Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DIY

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    187
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez DIY

  1. Najbardziej wytrzymałe konstrukcje ścian i sufitów to, stelaże z poszyciem z płyt montowanych poprzecznie do profili nośnych. Pierwszy profil powinien znaleźć się nie dalej jak 15cm od ściany, a kolejne profile: - przy wymaganej ognioodporności odstęp pomiędzy osiami profili nie powinien przekraczać 40cm, - przy braku wymogów nie większy niż 50cm. Wymiary dla poszyć jedno lub wielowarstwowych wykonywanych płytami o grubości 12,5mm typu A *GKB, H2 *GKBI , F *GKF, HF *GKFI.
  2. @ 1. maksymalnie 15cm od ściany. @ 2. co 60cm. @ 3. na całym świecie przyjęto, że płyty mocujmy do konstrukcji nośnej sufitów wkrętami w odstępach nie większych jak 17cm. @ 4. profil ten jest całkowicie zbędnym elementem. Firma Norgips nie dodała go nawet jako składnika do badania klasyfikacji ogniowej systemów zabudowy poddaszy opartych o ich elementy. Przeczytaj dokładnie dokumenty z tej strony http://norgips.pl/index.php?hps=certyfikaty W badaniach nie znajduję profilu V http://norgips.pl/certyfikaty/Deklaracja_Zgodnosci_WE_-_profil_V.pdf nie znajduję dokumentu na profil wykonany z cieńszej blachy.
  3. DIY

    pianka ocieplająca kontra welna

    Oczywiście, pod warunkiem prawidłowego doboru, bo zarówno pianki jak i wełna mineralna czy styropian to warstwy od fundamentów po dach.
  4. DIY

    pianka ocieplająca kontra welna

    Kij ma dwa końce. Przez cały czas @mat3006 tłumaczy wszystkim i sobie jak należy prawidłowo wykonać izolację wełną mineralną /w płytach, rolkach, granulacie/ używając jako porównania /podobnie ja pan na filmie/ pianki. Co ostatecznie wybierze inwestor to jego sprawa. Będąc wykonawcą izolacji z materiałów włóknistych oraz pianek wolałbym by każdy decydował się na piankę. Odpada wiele uciążliwych do wykonania prac, bo w naszym kraju dominuje fakt, ze ociepleniem zajmujemy się dopiero jak będzie stał budynek.
  5. DIY

    pianka ocieplająca kontra welna

    Trick marketingowy nie wiele odbiegający od rzeczywistości Powyższy film jasno obrazuje co dzieje się z izolacją wykonaną z niestarannie ułożonej wełny mineralnej i nie zabezpieczonej wiatro i paroizolacją. Zgrozą wieje gdyż, tak właśnie wykonawcy 'uptykają' wasze dachy.
  6. DIY

    pianka ocieplająca kontra welna

    Tam oprócz 20cm wełny jest coś jeszcze.
  7. Możesz tę przestrzeń wypełnić granulatem styropianowym. Spora część amatorów wykonuje identyczne warstwowanie izolacji poziomej z tym, że tę drugą warstwę montują nie pomiędzy jętkami a w krokwiach po samą kalenicę.
  8. DIY

    mostek (schody zewnetrze)

