Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dawiddur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    601
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana dawiddur w dniu 31 Sierpnia 2021

Użytkownicy przyznają dawiddur punkty reputacji!

O dawiddur

  • Urodziny 22.04.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dawiddur's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

15

Reputacja

  1. Proszę o wskazanie właściwej metody zaizolowania cieplnie podwalin okien tarasowych w miejscach występowania tarasów oraz drzwi wejściowych do domu. Same okna i drzwi są zabezpieczone przeciwwodnie/ przeciwwilgociowo płynnymi membranami Soudal. Co dalej z styro fundamentowym? Wiadomo, wykonawca kostki będzie proponował mi swoje rozwiązania, ale wolałbym najpierw dowiedzieć się jak to powinno być zrobione prawidłowo.
  2. dawiddur

    Panasonic Aquarea

    Czy są jakieś "uniwersalne" ustawienia dla Panasów? Wiadomo, że nie będą to idealne ustawienia, ale dajmy na to w 80% będą to dobre ustawienia czy też będą właściwe dla xx% użytkowników? Od czego zacząć? Powiedzmy, że właśnie wygrzałem posadzki. Na przełomie września i października chcemy zamieszkać także na przededniu sezonu grzewczego.
  3. dawiddur

    Panasonic Aquarea

    U mnie OZC NA 230m2 dało jakieś 6100-7000kwh/rok na ogrzewanie z temperaturą w środku 20°C. Rozstrzał wynika z tytułu użycia styropianu 0,031 lub 0,040. Poszedłem w 0,038 koniecznie biały. Więc uwzględniając błędy wykonawcze, niedociągnięcia itd dobrano mi Panasonica splitz seria J, 9kw jednafaza. Do tego zasobnik cwu 300 i buforek do podłogówki 50 litrów.
  4. dawiddur

    Panasonic Aquarea

    U mnie na ponad 340h było 16 włączeń sprężarki.
  5. dawiddur

    Panasonic Aquarea

    Czyli to fakt, że ten czujnik jest, i że pompa w takim wypadku się wyłącza. Jest to prawidłowe działanie
  6. dawiddur

