Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pol102

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

O pol102

  • Urodziny 26.01.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    inż. elektrotechniki
  • Mój klub zainteresowań
    Inteligentne instalacje i bezpiecześńtwo

Dane osobowe

  • Miejscowość
    WLKP
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pol102's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Idąc w tę stronę w Ampio masz responsywną, dwukierunkową obsługę Spotify Liczniki F&F obsługujesz de facto 'just right now'. Podobnie jest z rekuperatorami i falownikami froniusa... jeśli coś ma modbusa RTU lub TCP/IP to sam dokonale wiesz , że potrzeba tylko odrobiny weny. Jak coś ciężko obsłużyć z poziomu systemu to bierzesz NodeReda i koniec. Co do oświetlenia można świetnie ogarnąć jest za pomocą Dali. Gdyby jednak chcieć iść w rozwiązania systemowe Ampio to jest magistrala MLED i dedykowane końcówki oświetleniowe lub adaptery sterowania prądowego i napięciowego. W przystępnej cenie Swoją drogą wymyśl jak ma wyglądać obsługa dowolnej rzeczy w aplikacji, a ja Ci ją zrobię. Wiadomo, ficzerki to ficzerki i kosztują ekstra. Wszystko co wymaga dodatkowego czasu jest ekstra płatne. Czas to pieniądz aczkolwiek zawsze powtarzam: można iść na szkolenie, zapłacić trochę pieniędzy i zrobić sobie to samemu. Tego nikt nie broni. Nie wiem jak jest w Loxone ale w Ampio forum instalatorów samo bardzo mocno wpływa na rozwój ficzerków do aplikacji Swoją drogą cena nie zawsze jest adekwatna do możliwości. Warto wziąć w tym miejscu na celownik tanie moduły KNX, które niewiele potrafią ale cenowo to można się ucieszyć. Powtórzę nasty raz, najpierw trzeba sobie określić potrzeby - niezbędne funkcjonalności. Ewentualnie zbędne ale chciane Potem porównujemy ilość potrzebnego sprzętu do zrealizowania założeń. Następnie porównujemy ceny kompletnych zestawów. I teraz najlepsze, bardzo, bardzo konkretnie zweryfikujmy sobie kompatybilność wsteczną. W Ampio jest tak, że... no mam teraz w makiecie testowej przyciski szklane równych rodzajów od 2016r. do chwili obecnej. Wszystko działa stabilnie. Wszystko działa. Wiadomą rzeczą jest, że stare przyciski różnią się odrobinę hardwarowo ale wciąż mogę przez nie przepychać dowolne informacje (vide Spotify) i sterować wszystkimi nowymi modułami. Gdzieś w tym wszystkim trzeba też myśleć o magistrali systemowej i jej długości. Niby tu CAN i tam CAN ale w Ampio w tej chwili mam szeregową magistralę 1300m po kablowaniu w gwiazdę i wszystko działa[*]. Jak to będzie działać w Loxone? Będzie? Pytam z czystej ciekawości bo prościej rozkablować wszystko w gwiazdę i dać użytkownikowi wybór czy chce włącznik systemowy czy może zwykły monostabilny... a pamietamy, że impedancja jest kluczowa... * kablowane w gwiazdę - magistrala szeregowa krosowana w rozdzielnicy, zasilanie bezpośrednio na każde urządzenie w sieci.
  2. Dodawanie cytatów selektywnych jest mega uciążliwe albo coś mi chrome oszalał... Mój partner dostał ostatnio piękne pismo od Loxone, które brzmi mniej więcej tak: nasz system jest najlepszy na rynku, a wszystko pozostałe to ubodzy i upośledzeni krewni z wygwizdowia. Albo my albo "syf, kiła i mogiła". Nie wiesz przypadkiem, kto był nadawcą? Hm? Roboty jest dużo ale jak trafisz do dolnośląskiego kotła to zrozumiesz co to dumping cenowy. A w zasadzie cena adekwatna do (byle)jakości. W ostatnim akapicie sam wskazałeś pracochłonność. btw, posługiwanie się IDE to w programowaniu ułatwienie bo podpowiada, wskazuje na miejsca potencjalnie wadliwe. Mniej więcej to samo robi Smart Home Konfigurator. Właśnie dlatego mogę tworzyć od zera. To nie zajmuje dużo czasu
