wieczorem, a ja beton miałem umówiony na piętnastą, ze względu na własny harmonogram nie mogłem czekać na kierownika i przełożyć betonowania, w sumie pięć połączeń było zabetonowanych w które wcisnąłem te 1m pręty, reszta została w porę poprawiona i połączenia pozostałych naroży i przecięć zbrojenia zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowla. Kolego zibik_eng ekipa która wykonywała mi to zbrojenie to moi pracownicy, budowlańcy lecz z innej dziedziny, tłumacząc im jak mają wiązać zapomniałem im powiedzieć do którego pręta mają dowiązywać się, więc wina leży po mojej stronie bo gipsiarze skąd to mieli wiedzieć, a że ja trochę za późno dojechałem i chłopcy już wlali trochę betonu ratowałem sytuację w sposób jaki opisałem. Pomysł z kuciem wywozem i utwardzaniem terenu raczej nie wchodzi w grę, chcę tylko wiedzieć czy coś się może w przyszłości dziać z tego powodu. Grunt na którym zostały posadowione te ławy to opoka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...