Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jezior85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jezior85's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, zdecydowaliśmy się na kafle paradyż rovere naturale. Będziemy je układać na przemian w dwóch szerokościach 15 i 20cm z nieregularnymi przesunięciemi. Na parterze z ogrzewaniem podłogowym mamy otwartą przestrzeń z dylatacjami w linii salon/jadalnia/korytarz, które to łączą się ze sobą pod kątem prostym - nie ma więc złotego środka aby dylatacje te przebiegały w obu tych przypadkach wzdłuż fug. Czy i w jaki sposób ustrzec się przed popękanymi kaflami - czy jest to możliwe, w jaki sposób? Dodam, że zakupiłem już też klej do płytek - MAPEI KERAFLEX MAXI S1. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie pozbycia się dylatacji w warstwie płytek i zminimalizowaniu ryzyka powstania niekontrolowanych uszkodzeń/spękań. Pozdrawiam!
  2. Hej, czy ktoś mógłby w skrócie napisać jak zorganizować zakup kotła i całego osprzętu przez internet i zmontowanie tego przez instalatora aby nie stracić gwarancji producenta? Jak to się ma później do ewentualnej reklamacji - to mój problem czy wzywam serwis i oni załatwiają wszystko jak należy? Pytam bo rozmawiałem z jedną z firm instalujących kotłownie i mnie Pan dość skutecznie odwiódł od zakupów internetowych... Poza tym co wyżej - wyceniłem sobie taki oto zestaw: Dodatkowo - czy prawdą jest, że wrzucając w rozdzielacze siłowniki i sterownik pogodowy bezprzewodowy można tak wszystko poustawiać, że podłogówka będzie inteligentnie sterowana? Tj. będzie dbała aby odpowiednio wcześnie ograniczyć/zwiększyć przepływy w zależności od ustawień pór dnia/pogody/temp wewnętrznej i zewnętrznej... gdzie takie cuda znajdę, jak się to zwie?
  3. A moglibyście podać kilka linków zaufanych i sprawdzonych sklepów internetowych, które w swojej ofercie mają te najpiękniejsze kafelki lafaenza, morazzi i pozostali z czołówki. Niektórzy z Was chwalą się niskimi cenami zakupionych kafli, szukam ale gdzie nie trafię to ceny zaporowe lub na zapytanie... więc - pomożecie?
  4. Wtiam ponownie. Zanim zacznę przygodę z instalatorami/serwisantami/partnerami handlowymi chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat producenta pieca gazowego (na początek abstrahując od konkretnego modelu). Jestem z Gdańska, interesuja mnie BUDERUS, JUNKRES, DEDIETRICH. Jak wygląda ranking tych firm w tej okolicy - będę wdzięczny za każdą konstruktywną opinię na ich temat, najlepiej osób z Gdańska i okolic. Gdyby ktoś wskazał polecane, konkretne osoby/kontakty z tych firm (bo na stronach jest sporo autoryzowanych punktów) to będę dodatkowo wdzięczny!
  5. No dobrze fotohobby, ale najpierw ustalmy fakty - co w tym jest nie tak i jak być powinno? Muszę mieć argumenty, czy w takiej konfiguracji to będzie działać (a w grę wchodzi po prostu zbedny sprzęt) czy jendak będzie się to gryzło z ideą ogrzewania gazem i muszę kilka bebechów wymontować...?
  6. No mam oto taki rozdzielacz (rozdzielacz) i skoro ma on zawór termostatyczny to teoretycznie może się to zamknąć. Rozumiem, że prawdopodobieństwo jego całkowitego zamknięcia jest bliskie 0? A może tego tam w ogóle nie powinno być i taki sprzęt jest zbędny (pompa i zawór)? No cóż... już kupione... zamontowane... :/
  7. Dzięki. A jeżeli mam rozdzielacz podłogówki oddalony od pieca o około 10m to czy linia zasilająca i linia powrotna nie powinny być spięte zaworem zwrotnym tuż przed rozdzielaczem? Chodzi o to, że rozdzielacz się zamknie i nie będzie przepływu (zawór termostatyczny), rura zasilajaca się wychłodzi, piec też chyba zgłupieje bo mu temperatura spadnie na tej linii - czy ja coś knocę? Mam oczywiście dwa rozdzielacze - jeden na parter (odl. 3m), drugi na górze (odl. 10m). Rozumiem, że piec też ma pomę dla CO?
  8. Dziękuję fotohobby za szybką odpowiedź A no to działa w takim razie tak, że zasobnik to jeden obieg do CWU, a drugi obieg do CO jest podłączany do pieca osobno - tak? I rozumiem, że skoro mam 1500mb pexa 16 to jest tam około 170l wody, która krąży między podłogą, a piecem bez ewentualnego bufora - piec na bieżąco dogrzewa w razie potrzeby?