  3. Rzeczywistość jest jaka jest i możesz ją dowolnie zaciemniać. Tylko szkoda nakładu czasowego bo efekt znikomy. Prawda jest taka, że sprzedam i zainstaluje taki system jaki chce klient. Jak już prawie zauważyłeś, w obecnych czasach zamknięte systemy nie mają racji bytu bo nie trzeba mieć skończonych studiów wyższych i 10 lat doświadczenia żeby postawić Smart Home bez instalatora. Systemy nazwijmy je "out of box" z racji użycia Linuxa są jedynymi, które mają jakąkolwiek przyszłość. Możesz mi wierzyć, że gdybym miał żyć z automatyki to umarłbym z głodu albo jadł tynk ze ścian. Polscy producenci pozwolili na wyrzynanie się instalatorów cenami. Oddawanie rabatów to już normalna praktyka. Efekt niezależnie od systemu jest taki, że łapie się nowych instalatorów. Instalatorów jednego systemu, którzy doprowadzają w 7/10 przypadków do tego, że ludzie mają awersję do Smart Home. Dodatkowo same firmy ułatwiają sytuację często wysyłając "nie do końca działające klocki". Nie da się robić tanio i dobrze. Po tanio i dobrze jest długo i drogo. Dobór systemu powinien opierać się każdorazowo na precyzyjnym określeniu potrzeb klienta i zdefiniowaniu wymaganych funkcjonalności. Dla mnie idea jaką serwujesz jako partner Loxone jest nawet spoko bo jest user friendly ale z punktu zarobkowego zdecydowanie wolę inne rozwiązania. Wywodzę się z branży IT i dla świętego spokoju potrzebuję tworzyć świat logiki systemu od 0. Metodyka jest efektem doświadczenia i aby wycisnąć 100% możliwości systemu trzeba tworzyć od podstaw. Paradoksalnie może być to szybsze niż naciąganie programistycznych "prefabrykatów. Prosiłem abyś zajrzał na kanał Ampiomaniak, poza podstawami podstaw są tam też "ficzerki", których na 99% nie zrealizuję w żadnym innym systemie, a klient kupuje oczami. A teraz do rzeczy: Klimatyzacja: Nexo - RS485 modbus tylko w opcji nadawania, nie ma możliwości przetwarzania danych odebranych ; IR ; 0-10V ; OC ; przekaźnik Ampio - RS485 modbus w obie strony, modbus TCP/IP; NodeRed ; IR ; 0-10V; OC ; przekaźnik Grenton - RS485 modbus ; przekaźnik ; 0-10V ; po http/curl? Sterowanie PID w obecnych czasach jest przereklamowane. Przy takiej zmienności warunków zewnętrznych różnica między PID, a klasyczną histerezą jest znikomo żadna. Rekuperacja to w sumie jak klima tylko można wykreślić IR. Do Ampio można dopisać MSENS2 jako multisensor jakości powietrza. Fotowoltaikę można ogarniać modbusem po RS485 lub TCP/IP. Loxone tak jak i Ampio ogarnie modbus TCP/IP po Node-Red. Sterowanie pompy ciepła nie ma żadnego sensu. Obecnie zaszyte algorytmy doskonale zarządzają krzywą grzewczą. P.S. Najlepszym przykładem samozaorania jakościowego jest Satel i ich polityka cenowa. Stały, niezmienny wysyp Januszy SSWiN, którzy jako detaliści kupują sprzęt taniej niż firmy. P.S.2 Aby rzetelnie pisać o tym, który system jest najlepszy trzeba... nic nie trzeba bo prawda jest taka, że nie ma systemu uniwersalnego. Analiza potrzeb = podstawa podstaw.
  4. Nie wiem co i gdzie instalujesz ale może przedstawisz się z imienia i nazwiska dla weryfikacji(może być PW)? To taka prośba bo z mojej wiedzy udajesz wielce oświeconego instalatora, światłego automatyka i guru branży Smart Home, a środowisko już wie, że jesteś handlowcem i z uparciem maniaka próbujesz zarabiać oczerniając konkurencję. Niby czasy dla branży są trudne ale minimum zasad powinno się mieć bo takie podejście ma krótkie nogi. Najgorsze jest jednak to, że zamiast napisać wprost jaki masz cel, udajesz że pomagasz. Gdybyś był obiektywny to raczyłbyś zauważyć, że Ampio jest dojrzałym graczem na rynku i zaczynało od systemów alarmowych gdy na chleb mówiłeś "bep", a na muchy "ptapty". Twierdzisz, że system Ampio jest mało elastyczny do wyważania drzwi, że Ampio jest niestabilne ale pytanie czy to sprawdziłeś? To ważny aspekt bo ja przetestowałem magistralę AmpioCan nawijając na magistralę długości 610m dwie cewki przewodem OMY2,5 z obiciążeniem 3600W o przewadze obiciażenia rezystancyjnego z dodatkiem sporej indukcyjności = efekt działa bez błędów w transmisji. Ciekawe, prawda? Mógłbym zrobić to samo z Loxone ale wybacz, cena zestawu startowego znacznie przekracza cenę zestawu z Ampio czy nawet Nexwella. To jak, sprawdzisz 610m magistrali z urządzenem na końcu, które pobiera 250mA i wykonuje 32 operacje na wyjściach? Co do aplikacji, obecnie nikt nie jest w stanie dostarczyć bardziej elastycznej aplikacji niż Ampio. Wygląd i możliwości aplikacji można w całości dowolnie zdefiniować. Możliwości praktycznie nieograniczone. Jak dobrze poszukasz