Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artom12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O artom12

  • Urodziny 15.10.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Kominki

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Budy Iłowskie15a
  • Kod pocztowy
    96-520
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

artom12's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wkłady KRATKI to bardzo porządne urządzenia.Troche słabo działa w nich kurtyna powietrzna,ale do ogrzewania super. Co do wody to wkładając rurę do końca zaczniesz mieć z nią problemy i to wcale nie z deszczem.Zima podczas nieużywania kominka do przewodu kominowego wchodzi mróz a od dołu ciepłe powietrze. Następuje skraplanie i cała woda leci na wkład lub do niego.Pismag nie ma z tym kłopotów bo ma komin murowany.Oczywiście tu w grę wchodzi erozja cegły,ale to już oddzielny temat.
  2. Jeżeli postawisz kominek na tle drewnianej ściany i tylko ją wyizolujesz to pamiętaj że tel.alarmowy to 112.Trzeba najpierw postawić sciankę 10 cm. grubości ją wyizolować . Między ścianami zapewnić przepływ powietrza.
  3. artom12

    KOMINKI nasze !!!

    Wielkość zabudowy zależy od wielu rzeczy np. wkład wystawanie komina,estetyka. Najprościej przy kominku narożnym odmierz po ścianach 95-100 cm. potem pod kątem prostym 32-35cm. połącz te punkty i wyjdzie kształt zabudowy.
  4. artom12

    KOMINKI nasze !!!

    Co do ciepła z kominka to Bader ma rację, co do zainstalowania rury DGP powyżej kratek wylotowych to istotnie porażka
  5. Nagrzewanie się rury podłączeniowej jest skutkiem ubocznym palenia w kominku.Można to zmniejszyć zamykając szyber we wkładzie lub na odprowadzeniu spalin. Moim zdaniem wszelkie okręcanie rurami z wodą to czyste cudawiaki,powodują gwałtowne schładzanie spalin ,pogorszenie ciągu i większe osadzanie się kreozotu w przewodzie kominowym.Oddaj kominowi co należne
  6. Z tego co piszesz jasno wynika że ciepło powinno rozchodzić się grawitacyjnie. Musi być gdzieś błąd w instalacji. Wprzyszłym tygodniu będe w Piastowie to mogę Ci pomóc 604 237 348
  7. artom12

    Problem kominek

    Turbina jest chyba w porządku.To kwestia wykonania systemu.Przy złym z jednej rury wieje "tajfun" a z innej kompletnie nic.
  8. Przy tak podłaczonym kominku masz problem dotąd, dokąd tego nie rozbierzesz.Pomysłodawcę tego komina powiesiłbym za to co ma najcenniejszego na suchej gałęzi.
  9. artom12

    KOMINKI nasze !!!

    Wszystko zależy ile jessy chcesz za taki wkład zapłacić i na jakich zasadach kupić.Musisz się bliżej określić
  10. Bohusz ma rację że bez zajrzenia koniowi w zęby trudno mówić o jego wieku.Niemniej często popełnianym błędem przez kominkarzy gipsowo-glazurniczo-tapeciarskich jest zła instalacja rury do DGP. Powinna być opuszczona 20-30 cm.poniżej poziomu dolnej krawędzi kratek wylotowych.Jeżeli jest zainstalowana w "suficie" to zaciaga powietrze przez kratę i dmucha chłodnym.
  11. artom12

    A mo?e kominek "otwarty"?

    Cieszę się że ktoś podiął temat otwartych kominków. spadek ich "popularności"wiąże się głównie ze względami ekonomicznymi a szkoda!!! Drugą przyczną jest dużo mniejsza liczba wykonawców którzy potrafią taki dobrze funkconujący kominek zrobic.Przestrzegałbym przed wykonywaniem szablonowym. To nie wkład,że można postawić go na bloczkach ,podłączyć rurą,obtańcować kartongipsem i po ptakach.Wielkośći, głębokość paleniska jest ściśle związana z przekrojem kanału dymowego,jego ciągiem hydraulicznym Trzeba zachować kąt odbicia,kąt wylotu spalin,komorę zawirowania.W przeciwnym razie będzie się albo dymić,albo palić jak w kuble.Poza tym palenie to frajda jak cholera.,bez wiecznie brudnej szyby,bez wiecznie brudnych kratek.Ludzie przez setki lat w ten sposób sięogrzewali i biesiadowali [teraz już tylko to drugie] Wszystkim co mają ekonomię gdzieś serdecznie polecam[o moim wykonaniu nie wspomnę].
  12. Niestety musi się Pan z takimi zabrudzeniami liczyć.Jest to związane bezpośrednio z faktem iż w kominkach z płaszczem wodnym dochodzi do dużego wychładzania spalin.Ja osobiście przez kilkanaście lat praktyki nie natknąłem się na wkład z płaszczem w którym kurtyna powietrzna działałaby dobrzea a o prolizie to można zapomnieć.Ratować się można paleniem dobrym jakościowo drewnem i nie całkowitym wytłumianiem dopływu powietrza i wylotu spalin.Strażak może pomuc w przypadku poddymiania a nie przy brudzeniu szyby.
  13. Panie Łukaszu rury trzeba uciąć jak najblirzej sufitu.Problem z przegrzewaniem się cześci nad kratkami pojawi się wtedy gdy zamknie Pan kratki na wylotach z rur.Proszę dać chociaż kratkę zamykaną pod samym sufitem i w takich przypadkach ją otwierać.Rury poniżej kratek opuszcza się przy systemach DGP [zturbiną]
  14. Panie Łukaszu mimo wszystko radziłbym nad rurą zamknąć komorę konwekcyjną i kratki podnieść trochę wyżej. Rury zainstalować w 'zamknięciu.Przy takim rozwiązaniu kratkami do wylotu ciepłego powietrza może zasysać powietrze a nie wydmuchiwać.Poza tym ta część nad kratkami będzie się bardzo przegrzewała.Proszę mi uwierzyć bo to przerabiałem na początku swej drogi kominkarskiej 20-ścia lat temu.Do Sobieradka- istnieją takie gięte rury do odprowadzania spalin.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...