    Na przedstawionym zdjęciu nr1 jest więcej błędów niż tylko powiązanie płyty stropu ze schodami. Brakuje wiedzy o dalszych sposobach realizacji kolejnych etapów.
  9. Zrób zgodnie z 1 załącznikiem.
  10. Trudno jest mówić o osuszaniu powietrza przez palenie w szczelnym wkładzie kominkowym zasilanym z zewnątrz powietrzem do spalania, co innego palenisko otwarte lub pospolita 'koza'. Jeżeli w czasie palenia w kominku w budynku nikt nie przebywa a wentylacja jest sprawna to, można na jakiś czas odłączyć zasilanie zewnętrzne przełączając wkład na pobór powietrza z wnętrza budynku. Tylko co dalej? mały grzejnik sterowany czasowo i włączony bez przerwy wentylator. Podstawowy twój błąd to prowadzenie prac wykończeniowych w totalnie nie przygotowanym do tego celu/na tę porę roku obiekcie.
  11. Nie ma co pytać który producent lepszy? gdy na końcu wszystko pozostaje w rękach wykonawcy.
  12. @Yorey, gdy jest już 'ciepło' to, trzeba zadbać o zmniejszenie wilgotności powietrza im niżej tym lepiej. Pozostawienie wnętrza budynku z podwyższoną wilgotnością powietrza przy następnie spadającej temperaturze może negatywnie odbić się na wykończeniowych okładzinach takich jak płyty g/k. Zalecałbym utrzymanie temperatury powyżej 5 grad C /zalecane 10/ i wilgotności powietrza poniżej 60%.
  13. @joint32, czy śmiało? gdy spełnisz warunki to, tak. Co dodatkowo warto zrobić? nabić od spodu jętek gwoździe /co 10-15cm na każdej jętce/ i przepleść tam drut stalowy min. 0,5mm by zabezpieczyć ułożoną pomiędzy jętkami wełnę.
  14. Ciekawa teoria pkt. rosy w styropianie gdy najwięcej pary wodnej będzie w celulozie.
  15. Od zewnątrz po deskowaniu szczelina wentylacyjna zabezpieczona wiatroizolacyjnie, granulat celulozy, paroizolacja, wykończenie.
  16. @join32, tak. Przy czym gęstość wełny będzie wyższa niż masa granulatu, a sama wełna obciąża jedynie konstrukcję nośną sufitu. 'Uwaga. Jeżeli materiał izolacyjny spoczywa na płytach g/k to masa izolacji nie powinna przekraczać 5kg/m^.' Pomimo, że styropian nie posiada klasy palności A to będzie zabezpieczony termicznie przed ogniem od góry, dołu i boków. Gryzonie nie mają problemów z osiedlaniem się w wełnie więc nie powinieneś martwić się ich ewentualną obecnością w granulacie styropianowym.
  17. Zakupiłeś folię bez atestu, grubość takiej folii sporadycznie przekracza ,2 mm
  18. Objaw możliwy w przypadku gdy płytki były klejone warstwą kleju jedynie z grzebienia, a do tego narożnik jest wyziębiony. Zapadnięcie płytki wygląda na umyślnie wykonane bądź wynikłe w efekcie skurczu wysychającego kleju.
  19. Dlaczego? czytam forum i co wypowiedź o posadzkach parteru to, większość stosuje grube podkłady styropianowe osiągające 20cm. Bardziej efektywne jest ocieplanie od zewnątrz łącznie z odcięciem termicznym od gruntu.
  20. Nie tylko myszy, kuny ale ptaki i owady. Caryca na problem z gryzoniami 'zaradziła' wpuszczeniem kotów do piwnic. Ale i kotu może się spodobać. Moja 'Luśka' /kotka/ w czasie wizyt na budowie upatrzyła sobie arkusz wełny akku i na nim z beztroską sypiała. Przenoszenie arkusza nie przynosiło efektu rozstania, kotka z uporem podążała za wełną. Gdy ta zniknęła znalazła sobie nowe legowisko na wełnie elewacyjnej.
  21. Rafale zdaje się, że wykonujesz termomodernizację wcześniej ocieplonego poddasza. Osoba która wydała opinię i nakazała wykonawcy zwrócić panu pieniądze wie najlepiej jak mają zostać wykonane wszelkie 'poprawki' i usprawnienia.
  22. Do wykończenia rogów wewnętrznych w zupełności wystarczająca jest taśma papierowa. A dla ułatwienia szpachlowania użyć można elastycznej taśmy papierowo-metalowej.
  23. DIY

    1 a 2 warstwa gładzi

    Powtórne szpachlowanie nie ma najmniejszego sensu.
  24. Tak, korzystniej na 'grzybkach'. Można również zastosować wieszaki elastyczne ES.
  25. Nie widzę sensu sprzedaży przed 'zniesieniem przez kurę złotego jajka'.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...