  9. Witam serdecznie drogie grono forumowiczów... standardowo jak pozostali szczypiorniści* proszę o pomoc w doborze mocy i producenta/modelu kotła kondensacyjnego... a więc jaką mocą mniej więcej powinien mieć kocioł, ile w buforze na podłogówkę i ile w zasobniku na CWU... na razie brak solarów i innych wspomagaczy grzewczych... na oku niskobużetowy junkers ceraput smart, średniobudrzetowy paradigma modula nt i wysokobużetowy buderus gb162 - pytanie czy warto dopłacać jak się ma na styk...? Warunki - projekt to kombinacja ROZETA + HEKTOR z DOMENAPROJEKT. 1. Parter - 80m2 po podłodze + garaż 36m2 i kotłownia 10m2 - razem 750mb pex w podłodze + grzejnik drabinkowy w WC. -- 22cm styropianu 0,036 w podłodze. -- 20cm wełny rockwool 0,036 na ścianie. -- 30cm styropianu 0,036 na sufitach podcieni od strony wejścia i od tarasu. 2. Poddasze - 130m2 po podłodze - razem również 750mb pex w podłodze + grzejnik drabinkowy w WC. -- 7cm styropianu 0,036 na podłodze. -- 35cm wełny isover 0,036 w dwóch warstwach na skosach. -- 45cm wełny granrock + isover 0,036 w dwóch warstwach na suficie poziomym. -- 20cm wełny rockwool 0,036 na ścianie. 3. Pozostałe... -- rekuperacja onyx classic frapola projekt by aslot - pozdrawiam! -- okna 3 szybowe vetrexu V90+ -- okana dachowe 3 szybowe fakro fpp-v u5 -- drzwi garażowe 5m wiśniowskiego 6cm grubości -- drzwi zewnętrzne eco nordy porta -- rodzina 4-ro osobowa... i pies Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc... btw - może ktoś króciutko napisać jak powinna wyglądać taka kotłownia - piec-bufor co-bufor cwu czy piec-bufor co z wężownicą na cwu lub odwrotnie... albo jeszcze jakośc inaczej? *szczypiornista - zielony szczypior!
  10. Witam, A co powiecie na wykorzystanie w podłodze na gruncie twardego styropianu przeznaczonego na fundamenty (bardziej odpornego na wilgoć)? Mam do ułożenia 22cm i dałbym 2x6cm + 10cm. Dodatkowe pytanie dotyczy tego czy zamówić styropian o większych wymiarach (np. 3mx1m) niż standardowe (0,5/0,6m x 1m)? Dodam, że mam dość krzywego chudziaka (doliny i góry o różnicy około 3-4cm na 3m). Nie ukrywam, że ze względu na te krzywizny poważnie zastanawiam się nad perlitem. Pozdrawiam!
  11. Sorki, ale potrzebuję odpowiedzi bo zamawiam ten materiał - proszę o pomoc - wpis powyżej.
  12. Panowie, a co powiecie na to aby dać wełnę isovera uni mata plus o grubości 20cm między krokwie o głębokości też 20cm? Chodzi mi o to, że podobno te sprasowane wełny nie uzyskują tej grubości po rozłożeniu, łatwo się poddają ściśnięciu i dałbym sznurki od strony desek (2-3cm od desek) i od spodu tak aby zamknąć tą wełnę pomiędzy - ktoś się zetknął z takim rozwiązaniem (ściskamy 20cm do 17-18cm)? Oczywiście na to jeszcze jedna warstwa wełny 10-15cm też tego PLUSA. Dodatkowe pytanie - czy jest uzasadniona różnica pomiędzy UNI MATĄ, a UNI MATĄ PLUS (za wyjątekiem lambdy, która jest niższa w PLUS o 0,001) - np. sprężystość, gęstość, sztywność itp....... warto dopłacić ciutek do PLUSA?
  13. Witam, jako że też szukam sprawdzonych, dobrych materiałów zastanawiam się nad wykorzystaniem wełny w rolce lub w płytach. Mam zamiar ocieplać w dwóch warstwach po 15-17cm. Krokwie mam 20cm, są różnie oddalone od siebie. Czy lepiej dawać płyty między krokwie czy ciąć z rolki (wydaje mi się, że z płyt będzie więcej odpadu). Na wierzch z pewnością dam wełnę z rolki, w poziomie.
  14. Czyli nikt nie robi na wełnie... styro wszechobecny?
  15. Witam, Sporo na forum jest tematów dotyczących styropianu, a ja chciałbym zapytać o wełnę. Mam bloczek z gazobetonu 24cm i na to daję 20cm wełny FRONTROCK MAX E. Do tego mam klej NORMAL pod i SPECIAL na wełnę, siatka 145g/m2, listwy okienne, narożniki... no właśnie mam narożniki z siatką o szerokości około 7cm. Wydaje mi się, że są za wąskie - jakie powinny być na wełnę 20cm? No i czy gazobeton nie "wypije" wilgoci z kleju zanim ten zwiąże odpowiednio wełnę - stosować jakieś dodatkowe zabiegi w trakcie klejenia? Np. zagruntować/zmoczyć ścianę... doradźcie coś proszę (może Pan Tomasz z ROCKWOOL się wypowie). Są jeszcze jakieś ciekawostki nie ujęte w instrukcjach? Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...