Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

d4b

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

d4b's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Właścicielami drugiej działki jest 9 osób więc ciężko będzie się z nimi dogadać. Z tego co wiem budynki na granicy mają swoje ściany nośne. Moja połowa nie widnieje w rejestrze gruntów i budynków. A na to co stoi w takim stanie jak jest mam pozwolenie na adaptację - tylko że docelowo chce mieć WZ na budynek wolnostojący.
  2. Witam Mam wielki problem z działką którą nabyłem pod koniec zeszłego roku. A mianowicie, moja działka graniczy z drugą na której to granicy stoi budynek gospodarczy gdzie kiedyś była kotłowania. Połowa budynku jest na mojej działce połowa na drugiej. Obie te działki otacza droga gminna. A z jednej strony stoi budynek trzykondygnacyjny z płaskim dachem. Aktualne warunki zabudowy wydane przez gminę są takie, że można zaadaptować moją cześć na mieszkanie, ale stan budynku pozostawia wiele do życzenia i jest to po prostu nie opłacalne. Dodatkowo napisali, że nie można dobudować drugiej kondygnacji bo to naruszy "piękno" budynku i musi zostać tak jest. Sprawdziłem w starostwie powiatowym w rejestrze gruntów i budynków i okazało się, że moja działka jest pusta a na sąsiedniej stoi budynek gospodarczy. Natomiast na mapie zasadniczej (nieaktualizowanej stan aktualny 18.11.2007) budynek jest równo po połowie na dwóch działkach. Co ja mam zrobić ? Aby docelowo wybudować budynek wolno stojący ?? W gminie powiedzieli, że mam prawo zburzyć ale i tak muszę postawić taką samą bryłę. Plan mam taki: 1. Uzyskać ekspertyzę o niemożliwości adaptacji budynku na cele mieszkalne z powodu złego stanu budynku. 2. W starostwie powiatowym uzyskać pozwolenie na rozbiórkę. 3. Zrównać budynek z ziemią. 4. Wystąpić do gminy o nowe warunki zabudowy dla nowej inwestycji - budynek dwukondygnacyjny z płaskim dachem (nawiązanie do istniejącej zabudowy) 5. W końcu zacząć
  3. Dokładnie, wielkość domu ograniczona jest wielkością działki i nie chodzi o kwestie finansowe po prostu działka jest wąska i nie da rady wybudować garażu obok, a i szkoda mi z niego rezygnować. Pomieszczenie numer 2 to nie jest gabinet tylko w założeniu pokój dla gości. Coraz bardziej skłaniam się aby zamienić go z kuchnia, ale co mi to da ? Zobaczymy co architekt wymyśli w nowej wersji Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...