    Panasonic Aquarea

    Postów w tym wątku jest tak wiele, że póki co nie podejmuje się poważniejszej lektury. Otóż, trwa u mnie wykańczanie wnętrz, robota na elewacji itd. Chata duża bo jakieś 230m2 podłóg, całość w podłogówce, na 3 rozdzielaczach - 1 na górze, 2 na dole. KIT-WC09J3E5 (WH-SDC0709J3E5 + WH-UD09JE5-1) Całość złożona, uruchomiona z załączonym programem wygrzewania posadzek. z dzień czy 2 chulało, startowaliśmy z jakiś 30 stopni, zaczęliśmy wchodzić na 35 po czym przestaliśmy dochodzić do zadanej temperatury. Teraz według programu pompa powinna podawać 40 stopni, a oscyluje w okolicy 30. 29-33, była jakaś chwila, że doszliśmy do 37. Generalnie większą cześć dnia pompa nie pracuje, nie podaje przy tym żadnych błędów. Uzyskałem informację, że z uwagi na upał pompa ta wyłącza się w ramach zabezpieczenia przed przegrzaniem. Tak wiem, kontaktowałem się z instalatorem i zobaczymy się w weekend. Do tego czasu sam chcę spróbować czegoś się dowiedzieć. Było tak, że wyłączyłem 1 rozdzielacz i pompa doszła do zadanej temperatury. Później, po kilku godzinach wyłączyłem drugi, a ten pierwszy z powrotem włączyłem i pompa pracował jak należy tzn. uzyskiwałem zadaną temperaturę więc odpaliłem ponownie 3 sztuki naraz. Gdy faktycznie zaczęło się robić gorąco przestało się udawać uzyskiwać zadaną temperaturę.
  7. Tanieje, potwierdzam. Kto nie musi, niech czeka. Ja kupiłem dosłownie w momencie gdy zaczął taniej czyli jakiś miesiąc remu
  8. A dziś wygląda to zupełnie inaczej. Dziś 30 cm piany kosztuje tyle co sama wełna 30 cm oczywiście nieco lepsze lambdy. Piana mimo gorszej lambdy jest zdecydowanie szczelniejsza
  9. A teraz konkret. Idealna posadzka z miksokreta to...? Mamy jakiś przepis i elementy "must have"? u mnie salon z kuchnią to dosyć duża powierzhnia, jakieś 55m2 w prostokącie. Boję się o wytrzymałość tej posadzki w tym miejscu tym bardziej, że chudział był źle wypoziomowany więc mam jakieś tam fale dochodzące do 2-3cm różnicy. Hydraulik za moją zgodą niwelował to używając miejsca cieńszego czy grubszego styro. Generalnie ok 20cm EPS100 od Knaufa. Jak się po tym chodzi po potrafi podnieść się delikatnie czy zapaść miejscowo o 1 czy 2cm. Na logike wydaję się to być akceptowalne, ale czy faktycznie masa własna posadzki i fakt tworzenia przez nią jednej powierzchni-płyty zniweluje miejscowe nierówności? Nie będę tam ustawiał półtonowego akwarium czy innego mega ciężkiego klamota, ot. normalne, domowe użytkowaniem. Grubości według niwelatora takiej posadzkie to będzie 5-8cm. Inny gość od posadzek stwierdził, że w ogóle nie robi się posadzek z kreta pod płytki/ glazurę bo to i tak h*j strzeli :lol2: , no chyba, że zastosujemy siatki stalowe i plastyfikatory. Jaka jest praktyka w tej kwestii? u mnie płyta (pomijam pomniejsze pomieszczenia) będzie miała około 9x6m. Jak cenowo obecnie wychodzi anhydryt? Czy pomieszczenia wymagają jakiś specjalnych zabiegów przed wylanie anhydrytu poza uszczelnieniem?
  10. no właśnie ponoć membrana na deskach to lepszy układ, zwłaszcza z pianą
  11. Mój dekarz polecał pianę i przeklina wełne, z którą u siebie ma dużo problemów. Ponadto Doerken - ich ekspert techniczny na piśmie zapewniał mnie, że nie ma potrzeby wykonwyać pustki wentylacyjnej z uwagi na parametry ich membran, przynajmniej tej którą mam u siebie Dorken delta maxx plus.
  12. a wiesz ile takich bubli jest przy wełnie? W sieci zdecydowanie więcej wpisów na forach w związku z problemami z wełną. Osobiście na 90% idę w pianę otwarto komórkową. Dach deskowany z porządną membraną, dalej dachówka ceramiczna.
  13. dawiddur

    Piana czy wełna?

    Ewolucja mojego domu, moich zapytań w tym wątku doszła do stanu obecnego... jest 220m2 dachu dwuspadowego w mojej stodole, pełne deskowanie membrana Doerken DELTA®-MAXX PLUS, i dalej dachówka ceramiczna. Zaprojektowaną mam wełnę 30cm. Dziś wełna 0,033 2x15cm kosztuje mnie ok. 100zł/m2. 30cm piany Purios to dokładnie 110zł/m2. O kosztach robocizny za ułożenie wełny w dwóch warstwach nie chcę wspominać. Dziś skłaniam się ku pianie bezpośrednio na deskę. Według akredytowanego czy certyfikowanego wykonawcy to jak najbardziej właściwa metoda. Chcę być obiektywny i jakbym nie szukał ciężko mi znaleźć przewagę na wełny. Nawet niższa lambda najpewniej wyrówna się z pianą z uwagi na znaczną różnicę w precyzji aplikacji, szczelności izolacji. temat poddaje pod dalszą dyskusję. Ceny, które podaje wyżej, są z dziś
×
×
  • Dodaj nową pozycję...