na youTube to znajdziesz bardzo ciekawe dynamiczne animacje od odwzorowywania kilku rzeczy. Co do dokumentacji, generalnie większość mniej lub bardziej aktualnej dokumentacji dostępne jest w zamkniętej strefie instalatora. Jeśli czegoś nie ma to jest doskonale funkcjonujące forum instalatorów z firmowym patronatem. Na forum nie wyważa się drzwi tylko otwiera sejfy ale to kwestia ogromnego potencjału schowanego w "klockach". Swoją drogą, Systemy Smart Home są Smart proporcjonalnie to umiejętności instalatora. Patrząc na rynek Smart Home to magistrale oparte o CAN są najodporniejsze na zakłócenia. Paradoksalnie najgorzej wypadają magistrale RSowe ale to kwestia co do czego i za jakie pieniądze.
  5. Nie zakopuj kabli ziemnych w rurach osłonowych jeśli nie wymagają tego warunki miejscowe: przejazdy, wjazdy, grunt osiadający, prace budowlane. Ta rura osłonowa trzyma wodę, która normalnie mogłaby przesiąkać.
  6. Pytanie co, a w zasadzie jaki potencjał będzie na silniku przez cały czas? Sterujemy zawsze L. Mamy dzięki temu panowanie nad prądem, który "wysyłamy", zamiast zastanawiać się co i skąd nam "wraca".
  7. Zawsze jest opcja wezwania dewelopera do naprawy wady ukrytej. Działa to tak, że deweloper ściąga wykonawce uszczelnień do usunięcia wad powstałych w ramach źle wykonanych prac. Przyjeżdżają, osuszają i pompują żywicę (czy też inny wynalazek) w pęknięcie. Pompa do wody, to słabe rozwiązanie.
  8. Czytam sprzedawcę E-House i trochę niedowierzam, że może sobie robić tak czarny PR brakami w wiedzy. Smutno się czyta. Żeby pisać o CANie czy RS'ach, że są złe bo są stare... porażka obnażająca braki w wiedzy! O paleniu się przewodu UTP/FTP na zwarciu rzędu 80A dla t=0,4 z impulsem na 400A... litości. Ethernet wyleci tak samo w kosmos jak każda inna instalacja przy uderzeniu bezpośrednim. Żaden iskiernik i warystor nie pomoże. Tak czy inaczej jak zauważył iF-Jimmi, można było się zareklamować pozytywnie zamiast robić cyrk.
  9. Pisać do producenta. Najlepszymi testerami aplikacji są użytkownicy.
  10. Ewentualnie Euratech bo mają całkiem niezłej jakości sprzęt, a ceny średnie.
  11. Ja nie wiem czego nie rozumiecie... Skoro mam monitoring na zewnątrz to on wg. Was nie wychwyci podejścia do rolety? Chyba nie potraficie dobierać i instalować monitoringu albo macie zbyt wąskie myślenie. Myślcie szerzej to będzie Wam łatwiej. Pewnie, że można montować czujniki inercyjne tylko powiedzcie mi proszę czy złapiecie tym sprawcę? Istotnie, na pewno spłoszycie "włamywacza" ale udowodnijcie ubezpieczycielowi, że nie zrobiliście tego sami... Myślenie wielokontekstowe naprawdę pozwala dobrać wszystkie składowe szerokopojętego SSWIN optymalnie. W ramach pytania o PIR+MW to nie wiem co mam wyjaśniać na forum technicznym... może ktoś założy Nomex + 3 kominiarki i sprawdzi "jak to działa". Swoją drogą nie jestem przeciwnikiem czujników inercyjnych tylko może lepiej kroić sukno tak, aby można było je wykorzystać w 100%? Wesołych Świąt!
  12. Jeśli zrobisz akcję od czujnika na PG to jablotron działa "just right now" Siema Adi!
  13. Jeśli dom jest duży to lepiej iść w Jablotrona. Jest gotowa integracja, a w kwestii możliwości Jablotron poszedł ostro po bandzie... in plus.
  14. Ilu instalatorów tyle będzie opinii. W mojej opinii kontaktrony + PIRy MW załatwią sprawę. Jeśli będziesz chciał to uzupełnij sobie ochronę o monitoring AHD lub DUHD (petarda jakościowo-cenowa). Jak coś to pisz mi wiadomość. Kontaktrony zawsze mogą służyć do detekcji otwarcia okna (niedomknięte, źle zamknięte - przydatne dla klimy, rekuperacji, automatyki), a PIRy MW wykryją ruch (do użycia również w automatyce). Kamery doskonale wyłapują ruch, a zawsze możesz je wesprzeć zewnętrznymi czujnikami ruchu...
  15. Nie wiem skąd jesteś i to odrobinę utrudnia sprawę, ale... plany planami... a rzeczywistość rzeczywistością. Najlepszy przykład to włączniki światła: klasyczne zwierne czy może panele dotykowe? A może system mieszany? I tak dalej. Jeśli nie chcesz się ujawniać to wyślij mi PW, a ja znajdę Ci fachowców z Twojego regionu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...